Miesięczne Archiwa: luty 2020

W lutym tradycyjnie obchodzimy Dni Patrona Szkoły. Przygotowujemy okolicznościowe gazetki oraz bierzemy udział w rozmaitych konkursach poświęconych Mikołajowi Kopernikowi. W piątek 28 lutego odbyły się apele, podczas których wręczono nagrody. Tegoroczni laureaci konkursów to:

Zerówka – Ramka do portretu Mikołaja Kopernika:
I miejsce – Oliwia Twardowska
II miejsce – Wiktor Kamecki
II miejsce – Julia Smoczyńska
III miejsce Oktawia Ossowska i Tomasz Michalski
Kacper Szufrajda
Amelia Hoppe
Oskar Wysiński

Klasa I – konkurs plastyczny – Mikołaj Kopernik Patron Szkoły:
I miejsce – Oskar Pacer-Spitzka
II miejsce – Gracjan Zieliński
III miejsce – Maria Lebioda
Karolina Górnowicz
Lena Pankau
Julia Szczęsna

Klasa II – Turniej Kopernikowski:
I miejsce-Drużyna dziewcząt

Klasy III – konkurs plastyczny „Album o Mikołaju Koperniku”
I miejsce – Franciszek Klat 3b i Emilia Kłosowska 3b
II miejsce – Michał Pik 3b
II miejsce – Emilia Wytrążek 3a
III miejsce – Milena Szarkowska 3b
Agata Janiak 3b
Izabela Mews 3b
Jakub Tyde 3a
Hubert Kulczyk 3b
Jan Olczak 3b

Klasy IV – Praca konstrukcyjna, przestrzenna – Rakieta kosmiczna:
I miejsce – Wiktoria Berendt IVa
II miejsce – Malwina Gwizdała IVa i Zofia Lebioda IVa
III miejsce – Michał Lorczak IVa
Julia Reszczyńska IVa
Maja Głowinska IVa
Ireneusz Szreder IVa
Oliwia Kędzierska IVa
Kacper Lewandowski IVa

Klasy V – Stacja kosmiczna:
I miejsce – Julia Machowska Vc, Nikodem Siedlecki Vc i Maja Wnękowicz Va
II miejsce – Emilia Larek Vb, Melania Gazińska Vb, Paweł Kołodziejski Vb, Amelia Suszyńska Vb
Maja Malczewska Vb
Maksymilian Urbański Vb
Hubert Nielek Vb

Klasy VI- Konkurs wiedzy o Mikołaju Koperniku;
I miejsce – 6B (Mateusz Marcińczyk, Dominik Lesikowski, Antoni Bukowski)
II miejsce – 6a (Kornelia Gumińska, Amelia Mews, Filip Olejnik)
III miejsce – 6c (Oskar Błażejewski, Jan Wiśniewski, Kamil Malczewski)

Klasy VII – „Kartka z pamiętnika Mikołaja Kopernika”
I miejsce – Alicja Bełdzikowska VIIc
II miejsce – Karolina Pozorska VIIa
III miejsce – Izabela Glander VIIc

Zapraszamy na szkolnego Facebooka, gdzie można obejrzeć fotorelację ze spotkania naszych przedszkolaków z Panem Sławkiem Głowalą, który gra na egzotyczych instrumentach.

„Drzwi otwarte” były bardzo udanym wydarzeniem. Dziękujemy naszym małym gościom i ich rodzicom za przyjemnie spędzony czas w radosnej atmosferze. Wszyscy byli witani przez baśniowe postacie, w które wcielili się nasi uczniowie pełniący rolę przewodników. W salach czekały na każdego najrozmaitsze zajęcia: origami, lepienie z masy solnej, konstrukcje słomkowe, malowanie twarzy, dmuchanie baloników, ozdabianie ciastek lukrem, przejażdżki jeździkami, puzzle , zagadki, bajkowe kolorowanki, zabawy sportowe, klocki Lego, komputerowe projektowanie, ćwiczenia z mikroskopami, zabawy zręcznościowe na tablicach interaktywnych. W stołówce czekała herbata, kawa i ciasteczka. Ozdobą był występ zespołu „Młodzi Borowiacy”. Maluchy z wypiekami na twarzy angażowały się we wszystkie propozycje, a rodzice kierowali słowa uznania. Wszyscy zasłużyliśmy na 6. Dziękujemy, że byliście z nami. Zapraszamy do galerii oraz na szkolnego Facebooka, gdzie można obejrzeć zdjęcia.

14 lutego odbył się bal karnawałowy dla grup przedszkolnych: „Borowików” i „Muchomorków”. Wszystkie dzieci były pięknie przebrane. Wielu z nich nie można było rozpoznać. Bal rozpoczął się wspólną zabawą taneczną oraz prezentacją strojów. Dzieci brały także udział w różnych konkursach takich jak taniec z balonami czy taniec na gazetach. Był także słodki poczęstunek. Wszyscy bawili się znakomicie. W galerii można obejrzeć zdjęcia,

Dzisiaj mamy walentynki. Przyszliśmy do szkoły ubrani na czerwono, a samorząd uczniowski zorganizował walentynkową pocztę. W pięknie ozdobionym holu szkoły można skorzystać z okolicznościowej fotobudki i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie oraz obejrzeć piękne prace plastyczne autorstwa Malwiny Serafinowicz. Wczoraj klasy IV-VIII bawiły się świetnie podczas karnawałowo-walentynkowej dyskoteki.

W styczniu odbyły się w szkole pierwszy raz wybory do zarządu Minisamorządu Uczniowskiego. Wszyscy mogli oddać głos na swojego kandydata, który zaprezentował swoje pomysły w formie plakatu. Uczniowska Komisja Wyborcza policzyła głosy oraz sporządziła protokół. Oto wyniki:
Przewodniczącym MINI SU został Hubert Kulczyk,
zastępcą – Emilia Wytrążek,
członkami : Oskar Grugel i Michał Pik.

Wszystkim kandydatom dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy owocnej pracy na rzecz szkoły. Organizatorem wyborów był opiekun Minisamorządu Uczniowskiego- Marlena Radowska.