Rozmiar tekstu

  • A  A  A  

Kontakt

ul. Pocztowa 10
89-500 Tuchola
tel. 52 3342176
mail: sp3t@wp.pl

admin

pnu-2017

W dniu 8 listopada dzieci z klas I zostały uroczyście pasowane na uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 im. M. Kopernika w Tucholi. Zdjęcia z uroczystości można obejrzeć w galerii.

NSN_2017_00

W dniu 10 listopada klasa VIb wraz z wychowawczynią Panią Mirosławą Drzycimską przygotowała przedstawienie przybliżające uczniom klas IV – VII historię walk o niepodległość Naszej Ojczyzny. Wspaniały występ ozdobiły pieśni patriotyczne w wykonaniu zespołów wokalnych prowadzonych przez Pana Andrzeja Giersza. Zdjęcia można obejrzeć w galerii.

sdc

W ramach akcji THINK BLUE. WEAR BLUE dzieci z klasy IIa, wspierając chorą na cukrzycę koleżankę, ubrały się na niebiesko.

Fpp_2017_0

Przygotowywany i prowadzony przez Panią Wicedyrektor Donatę Świerczyńską Festiwal Piosenki Przyrodniczej osiągnął w tym roku pełnoletność. W sobotę 21 października odbyła się jego osiemnasta edycja. Śpiewające dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych oceniało jury w składzie: Panie Hanna Szramka i Dorota Borzeszkowska oraz Pan Piotr Czarnecki. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników wyłoniono następujących zwycięzców:

W kategorii przedszkoli i klas I:
Alicja Kłosowska-Szocińska i Izabela Mews ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Tucholi – I miejsce,
Zespół w składzie Magdalena Jaszkowska, Weronika Dąbrowska, Nikola Różanska, Samanta Straszewska, Wiktoria Urbańska i Zuzanna Jankowska ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Tucholi – II miejsce,
Zespół w składzie: Maja Skaja, Wiktoria Smagorzewska, Nadia Brucka, Joanna Glazer, Mirsell Cemka-Nikolov, Ameila Radke, Weronika Skaja i Magdalena Suwalska ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Tucholi – III miejsce.
W kategorii klas II i III:
Jagoda Trzebuniak ze Szkoły Podstawowej w Legbądzie – I miejsce
Julia Łęgowik ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Tucholi – II miejsce
Zespół w składzie: Zofia Idzikowska, Zuzanna Rembisz, Amelia Kiżewska, Liliana Drewczynska, Oliwia Piątkowska, ALeksandra Weltrowska i Zuzanna Szufrajda ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Tucholi – III miejsce.
W kategorii klas IV i V
Aleksandra i Zuzanna Kądziela – wyróznienie.
W kategorii klas VI i VII
ex aequo
Klaudiusz Drążek ze Szkoły Podstawowej w Legbądzie
i Zespół ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Tucholi w składzie: Kaja i Lena Orłowskie, Kacper Dzycimski, Milena Czapiewska, Ewelina Witkowska, Przemysława Gabrych, Kinga Kutnik i Łukasz Łosiński – I miejsce.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i zapraszamy do oglądania zdjęć z imprezy.

Sk_2017-09

W środę 19 października pracownicy firmy Skanska, która zajmuje się przebudową dróg, zaprezentowali dzieciom z klas młodszych przedstawienie pt. Bezpieczni w pobliżu budowy. Jego celem jest przybliżenie zasad bezpieczeństwa, które obowiązują każdego, kto znajdzie się w pobliżu remontowanego odcinka drogi lub budowy. Kilka zdjęć z występu można obejrzeć w galerii.

Stypendium_2017

Fot: A.P.Drelich

W czwartek 19 października najlepsi uczniowie z naszej gminy wybrali się do Urzędu Miejskiego, by z rąk Pana Burmistrza Tadeusza Kowalskiego odebrać stypendia za wysokie wyniki w nauce oraz osiągnięcia sportowe. Wśród nagrodzonych znalazło się pięcioro uczniów z naszej szkoły: Aleksandra Jabłońska, Agata Lenartowicz, Malwina Serafinowicz, Wawrzyniec Chylewski i Mateusz Drelich.
Nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Owidz-2017-25

W dniu 10 października uczniowie klas czwartych pojechali na zorganizowaną przez Panią Mirosławę Drzycimską wycieczkę do Grodziska Owidz. Tam zwiedzili rekonstrukcję wczesnośredniowiecznego grodu, wzięli udział w zajęciach garncarskich, podczas których samodzielnie lepili z gliny naczynia oraz w warsztatach miecza i tarczy, na których mogli namalować wymyślone przez siebie herby. W Owidzu odbył się również turniej sprawności rycerskiej ,podczas którego uczniowie strzelali z łuku, przeciągali linę i walczyli na kije. Zdjęcia z wycieczki można obejrzeć w galerii.

zlh-2017-05

Naszą szkołę po raz kolejny odwiedził Teatr Historyczny. Uczniowie z klas IV-VII poznali historię średniowiecznego oręża polskiego oraz dawne obyczaje rycerskie. Wybrani szczęśliwcy mogli przymierzyć zbroję rycerza lub wziąć udział w konkursie strzelania z kuszy. Zdjęcia można obejrzeć w galerii.

Począwszy od dnia 2 października uczniowie naszej szkoły odwiedzają Komendę Powiatową Policji w Tucholi. Dzięki uprzejmości i gościnności Panów: asp. szt. Romana Lipińskiego i sierż. szt. Bartosza Wiese mają okazję zwiedzać budynek komendy, poznać przeznaczenie poszczególnych pomieszczeń, obejrzeć należące do policji sprzęt i pojazdy oraz dowiedzieć się wiele o trudnej i odpowiedzialnej pracy policjantów.

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018
w Szkole Podstawowej nr 3
im. M. Kopernika w Tucholi
odbędzie się w poniedziałek 4 września 2017 r.
o godz. 9.00 na boisku szkolnym.

W razie niepogody spotkania odbędą się w klasach zgodnie z planem wywieszonym na drzwiach wejściowych i w korytarzu szkoły.