Międzynarodowy Dzień Kropki, który obchodziliśmy 14.09 w piątek, rozpoczął tydzień kreatywności w naszej szkole. Wszyscy uczniowie i nauczyciele założyli ubiór w kropki, a oprócz tego przykleili sobie w ten dzień piegi. Każdy uczeń otrzymał kropkę, na której zapisał swój talent. Kropka z talentem powędrowała na szkolną gazetkę. Ten niewielki znak interpunkcyjny stał się pretekstem do dobrej zabawy, a także pobudzenia naszej wyobraźni.

     Dla każdego przedziału wiekowego czekały odpowiednie zadania. I tak klasy 0-3 przygotowywały krótką rymowankę o kropce, a klasy 4-8 wiersz z wykorzystaniu własnych talentów i kreatywności.

     Ponadto uczniowie mogli sprawdzić się w działaniach plastycznych, wykonując pracę na temat „Potworne kropki” oraz muzycznych wykonując utwory „Biedronka i muchomor” dla klas 0-3 i „Biedroneczki są w kropeczki” dla klas 4-8.
Nie zabrakło także konkursów, gdzie Ona odgrywała tytułową rolę: „Poszukiwacze kropek” oraz „Kropkowane tytuły”.

     Obchody Dnia Kropki przebiegły w atmosferze ogromnego zaangażowania i zapału. A gdy będziemy stawiać ową kropkę na końcu każdego zdania, spojrzymy na nią już nieco inaczej.
Niech żyje wyobraźnia! Koniec i kropka!

Alicja Budnik