Miesięczne Archiwa: maj 2019

Oliwia Grzegorek z VC zajęła III miejsce w biegu na 60 m dziewcząt podczas Czwartków Lekkoatletycznych. Gratulujemy!

Dziękujemy Naszym przyjaciołom z Domu Pobytu Dziennego Senior+ za dzisiejszą niespodziankę, która wprowadziła dzieci w radosny nastrój Dnia Dziecka.
Dzięki inicjatywie uczestników i Pani Doroty Kujawy dzieci miały okazję poczuć, że są ważne.

W te środę nasi uczniowie ponownie odwiedzili Dom Dziennego Pobytu Senior Plus. Okazją do spotkania był zbliżający się Dzień Dziecka. Dzieci wraz z „domownikami” wykonywali piękne, wełniane laleczki. Pozytywny nastrój i uśmiech na twarzach dowodzą, że tego typu spotkania są wspaniałą okazją do łączenia pokoleń. Dziękujemy Paniom: Sandrze Góral i Monice Paś za zorganizowanie spotkania oraz uczniom za uczestnictwo.

W poniedziałek 25 maja szkolną pracownię komputerową odwiedził Pan Mateusz Górka, który zapoznał uczniów z klas IV i VI z PixBlocks – uniwersalnym środowiskiem do nauki programowania. Korzystając z prostych poleceń języka blokowego nasza młodzież rozwijała swoje umiejętności programistyczne samodzielnie tworząc kolorowe gry platformowe. Zajęcia przebiegły w bardzo twórczej atmosferze i wszyscy zgodnie przynali, że PixBlocks jest super!

Wczoraj w Kiełpinie odbyła się XVIII edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego „Z ekologią za pan brat”. Naszą szkołę godnie reprezentowali Marta Janowska i Marcel Ossowski z kl. IV, Amelia Mews z kl. V, Jagna Jaworska, Emilia Kłosowska i Maja Knap z kl. II. Wyróżnienia otrzymali: przygotowany przez Panią Sandrę Góral Marcel Ossowski w kategorii klas IV-VIII i Maja Knap przygotowana przez Panią Aleksandrę Weilandt w kategorii klas I-III. Gratulujemy!

W poniedziałek 20 maja szkolna biblioteka zorganizowała Konkurs Pięknego Czytania dla uczniów klas trzecich. Uczestników oceniały Panie Elżbieta Zielińska i Małgorzata Kempińska, które zdecydowały o nagrodzeniu następujących uczniów: Kingi Ortmann (I miejsce), Igora Fałczyńskiego (II miejsce) oraz Amelii Gorczyńskiej i Amelii Nastarowicz (III miejsce). Dla wszystkich uczestników i widzów wystąpiły Nikola Lutoborska i Antonina Karnowska, śpiewając i grając na gitarze.

W piątek w szkolnej świetlicy odbyło się spotkanie z Panią kosmetyczką Małgorzatą Trybulską. Uczennice ze starszych klas poznały sposoby pielęgnacji skóry oraz tajniki tworzenia dyskretnego makijażu.

Prosimy o codzienne oddawanie głosów na naszą szkołę do dnia 20.06.2019 r.
Dzięki nim możemy otrzymać wspaniały plac zabaw, który będzie ogólnodostępny dla wszystkich.
Z góry dziękujemy za zaangażowanie.

plakat_n

NWN_10

W środę 8 maja w Tucholskim Ośrodku Kultury odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „Nigdy Więcej Wojny”. Uczniowie z naszej szkoły, którzy wzięli w nim udział pojadą na wycieczkę do Gdańska. Gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły.