Miesięczne Archiwa: luty 2019

Szkoła to nie tylko przebywanie w ławkach i wychodzenie na przerwę. Klasy VIB i VIC miały okazję spotkać się z podróżnikiem Robertem Czerniakiem, który odbył życiową wyprawę do Australii. Wyjazd był wyjątkowy z dwóch powodów – po pierwsze, pokonano tysiące kilometrów rowerem, a warto dodać, że panu Robertowi towarzyszył syn po ciężkiej chorobie, nazwany przez tatę już wcześniej największym przyjacielem; po drugie – egzotyka tego kontynentu, zwyczaje ludzi, ich gościnność, życzliwość, ponadto nieporównywalne z naszymi geograficznymi warunkami, potężne odległości dały wszystkim szczery, obserwowany własnymi oczami Europejczyka całokształt odległego lądu na antypodach.
Przyroda, klimat, pustka, której – jak przyznaje podróżnik – sam tak bardzo potrzebował, nieprzewidziane przygody, a także wszelkie trudy podróży samej w sobie stanowiły wartościowe doświadczenie dla naszych szóstoklasistów, którzy słuchali opowiadającego i są skazani na wyprawę do Australii, bowiem taki cel wyznaczył im ciekawy gość spotkania w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Po całej prezentacji wspartej pokazem unikatowych zdjęć Wielkopolanin odpowiadał na liczne pytania młodzieży, sam wcześniej sprawdzając jej wiedzę geograficzną. Nie obyło się bez pamiątkowej sesji fotograficznej. Tekst i zdjęcia Jarosław Kania.

W czwartek 28. lutego ósmoklasiści mieli okazję do spotkania z Panem Pawłem Cieślewiczem – przewodniczącym powołanego przez burmistrza Tucholi Zespołu ds. Budżetu Obywatelskiego. Z ramienia Zespołu zapoznał ich ze strukturami samorządu terytorialnego oraz omówił zasady zarządzania Budżetem Obywatelskim.

AB

Alicja Bełdzikowska z klasy VIc zdobyła II miejsce w konkursie ortograficznym „O Pióro Burmistrza” zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Tucholi im. Aleksandra Janty-Połczyńskiego. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
(Zdjęcie pochodzi z Facebooka Gminy Tuchola)

Zajęcia przyniosły przedszkolakom wiele uśmiechu i radości. Mamy nadzieję, że zachęciły i przekonały przyszłych uczniów do szkoły i że we wrześniu przyjdą Oni do tej placówki z uśmiechem, pełni zapału do nauki i pracy ale także dobrej zabawy. Zapraszamy do galerii w celu obejrzenia zdjęć.

W piątek 22. lutego młodsi uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w balach karnawałowych. Rozmaite stroje, kolorowe dekoracje i świetna muzyka sprawiły, że dzieci mogły na chwilę zapomnieć o trudach nauki i oddać się radosnej zabawie. Zdjęcia można obejrzeć w galerii (oddziały przedszkolne, klasy I-III).

W piąte 22. lutego odbyły się apele podsumowujące obchody Dni Patrona Szkoły. Uczestnicy konkursów związanych z astronomią i Mikołajem Kopernikiem otrzymali nagrody. Zebrani mogli również obejrzeć krótki występ artystyczny. Zdjęcia prac wykonanych przez uczniów można obejrzeć w galerii.

W piątek 22 lutego, w ramach współpracy z Domem Pobytu Dziennego Senior+, nasi wolontariusze wraz z opiekunem Panią Moniką Paś uczestniczyli w spotkaniu z gościem „domu” Panem Tomaszem Szydeł. Polarnik opowiadał o swojej wyprawie polarnej i zimowaniu w Polskiej Stacji Polarnej Hornsund na Spitsbergenie. Uczestnicy z wielkim zaciekawieniem wsłuchiwały się w opowieść, która niestety się skończyła…

Tekst i zdjęcia: Monika Paś

W czwartek 22. lutego uczniowie z klas ósmych odwiedzili Urząd Miejski, gdzie, w ramach zajęć z wiedzy o społeczeństwie,  spotkali się z Panem Burmistrzem Tadeuszem Kowalskim. Podczas spotkania dowiedzieli się, jakie funkcje pełni samorząd lokalny, na czym polega praca burmistrza i jakie ma plany związane z naszą gminą. (Zdjęcia pochodzą z Facebooka Gminy Tuchola).

sp3_dni_otwarte

W piątek 15 lutego w Gminnym Ośrodku Kultury w Gostycynie odbył się Przegląd Widowisk Bożonarodzeniowych. Nasza szkoła była reprezentowana przez grupę teatralną „Koperniczek” prowadzoną przez Panią Dyrektor Lidię Góral i Panią Sandrę Góral. Dzieci zaprezentowały przedstawienie pt. „Betlejem jest w Nas”. Dawid Klajbor z VIB otrzymał wyróżnienia za dobrą grę aktorską. Zdjęcia z występu można obejrzeć w galerii.