admin

W poniedziałek świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji Dyrekcja Szkoły wraz z członkami Samorządu Uczniowskiego przygotowały uroczyste apele. Nauczyciele i pracownicy szkoły otrzymali Nagrody Dyrektora, przeprowadzono bardzo zabawny turniej wiedzy i umiejętności, w którym uczniowie rywalizowali z przedstawicielami grona pedagogicznego. Niektórym nauczycielom przyznano tytuł „Anioła Szkoły” za wyróżniającą postawę w relacjach z uczniami. Imprezę ozdobiły występy dziewcząt z klasy VA. Zdjęcia z apeli można obejrzeć w szkolnej galerii.

Wszyscy nauczyciele i pracownicy szkoły dziękują za mnóstwo życzeń kwiatów i upominków!

W czwartek 4 października, podczas dyskoteki dla klas VII-VIII, wybraliśmy Mistera Szkoły 2019. Został nim Błażej Rosek z klasy VIIIA. Gratulujemy!

W sobotę 28 września na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tucholi odbył się XXXVII Bieg Borowiaka. Nasza szkoła miała liczną reprezentację, a podczas przerwy wystąpił Zespół Pieśni i Tańca „Młodzi Borowiacy”, zdobywając gromkie brawa. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w zawodach i zapraszamy do oglądania zdjęć autorstwa Pani Iwony Biesek.

Po raz drugi w naszej szkole świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli święto kreatywności, odwagi i zabawy. Przyszliśmy na lekcje w „wykropkowanych” ubraniach, braliśmy udział w konkursach, robiliśmy zdjęcia w „zakropkowanej” fotobudce i ogólnie świetnie się bawiliśmy. Piątek 13-go wcale nie był tym razem pechowy!

W poniedziałek uroczyście przywitaliśmy nowy rok szkolny 2019/2020. Wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły przywitały nasze Panie Dyrektorki: Lidia Góral i Sylwia Kożuch. Poznaliśmy nowych nauczycieli i wychowawców i otrzymaliśmy życzenia sukcesów w nauce. Do zgromadzonych przemawiał również przewodniczący Rady Rodziców – Pan Jarosław Grugel.

Fot: F. Buczkowski

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się w poniedziałek 2 września o godzinie 9.00 na boisku szkolnym.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im M. Kopernika w Tucholi
ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy – sekretarz szkoły.

Wymagania:

  • wykształcenie średnie lub wyższe,
  • minimum 5-letni staż pracy,
  • dobra znajomość obsługi komputera (oprogramowanie biurowe),
  • mile widziane doświadczenie w pracy w administracji.

Oferty wraz z CV proszę składać w sekretariacie szkoły do 1.09.2019 r. w godzinach 8.00-15.00.


L. Góral – dyrektor szkoły

Podczas wakacji szkoła będzie czynna w godzinach: 8.00 – 14.00.

W środę 18 czerwca odbyła się uroczystość pożegnania absolwentów naszej szkoły. Prowadziła ją nowo wybrana przewodnicząca samorządu uczniwskiego – Oliwia Skaja. Panie Dyrektorki zaskoczyły wszystkich, ponieważ, zamiast typowego pożegnalnego przemówienia, postanowiły odczytać wspomnienia spisane przez ósmoklasistów. Była to chwila jednocześnie wesoła i wzruszająca, gdyż pokazała, jak silna jest więź między uczniami, a szkołą i nauczycielami. Wręczono mnóstwo nagród i stypendiów, przekazano szkolny sztandar młodszym uczniom, a po rozdaniu świadectw i prezentacji tableau głos zabrał Przewodniczący Rady Rodziców Pan Jarosław Grugel, dając absolwentom kilka cennych wskazówek. O oprawę muzyczną zadbali szkolny zespół wokalny Pana Andrzeja Giersza i Lena Orłowska, która wspaniale zaśpiewała solo. Dziękujemy Wam – Nasi Kochani Absolwenci, za wspaniałe osiem lat w „Trójce” i życzymy sukcesów w nowych szkołach!

Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom, Darczyńcom i Dzieciom
za ogromne zaangażowanie
w przygotowanie i przeprowadzenie
naszego Festynu Rodzinnego!
Dzięki Wam Rada Rodziców zebrała prawie 8 tysięcy złotych!
Nasze marzenie – plac zabaw – jest coraz bliżej spełnienia!