kom. 730820834

admin

Podczas Pikniku Niepodległościowego, który odbył się 11 listopada 2018 r. w sali OSiRu podsumowany został powiatowy konkurs plastyczny – „Nasza Niepodległa”. Alicja Szymańska z klasy VIa uzyskała I miejsce w kategorii klas IV -VI. W kategorii klas VII, VIII i III gimnazjum Oliwia Wegner z klasy VIIIb zdobyła II miejsce, a Miłosz Serowiecki z VIIa uzyskał III miejsce. Gratulacje!!!

Dnia 6 listopada 2018 r. w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych w Tucholi odbył się Powiatowy Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Naszą szkołę reprezentowała Iza Mews z klasy IIb, która wyśpiewała III miejsce. Wystąpiła również nasza grupa wokalno-instrumentalna, zdobywając wyróżnienie.

Oliwier Leszczyński z oddziału przedszkolnego zajął I miejsce w konkursie recytatorskim „Zwierzakowe rymy” zorganizowanym przez Przedszkole nr 2. Serdecznie gratulujemy!

kom

Uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w XI edycji ogólnopolskiej akcji ekologicznej pod hasłem: Oddaj zużyty telefon komórkowy. Zebrano 32 kg telefonów. Najwięcej urządzeń przynieśli Mikołaj i Julita Bonna (76 sztuk) oraz Anna Smoczyńska (17). Szkolnym koordynatorem akcji jest Pani Renata Pacek. Dziękujemy wszystkim zbieraczom za proekologiczną postawę!

List Minister Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektora Sanitarnego do Rodziców i Opiekunów Uczniów

11_11_2018_01

W ramach uroczystych obchodów Narodowego Dnia Niepodległości odbyły się apele, podczas których przygotowani przez Panią Mirosławę Drzycimską uczniowie zaprezentowali program artystyczny, przybliżający drogę, jaką Nasza Ojczyzna musiała pokonać, by po latach zaborów odzyskać niepodległość. Występy uświetnił również Zespół Pieśni i Tańca „Młodzi Borowiacy” oraz przygotowane przez Panie A. Budnik, B. Cimcioch i R. Iwicką dzieci z oddziału przedszkolnego. Za oprawę muzyczną odpowiadał Pan Andrzej Giersz. O godzinie 11.11 wszyscy uczniowie udali się na boisko szkolne, gdzie wzięli udział we wspólnym śpiewaniu hymnu Polski. Zdjęcia z występów można obejrzeć w galerii.

Ministerstwo Edukacji Narodowej informuje, że w związku z uchwaleniem przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustawy o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej poniedziałek, 12 listopada 2018 r. jest dniem wolnym od pracy.

W tym dniu w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze.

Dzień wolny od zajęć lekcyjnych i wychowawczych pozwoli na spędzenie czasu wśród najbliższych, w gronie rodzinnym, by w radosnej, patriotycznej atmosferze godnie świętować setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Podstawa prawna

Ustawa z dnia 7 listopada 2018 r. o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej(http://orka.sejm.gov.pl/proc8.nsf/ustawy/2931_u.htm )

We wtorek 6 listopada uczniowie z klas 4 C i 4 D udali się do Muzeum Borów Tucholskich na zajęcia, podczas których poznały cały proces kiszenia kapusty. Mieli okazję czynnie uczestniczyć w prowadzonych zajęciach, przygotowywali warzywa, szatkowali, ubijali je, a na koniec smakowali. Kolejne zajęcia przed nimi, ponieważ cały proces trwa cztery tygodnie.

Tekst i fotografie: K.Dąbrowski

W ostatnim tygodniu października myśli wszystkich zwracają się ku wieczności, Dzieje się tak we wszystkich kulturach, choć każda wyraża to w inny sposób. W nawiązaniu do kultury krajów anglojęzycznych, 30 października w naszej szkole obchodziliśmy Halloween, a nasi uczniowie znaleźli się przez chwilę w klimacie zwyczajów anglosaskich. Celem obchodów było wspieranie i rozwijanie uzdolnień oraz zainteresowań uczniów. Była to również doskonała okazja do integracji uczniów i rozwijania umiejętności pracy w grupie. W szkole pojawiły się różne zjawy, stwory i czarownice. Z okazji tego święta uczniowie wraz z wychowawcami wykonali dekoracje drzwi sal lekcyjnych. W tym tygodniu nauczyciele języka angielskiego zorganizowali halloweenowe lekcje. Uczniowie projektowali kostiumy oraz pisali pomysłowe zaproszenia na imprezę halloweenową w języku angielskim, a wieczorem odbyło się Halloween Party cieszące się ogromnym zainteresowaniem. Podczas imprezy wybrano najciekawszy strój halloweenowy. Zwycięzcami konkursu zostali: Magdalena Śpica z klasy IV, Oliwia Grzegorek z klasy V i Patryk Suchomski z klasy VI. Głównymi koordynatorami projektu były Panie B. Szmelter i M. Paś. Oprawę muzyczną podczas Halloween Party zapewnił Pan K. Dąbrowski. Uczniowie zgodnie uznali, że imprezę należy powtórzyć w przyszłym roku.

Zdjęcia ze szkolnego Halloween można obejrzeć w galerii.

Uczniowie z klasy VIIIA wzięli udział w uroczystym sadzeniu cebulek żonkili na Placu Wolności w dniu 26 października. Jest to akcja przeprowadzona w ramach ogólnopolskiej kampanii „Pola Nadziei”, która co roku organizowana jest na rzecz osób dotkniętych chorobą nowotworową.