Z książki płynie odwaga,
Książka w życiu pomaga…
K. I. GAŁCZYŃSKITemat 21

Nasza szkolna biblioteka otwarta jest codziennie od poniedziałku do piątku. Posiadamy bogate zbiory lektur oraz mnóstwo innych pozycji z literatury dziecięcej i młodzieżowej. Udostępniamy także zasoby audiowizualne oraz sporo specjalistycznych czasopism przeznaczonych dla nauczycieli. W bibliotece funkcjonuje ICIM – Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej, dzięki któremu można skorzystać z komputerów oraz zasobów internetu. Z naszej oferty mogą korzystać wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły. W ramach koła bibliotecznego prowadzimy zajęcia z uczniami chcącymi poznać tajniki pracy bibliotekarza. Kierownikiem biblioteki jest pani mgr inż. Renata Szydłowska, a razem z nią pracuje pan mgr Krzysztof Karnowski.
Biblioteka organizuje również konkursy i różne imprezy, np: pasowaniePasowanie na Czytelnika dla uczniów klas I. konkursKonkurs Pięknego czytania

bb02

Wycieczki dla członków Koła Przyjaciół Biblioteki Szkolnej

Biblioteka szkolna otrzymała w roku szkolnym 2016/2017 dotację w wysokości 15000 zł z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Nowe książki zakupiono po zapoznaniu się z zainteresowaniami uczniów. W plebiscycie „Książki naszych marzeń” i „Wybory książek” stworzono listę ulubionych lektur. Dopisano do niej również pozycje z „Ogólnopolskich wyborów książki” z roku 2015.

bb06

Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.  Z tej okazji uczniowie mogli zapoznać się z wystawą Historia książki, a uczniowie klas VI wzięli udział w konkursie plastycznym na plakat promujący czytelnictwo.

Aby na półkach znalazło się miejsce na nowe książki, część podniszczonych pozycji „uwolniono”. Nasi uczniowie bardzo zainteresowali się tą akcją, więc udostępnione lektury błyskawicznie znalazły nowych właścicieli.

bb03

25 listopada 2016 r. do biblioteki zawitali uczniowie z klasy 1B, by wziąć udział w uroczystości pasowania na czytelnika.  Dziewczęta z Koła Przyjaciół Biblioteki Szkolnej przygotowały z tej okazji przedstawienie oraz liczne konkursy związane z bajkami dla dzieci.

W grudniu 2016 r. biblioteka ukończyła wprowadzanie do bibliotecznej bazy danych książek zakupionych w ramach Programu Rozwoju Czytelnictwa oraz udostępniła je czytelnikom. Dziewczęta z Koła Przyjaciół Biblioteki Szkolnej poświęciły dużo czasu i energii, aby pomagać w pracy bibliotecznej. Pieczętowały nowe pozycje oraz zakładały im karty.

14 listopada 2017 r. kolejni uczniowie klas I dołączyli do grona czytelników. W tym dniu odbyło się w bibliotece uroczyste pasowanie. Uroczystość poprowadziły dziewczęta z klasy 5a, a Pani R. Szydłowska zapoznała dzieci z pracą biblioteki. Zdjęcia z imprezy można obejrzeć w szkolnej galerii.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!