admin

Nasza drużyna zdobyła III miejsce w Powiatowych Mistrzostwach Piłki Siatkowej Dziewcząt w Ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Zespół Kolorowe Nutki prowadzony przez Panią Aleksandrę Weilandt oraz grupa wokalna z naszej szkoły przygotowana przez Pana Andrzeja Giersza zdobyły I miejsca w XX Powiatowym Konkursie Poezji i Prozy Patriotycznej oraz Pieśni i Piosenki Patriotycznej „Pro Patriae” w kategorii wokalnej dla uczniów klas IIV-VIII szkół podstawowych. Gratulujemy!

W czwartek 16 stycznia klasy VII i VIII obejrzały oparte na motywach z „Małego Księcia” Antoine’a de Saint-Exupéry’ego przedstawienie. Przygotowali je uczniowie z klasy VIIB podczas zajęć rozwijających prowadzonych przez Panią Sylwię Kożuch. Łączący grę aktorską z teatrem lalek spektakl jest pierwszym z cyklu prezentującego treści zawarte w lekturach szkolnych dla klas starszych. Z niecierpliwością czekamy na kolejne występy. W galerii można obejrzeć zdjęcia z przedstawienia.

Wolontariusze z naszej szkoły wspierają przytulisko dla psów w Bysławiu, dokąd zawożą zebrane karmy oraz orgaznizują psom spacery. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom!

Podczas 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wolontariusze z naszej szkoły zebrali łącznie 2063.73. Dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom!

Zapraszamy na szkolnego Facebooka, gdzie można oglądać jasełkowe zdjęcia autorstwa Pani Iwony Biesek i Pana Jarosława Kani.

swieta1swieta

Płynące z serca życzenia pokoju, miłości i radości
z okazji Świąt Bożego Narodzenia
oraz nadchodzącego Nowego Roku
składają uczniowie i pracownicy szkoły.

swieta1

Niecodzienna uroczystość odbyła się w środę, 18 grudnia po południu, w oddziale przedszkolnym sześciolatków. Dzieci zaprosiły rodziców na świąteczne spotkanie. Głównym punktem programu były JASEŁKA – tradycyjne widowisko o Bożym Narodzeniu znane od średniowiecza.
Godzinne przedstawienie wyreżyserowały wychowawczynie zerówki – Panie: Małgorzata Kowalska i Monika Pozorska. Wykonały również piękną dekorację okolicznościową.
Dzieci wspaniale ubrane, odpowiednio do treści, recytowały wiersze, prezentowały dialogi, śpiewały piosenki i kolędy, tańczyły. Każde dziecko miało swoją rolę. Rodzice z wielkim zainteresowaniem i wzruszeniem obserwowali swoje pociechy. Z zachwytem podziwiali dekoracje.
Po występie był poczęstunek dla rodziców – kawa i ciasto. Do dzieci przybył Święty Mikołaj i rozdał prezenty. Spotkanie upłynęło w miłej świątecznej atmosferze. Zapraszamy do oglądania zdjęć w galerii.

W środę 11 grudnia, w godzinach popołudniowych, zapanował w naszej szkole prawdziwie świąteczny klimat. Uczniowie, rodzice i nauczyciele zorganizowali kiermasz bożonarodzeniowy. Każda klasa miała przygotowany kramik, na którym sprzedawano własnoręcznie wykonane ozdoby na choinkę, przepiękne stroiki, pierniczki i inne wspaniałe dekoracje świąteczne. Dochód z kiermaszu zasili konto Rady Rodziców.
Wszystkim, którzy przygotowali i przeprowadzili kiermasz serdecznie dziękujemy!
W galerii można obejrzeć zdjęcia z imprezy.