Miesięczne Archiwa: grudzień 2020

Miesiąc grudzień to szczególny czas w grupie OB. Wszystkie dzieci z niecierpliwością czekały na Mikołaja, choinkę, gwiazdora i prezenty. Dzieci szczególnie przygotowywały się do tych chwil: robiły świąteczne dekoracje, uczyły się piosenek i kolęd. 22 grudnia odwiedził nas upragniony świąteczny gość . Była radość, uśmiechy no i oczywiście prezenty. WESOŁYCH ŚWIĄT!!!

Życzenia świąteczne

W tym roku, po raz pierwszy, nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „SZLACHETNA PACZKA”, organizowanej przez Stowarzyszenie Wiosna. Akcja opiera się o ideę przekazywania bezpośredniej pomocy osobom potrzebującym. Nasze wspólne zaangażowanie przyniosło nieoczekiwane efekty – przygotowaliśmy 13 różnorodnych paczek.
Obdarowana osoba była niezwykle wzruszona. Liczba i zawartość paczek tak bardzo ucieszyła starszą Panią, że nie kryła łez. Jako społeczność szkolna otrzymaliśmy ciepłe podziękowania. Niezwykła magia Świąt udzieliła się wszystkim.
„Szlachetna Paczka” to akcja, która pokazuje, że pięknie jest pomagać.
Szkolne Koło Wolontariatu serdecznie dziękuje wszystkim za wsparcie,
ofiarowany czas, szlachetność, dobro i otwartość na drugiego człowieka.
Szkolny koordynator akcji
Marta Jeżewska- Duraj

Dnia 7 grudnia w Szkole Podstawowej nr 3 w Tucholi został rozstrzygnięty II powiatowy konkurs fotograficzny pt. „Jesień w mojej miejscowości”. Jury w składzie Andrzej Drelich i Rafał Borzyszkowski wyłoniło 3 laureatów: Aleksandrę Długowską , Amandę Przybylską i Piotra Bieska, uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Legbądzie. Komisja brała pod uwagę tematykę prac, pomysłowość i technikę wykonania. Nagrody dla uczestników ufundowało Starostwo Powiatowe w Tucholi oraz Tucholski Park Krajobrazowy. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do kolejnej edycji.

Koordynator konkursu, Beata Cimcioch.