Miesięczne Archiwa: marzec 2019

W Tucholskim Ośrodku Kultury w piątek 29 marca odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Martyna Paś z klasy VB zajęła II miejsce w kategorii klas młodszych szkół podstawowych. Gratulacje!

W zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 w Tucholi I Gminnym Konkursie Ortograficznym z Języka Angielskiego nasi uczniowie: Remigiusz Winiarski (VII A) i Stanisław Umińśki (VIII B) zajęli kolejno II. i III. miejsce. Gratulujemy!

Alicja (VI A) i Patrycja (V C) Szymańskie zdobyły II miejsca w konkursie plastycznym „Wiosna w Borach Tucholskich”. Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się w Szkole Podstawowej w Legbądzie. Serdecznie gratulujemy!

W piątek 22 marca i w poniedziałek 25 marca w Tucholskim Ośrodku Kultury odbył się Turniej Recytatorski „O pióro Jana Brzechwy”. Uczennice klas I – III godnie reprezentowały naszą szkołę. oto wyniki:

– w kategorii klas I:
Julia Kołodziejska – wyróżnienie
– w kategorii klas II:
Maja Knap i Weronika Łaszewska – II miejsce
– w kategorii klas III:
Laura Reczka – I miejsce
Zofia Lebioda – II miejsce

W czwartek świętowaliśmy nadejście wiosny. Z tej okazji uczniowie wszystkich klas przygotowali pyszne wiosenne kanapki i kwiatowe girlandy oraz wzięli udział w konkursie Mini Playback Show, gdzie mieli okazję do zaprezentowania swoich aktorskich i tanecznych umiejętności. Wystepom przyglądało się jury, które postanowiło I miejscem magrodzić klasę VIII B. Ponadto wyróżniono klasy  VIII A i III B za interpretację, a IV D i VII A za stroje i rekwizyty. Za bardzo wyraziste osobowiści sceniczne uznano: Huberta Borowę (VI C) i Nadię Brucką (II A).

Zdjęcia z występów można obejrzeć w galerii.

Alicja Szymańska z VI A i Wawrzyniec Chylewski z VII A otrzymali stypendia burmistrza Tucholi. Gratulujemy! Zdjęcia pochodzą z Facebooka Gminy Tuchola.

Z okazji Dnia Kobiet na nasze koleżanki czekała dzisiaj w szkole słodka niespodzianka. Koledzy z samorządu uczniowskiego obdarowali je czekoladkami, składając jednocześnie świąteczne życzenia. Wejście do szkoły przyozdobiono pięknymi, kolorowymi kwiatami, które, oprócz wprowadzenia odświętnego klimatu, umilają wszystkim oczekiwanie na nadejście wiosny. Tradycją już stała się możliwość wykonania okolicznościowego pamiątkowego zdjęcia w fotobudce.

Dnia 5 marca w naszej szkole odbyły się szkolne eliminacje do Turnieju Recytatorskiego „O Pióro Jana Brzechwy”. Jury w składzie: Pani Elżbieta Zielińska, Pani Barbara Gierszewska i Pani Sylwia Kożuch wyłoniły zwycięzców, którzy będą reprezentować naszą szkołę 22 i 25 marca 2019 r. w Tucholskim Ośrodku Kultury. Jury szczególnie wyróżniło dwie recytatorki: Maję Knap i Laurę Reczkę.
Wyniki eliminacji szkolnych:

Klasa I:
I. Julia Kołodziejska
II. Oliwia Kozielecka
III. Wiktoria Redzimska
Klasa II:
I.Emilia Wytrażek
II. Weronika Łaszewska
III. Maja Knap
Klasa III:
I. Zofia Lebioda
II. Laura Reczka
III. Michalina Dudziak

We wtorek 5. marca odbyła się dyskoteka, podczas której wybrano Miss, Vice Miss oraz Miss Publiczności naszej szkoły. Do konkursu stanęły kandydatki z klas 7. i 8, które musiały wziąć udział w bardzo trudnych konkurencjach, poczynając od odpowiadania na pytania jury, a na ubijaniu jajek kończąc. Zwyciężyła dobra zabawa, a komisja konkursowa przyznała następujące tytuły:
Miss „Trójki” 2018/2019 – Oli Jabłońska z klasy 8c
Vice Miss „Trójki” 2018/2019 – Zuzi Landowskiej z klasy 8c.
Publiczność swoją nagrodą obdarowała Zuzię. Upominki dla laureatów ufundowała Rada Rodziców SP3.