Miesięczne Archiwa: grudzień 2019

swieta1swieta

Płynące z serca życzenia pokoju, miłości i radości
z okazji Świąt Bożego Narodzenia
oraz nadchodzącego Nowego Roku
składają uczniowie i pracownicy szkoły.

swieta1

Niecodzienna uroczystość odbyła się w środę, 18 grudnia po południu, w oddziale przedszkolnym sześciolatków. Dzieci zaprosiły rodziców na świąteczne spotkanie. Głównym punktem programu były JASEŁKA – tradycyjne widowisko o Bożym Narodzeniu znane od średniowiecza.
Godzinne przedstawienie wyreżyserowały wychowawczynie zerówki – Panie: Małgorzata Kowalska i Monika Pozorska. Wykonały również piękną dekorację okolicznościową.
Dzieci wspaniale ubrane, odpowiednio do treści, recytowały wiersze, prezentowały dialogi, śpiewały piosenki i kolędy, tańczyły. Każde dziecko miało swoją rolę. Rodzice z wielkim zainteresowaniem i wzruszeniem obserwowali swoje pociechy. Z zachwytem podziwiali dekoracje.
Po występie był poczęstunek dla rodziców – kawa i ciasto. Do dzieci przybył Święty Mikołaj i rozdał prezenty. Spotkanie upłynęło w miłej świątecznej atmosferze. Zapraszamy do oglądania zdjęć w galerii.

W środę 11 grudnia, w godzinach popołudniowych, zapanował w naszej szkole prawdziwie świąteczny klimat. Uczniowie, rodzice i nauczyciele zorganizowali kiermasz bożonarodzeniowy. Każda klasa miała przygotowany kramik, na którym sprzedawano własnoręcznie wykonane ozdoby na choinkę, przepiękne stroiki, pierniczki i inne wspaniałe dekoracje świąteczne. Dochód z kiermaszu zasili konto Rady Rodziców.
Wszystkim, którzy przygotowali i przeprowadzili kiermasz serdecznie dziękujemy!
W galerii można obejrzeć zdjęcia z imprezy.

Rozstrzygnięto Powiatowy Konkurs Fotograficzny „Jesień wokół nas”. Nadesłane prace konkursowe oceniało jury w składzie: Rafał Borzeszkowski, Andrzej Drelich i Mirosław Kłosowski.
Poniżej wyniki konkursu:
I miejsce – Hubert Nielek – SP3 Tuchola
II miejsce – Wiktoria Turzyńska – SP Kiełpin
III miejsce – Bogdan Zwiefka – SP3 Tuchola
Wyróżnienie otrzymali: Emilia Wytrążek i Mikołaj Konkol z SP3 w Tucholi.
Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 10 grudnia o godzinie 10.00 w Szkole Podstawowej nr 3. Serdecznie zapraszamy!

Po raz kolejny klasa VC wraz z wychowawczynią Panią Sandrą Góral odwiedziła Dom Dziennego Pobytu Senior Plus w Tucholi. Uczniowie rozdali seniorom własnoręcznie robione kartki świąteczne i przeczytali życzenia. Na koniec wszyscy razem śpiewali kolędy. Już niedługo seniorzy odwiedzą naszą szkołę i obejrzą Jasełka przygotowane przez dzieci i Panią Sandrę.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. M. Kopernika w Tucholi ogłasza
nabór na wolne stanowisko pracy – nauczyciel wspomagający
(czas trwania umowy od stycznia do czerwca 2020 r.).
Oferty wraz z CV proszę składać w sekretariacie szkoły w godzinach 8.00 – 15.00.

Lidia Góral – dyrektor szkoły

Od dwóch dekad organizowana jest przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną i Szkołę Podstawową nr 2 w Tucholi. W tym roku 60 uczestników z 9 szkół powiatu tucholskiego wykonało lapbooki, czyli „książki na kolanach”, papierowe teatrzyki . Kreatywność, samodzielność, merytoryczne ujęcie tematu HIV/AIDS były głównymi wskaźnikami oceny prac. Patrycja Szreiber zajęła I miejsce, Amelia Mews, Alicja Brzezińska, Miłosz Knitter zajęli II miejsce, Sylwia Badtke odebrała nagrodę za III miejsce, a Jan Wiśniewski został wyróżniony. Gratulacje!!!!

W poniedziałek 2 grudnia w hali sportowej OSiR-u odbył się Mikołajkowy Turniej Futsalu dla klas VII i VIII. Zapraszamy na szkolnego facebooka, gdzie można przeczytać relację z rozgrywek oraz obejrzeć wspaniałe zdjęcia atorstwa Pana Jarosława Kani.