Miesięczne Archiwa: kwiecień 2019

W poniedziałek 29 kwietnia w Urzędzie Miejskim w Tucholi podsumowano tegoroczną edycję konkursu plastycznego „Obrona Cywilna Wokół Nas”, który tym razem przebiegł pod hasłem „Działanie służb ratowniczych w sytuacjach kryzysowych”.  Alicja Szymańska zdobyła pierwsze miejsce, a Laura Steffer drugie. Gratulujemy!

giełda mam

Zapraszamy do wymiany odzieży i zabawek dla dzieci. Min. 5 zł za stolik – wpłaty na Radę Rodziców SP3. Będzie możliwość wjazdu samochodem na teren szkoły. Wcześniejsze zapisy nie są konieczne.

Informujemy, że lista dzieci przyjętych do oddziału 3-latków znajduje się w gablocie przy wejściu do szkoły.

kiermasz

W czwartek 4 kwietnia zorganizowaliśmy kiermasz wielkanocny. Każda klasa przygotowała stoisko, na którym sprzedawano rozmaite wielkanocne ozdoby oraz pyszne wypieki. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców i dzieci wszystko się udało, a uzyskane pieniądze zasilą konto Rady Rodziców. Zdjęcia z kiermaszu można obejrzeć w galerii.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom, Darczyńcom i Dzieciom
za wkład pracy i szczere zaangażowanie w organizację i przebieg
naszego kiermaszu!

2 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Przygotowaniem do tak ważnego dnia był trwający 6 tygodni projekt pt. Integracja z osobami niepełnosprawnymi, mający na celu uświadomienie uczniom, czym jest niepełnosprawność i na czym polega integracja z osobami niepełnosprawnymi.

Elementami projektu były między innymi ankiety sprawdzające poziom świadomości uczniów oraz lekcje wychowawcze związane z niepełnosprawnością, których celem było zaznajomienie uczniów z problemem osób niepełnosprawnych oraz zbudowanie akceptacji i zrozumienia.

Uczniowie jak zwykle nie zawiedli, każda z klas przygotowała piękne plakaty na temat niepełnosprawności, integracji oraz znanych osób niepełnosprawnych, które stworzyły galerie na holu szkoły. Pojawiły się również prace indywidualne, gdzie na szczególne wyróżnienie zasługuje wystawa Jakuba Suchomskiego – jednego z uczniów naszej szkoły. Na podsumowanie projektu zrobione zostało wspólne zdjęcie dronem, na którym wszyscy,  zgodnie z ideą akcji, ubrani byli na niebiesko oraz trzymali niebieskie baloniki.

Projekt został przeprowadzony przez Panie: Monikę Paś, Sandrę Góral oraz Danutę Wiśniewską w porozumieniu z Fundacją „Jim”.

W dniu 2 kwietnia obchodzimy Dzień Książki dla Dzieci. Z tej okazji Pani Bibliotekarka Renata Szydłowska odwiedziła klasy młodsze, dla których przeprowadziła zajęcia związane z promocją czytelnictwa. Dzieci poznały budowę książki i związaną z nią terminologię oraz wysłuchały historii O pięknej królewnie i pięknym księciu autorstwa Roksany Wróbel-Jędrzejewskiej.

Od dnia 2 kwietnia 2019 r.rozpoczynamy nabór dzieci
3-letnich do oddziału przedszkolnego.