Miesięczne Archiwa: grudzień 2015

jas05

W galerii można obejrzeć zdjęcia Pana Jarosława Kani z jasełek przygotowanych przez klasy Ia i IIc oraz Panie Małgorzatę Kowalską i Monikę Pozorską.

ork_00

W czwartek, 17 grudnia, odbył się w naszej szkole wspaniały koncert Reprezentacyjnej Orkiestry Lasów Państwowych w Tucholi pod dyrekcją Pana Mirosława Pałczyńskiego. Mieliśmy okazję wysłuchać znakomicie wykonanych marszów, wiązanek popularnych melodii, mi.in. z repertuaru grupy Bon Jovi,a na koniec śpiewaliśmy kolędy przy akompaniamencie instrumentów dętych.

Fot: K.Karnowski

mis_07

W II Gminnym Turnieju Szkół Podstawowych „Borowiacki Miś” drużyna naszej szkoły po raz kolejny zwyciężyła zdobywając cenne trofeum w postaci pięknego „Borowiackiego Misia”. Gratulujemy!

Fot: M.Mikulska i T.Borkowski

wig_4a_09

W poniedziałek, 14 grudnia, mieliśmy przyjemność obejrzeć piękne przestawienia bożonarodzeniowe w wykonaniu dzieci z 3B i 4A. Zdjęcia występów są dostępne w szkolnej galerii.

zawody_1_02

Eliminacje szkolne do do Gminnego Turnieju Szkół Podstawowych „Borowiacki Miś” zwyciężyły klasy: 1D, IID, IIIA, IVB i VC. Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów podczas rywalizacji W Ośrodku Sportu i Rekreacji.

33._Wesele

26 listopada odbył się kolejny powiatowy konkurs teatrzyków szkolnych organizowanych przez Szkołę Podstawową nr 1 W Tucholi „Zabawa w Teatr”. „Złotą jedynkę” wygrał teatr tańca Isadora prowadzony przez Panią Małgorzatę Kempińską, który otrzymał również zaproszenie od dyrektora TOK Piotra Mówińskiego na  Przegląd Wydarzeń Kulturalnych 19 lutego 2016 r.
Dzieci wystąpiły już dla rodziców 3 grudnia 2015 r. w ramach upominków świątecznych, a po raz kolejny zaprezentują swoje przestawienie  11 stycznia 2016 r z okazji Dnia Babci i Dziadka na szkolnej scenie.
Teatr tańca Isadora  ze sztuką „Śpiąca Królewna” pokaże się jeszcze w Bydgoszczy w Pałacu Młodzieży 10 marca 2016 roku na imprezie: ” Zamieszanie – czyli mali artyści na wielkiej scenie”, oraz pojedzie na przegląd do Osia, i na wojewódzki przegląd teatrzyków do Świecia.
Zdjęcia z występu dzieci można obejrzeć w galerii.

ksm01W piątek 4 grudnia dzieci z Zespołu Pieśni i Tańca „Młodzi Borowiacy” po raz kolejny wystąpiły na scenie Tucholskiego Ośrodka Kultury podczas imprezy Czarodziejski Kramik św. Mikołaja. Uczniowie z nasze szkoły wzięli również udział w konkursie strojenia choinki.