Miesięczne Archiwa: wrzesień 2018

27 września w naszej szkole odbyła się dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka. Impreza była skierowana do klas siódmych i ósmych, które świetnie się bawiły przy grającej cały czas muzyce.
Sporą część wydarzenia zajęły wybory na Mistera Trójki, w których udział wzięło 20 kandydatów. Konkurs składał się z dwóch etapów: przedstawienia się, odpowiedzenia na zadane pytanie oraz ze śmiesznej w tym wypadku konkurencji. Dziewczyny natomiast wcieliły się w jury. Chłopcy prezentowali wysoki poziom, a więc wybór nie należał do najprostszych. Koniec końców na podium stanęli: z tytułem Mistera Trójki Kacper Sikorski (8a); Wicemistera Trójki – Błażej Rosek (7a), Mistera Publiczności – Zbyszek Łepek (8b)
Dyrekcja wyróżniła także Kacpra Badtke (7b), który zdobył tytuł Słodziaka Dyskoteki. Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom! Podziękowania należą się również wychowawcom – panu Karolowi Dąbrowskiemu oraz przewodniczącej szkoły Kai Orłowskiej pomagającej przy organizacji. Dziękujemy za wspólną zabawę!

Międzynarodowy Dzień Kropki, który obchodziliśmy 14.09 w piątek, rozpoczął tydzień kreatywności w naszej szkole. Wszyscy uczniowie i nauczyciele założyli ubiór w kropki, a oprócz tego przykleili sobie w ten dzień piegi. Każdy uczeń otrzymał kropkę, na której zapisał swój talent. Kropka z talentem powędrowała na szkolną gazetkę. Ten niewielki znak interpunkcyjny stał się pretekstem do dobrej zabawy, a także pobudzenia naszej wyobraźni.

Dla każdego przedziału wiekowego czekały odpowiednie zadania. I tak klasy 0-3 przygotowywały krótką rymowankę o kropce, a klasy 4-8 wiersz z wykorzystaniu własnych talentów i kreatywności.

Ponadto uczniowie mogli sprawdzić się w działaniach plastycznych, wykonując pracę na temat „Potworne kropki” oraz muzycznych wykonując utwory „Biedronka i muchomor” dla klas 0-3 i „Biedroneczki są w kropeczki” dla klas 4-8.
Nie zabrakło także konkursów, gdzie Ona odgrywała tytułową rolę: „Poszukiwacze kropek” oraz „Kropkowane tytuły”.

Obchody Dnia Kropki przebiegły w atmosferze ogromnego zaangażowania i zapału. A gdy będziemy stawiać ową kropkę na końcu każdego zdania, spojrzymy na nią już nieco inaczej.
Niech żyje wyobraźnia! Koniec i kropka!

Alicja Budnik

W poniedziałek uroczyście powitaliśmy nowy rok szkolny 2018/2019. Zebranych uczniów, nauczycieli i rodziców przywitał Pan Burmistrz Tadeusz Kowalski, który przedstawił nowego dyrektora szkoły – Panią Lidię Góral. Nową Panią Dyrektor w imieniu rodziców powitała Pani Ewelina Lebioda, a w imieniu nauczycieli i pracowników szkoły Pan Karol Dąbrowski. Pani Góral podczas przemówienia powiedziała, że bardzo cieszy się z możliwości kierowania naszą szkołą, zwróciła uwagę na jej nowy wygląd i dokonane podczas wakacji prace remontowe oraz przedstawiła nową Panią Wicedyrektor – Sylwię Kożuch. Wszyscy uczniowie otrzymali życzenia w sukcesów nauce w nowym roku szkolnym.