Miesięczne Archiwa: październik 2016

FPP_2016

W sobotę 22 października odbył się w naszej szkole XVII Festiwal Piosenki Przyrodniczej. W galerii można obejrzeć zdjęcia z imprezy.

PN_001

Nasi uczniowie włączyli się do organizowanej przez Stowarzyszenie „Hospicjum im. św. Małgorzaty” w Tucholi akcji „Pola Nadziei”.  W piątek 21 października sadzono żonkile na tucholskim rynku. Wiosną, kiedy zakwitną, zostaną rozdane, a dochód z akcji przekazany potrzebującym.

Fot: J.Kania

DEN_2016_01

W czwartek 13 października odbyły się w naszej szkole uroczyste apele z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

DEN_2016_03

Wystąpił zespół wokalny Pana Andrzeja Giersza składający się z dzieci z klas IV.

Nikola Lutoborska i Dominik Lesikowski z klasy III B, przygotowani przez Panią Małgorzatę Kempińską, wspaniale zaprezentowali taniec towarzyski.

DEN_2016_05

Uczniowie z klasy IV B przedstawili kila zabawnych scenek z życia szkoły.

DEN_2016_07

Absolwentki naszej szkoły zaśpiewały piosenkę Radość najpiękniejszych lat  z repertuaru Anny Jantar.

DEN_2016_08

Apele były również okazją do pogratulowania Agacie Lenartowicz z VI B sukcesów sportowych.

D_K_002

W czwartek 6 października naszą szkołę odwiedził Pan Dawid Kartaszewicz – aktor Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie, znany m. in. z występów w serialu „Barwy szczęścia”, który poprowadził warsztaty teatralne dla uczniów z klas czwartych. Zajęcia były bardzo ciekawe i dały dzieciom dużo radości, gdyż mogły się nauczyć, jak prawidłowo posługiwać się swoim głosem, w jaki sposób przedstawiać rozmaite emocje i ćwiczyć oddech.

Zdjęcia z warsztatów można obejrzeć w galerii.

bk_01

W tegorocznym Biegu Kasztelańskim wzięła udział duża grupa uczniów z naszej szkoły. Zajęli oni następujące miejsca:

300 m – bieg chłopców rocznik 2010
400 m – bieg chłopców rocznik 2008
Brajan Kempiński – VII miejsce
Jędrzej Jaworski – IX miejsce

Wszystkim uczestnikom dziękujemy reprezentowanie naszej szkoły, a zwycięzcom gratulujemy!

Fot: M. Mikulska

bb_16_

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu i sukcesom uczniów nasza szkoła po raz kolejny wygrała Bieg Borowiaka w punktacji zespołowej. Zorganizowana przez Ośrodek Sportu i Rekreacji impreza odbyła się w sobotę 24 września, a wzięło w niej udział aż 676 uczestników.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i godne reprezentowanie szkoły, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy!