kom. 730820834

admin

W piątek 22 marca i w poniedziałek 25 marca w Tucholskim Ośrodku Kultury odbył się Turniej Recytatorski „O pióro Jana Brzechwy”. Uczennice klas I – III godnie reprezentowały naszą szkołę. oto wyniki:

- w kategorii klas I:
Julia Kołodziejska – wyróżnienie
- w kategorii klas II:
Maja Knap – II miejsce
- w kategorii klas III:
Laura Reczka – I miejsce
Zofia Lebioda – II miejsce

W czwartek świętowaliśmy nadejście wiosny. Z tej okazji uczniowie wszystkich klas przygotowali pyszne wiosenne kanapki i kwiatowe girlandy oraz wzięli udział w konkursie Mini Playback Show, gdzie mieli okazję do zaprezentowania swoich aktorskich i tanecznych umiejętności. Wystepom przyglądało się jury, które postanowiło I miejscem magrodzić klasę VIII B. Ponadto wyróżniono klasy  VIII A i III B za interpretację, a IV D i VII A za stroje i rekwizyty. Za bardzo wyraziste osobowiści sceniczne uznano: Huberta Borowę (VI C) i Nadię Brucką (II A).

Zdjęcia z występów można obejrzeć w galerii.

Alicja Szymańska z VI A i Wawrzyniec Chylewski z VII A otrzymali stypendia burmistrza Tucholi. Gratulujemy! Zdjęcia pochodzą z Facebooka Gminy Tuchola.

Z okazji Dnia Kobiet na nasze koleżanki czekała dzisiaj w szkole słodka niespodzianka. Koledzy z samorządu uczniowskiego obdarowali je czekoladkami, składając jednocześnie świąteczne życzenia. Wejście do szkoły przyozdobiono pięknymi, kolorowymi kwiatami, które, oprócz wprowadzenia odświętnego klimatu, umilają wszystkim oczekiwanie na nadejście wiosny. Tradycją już stała się możliwość wykonania okolicznościowego pamiątkowego zdjęcia w fotobudce.

Dnia 5 marca w naszej szkole odbyły się szkolne eliminacje do Turnieju Recytatorskiego „O Pióro Jana Brzechwy”. Jury w składzie: Pani Elżbieta Zielińska, Pani Barbara Gierszewska i Pani Sylwia Kożuch wyłoniły zwycięzców, którzy będą reprezentować naszą szkołę 22 i 25 marca 2019 r. w Tucholskim Ośrodku Kultury. Jury szczególnie wyróżniło dwie recytatorki: Maję Knap i Laurę Reczkę.
Wyniki eliminacji szkolnych:

Klasa I:
I. Julia Kołodziejska
II. Oliwia Kozielecka
III. Wiktoria Redzimska
Klasa II:
I.Emilia Wytrażek
II. Weronika Łaszewska
III. Maja Knap
Klasa III:
I. Zofia Lebioda
II. Laura Reczka
III. Michalina Dudziak

We wtorek 5. marca odbyła się dyskoteka, podczas której wybrano Miss, Vice Miss oraz Miss Publiczności naszej szkoły. Do konkursu stanęły kandydatki z klas 7. i 8, które musiały wziąć udział w bardzo trudnych konkurencjach, poczynając od odpowiadania na pytania jury, a na ubijaniu jajek kończąc. Zwyciężyła dobra zabawa, a komisja konkursowa przyznała następujące tytuły:
Miss „Trójki” 2018/2019 – Oli Jabłońska z klasy 8c
Vice Miss „Trójki” 2018/2019 – Zuzi Landowskiej z klasy 8c.
Publiczność swoją nagrodą obdarowała Zuzię. Upominki dla laureatów ufundowała Rada Rodziców SP3.

Szkoła to nie tylko przebywanie w ławkach i wychodzenie na przerwę. Klasy VIB i VIC miały okazję spotkać się z podróżnikiem Robertem Czerniakiem, który odbył życiową wyprawę do Australii. Wyjazd był wyjątkowy z dwóch powodów – po pierwsze, pokonano tysiące kilometrów rowerem, a warto dodać, że panu Robertowi towarzyszył syn po ciężkiej chorobie, nazwany przez tatę już wcześniej największym przyjacielem; po drugie – egzotyka tego kontynentu, zwyczaje ludzi, ich gościnność, życzliwość, ponadto nieporównywalne z naszymi geograficznymi warunkami, potężne odległości dały wszystkim szczery, obserwowany własnymi oczami Europejczyka całokształt odległego lądu na antypodach.
Przyroda, klimat, pustka, której – jak przyznaje podróżnik – sam tak bardzo potrzebował, nieprzewidziane przygody, a także wszelkie trudy podróży samej w sobie stanowiły wartościowe doświadczenie dla naszych szóstoklasistów, którzy słuchali opowiadającego i są skazani na wyprawę do Australii, bowiem taki cel wyznaczył im ciekawy gość spotkania w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Po całej prezentacji wspartej pokazem unikatowych zdjęć Wielkopolanin odpowiadał na liczne pytania młodzieży, sam wcześniej sprawdzając jej wiedzę geograficzną. Nie obyło się bez pamiątkowej sesji fotograficznej. Tekst i zdjęcia Jarosław Kania.

W czwartek 28. lutego ósmoklasiści mieli okazję do spotkania z Panem Pawłem Cieślewiczem – przewodniczącym powołanego przez burmistrza Tucholi Zespołu ds. Budżetu Obywatelskiego. Z ramienia Zespołu zapoznał ich ze strukturami samorządu terytorialnego oraz omówił zasady zarządzania Budżetem Obywatelskim.

AB

Alicja Bełdzikowska z klasy VIc zdobyła II miejsce w konkursie ortograficznym „O Pióro Burmistrza” zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Tucholi im. Aleksandra Janty-Połczyńskiego. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
(Zdjęcie pochodzi z Facebooka Gminy Tuchola)

Zajęcia przyniosły przedszkolakom wiele uśmiechu i radości. Mamy nadzieję, że zachęciły i przekonały przyszłych uczniów do szkoły i że we wrześniu przyjdą Oni do tej placówki z uśmiechem, pełni zapału do nauki i pracy ale także dobrej zabawy. Zapraszamy do galerii w celu obejrzenia zdjęć.