Miesięczne Archiwa: październik 2019

We wtorek 29 października odbyła się dyskoteka dla klas VI-VIII. Scenerię przygotowały Panie Monika Mikulska i Beata Szmelter wraz z uczniami. Motywem przewodnim był kolor pomarańczowy nawiązujący do naszych pięknych, jesiennych barw. Wręczono nagrody za najciekawsze przebrania. Zabawa poprowadzona przez Pana Karola Dabrowskiego była przednia i niech żałują ci, którzy woleli zostać w domu. Zapraszamy na szkolnego Facebooka, gdzie można obejrzeć zdjęcia z imprezy.

„Jesteśmy dumni, że staliśmy się już uczniami” – tak zakończyli swoje piękne święto uczniowie klasy pierwszej. Późnym popołudniem odbyło się uroczyste pasowanie. Piękni, galowo ubrani, uśmiechnięci, przejęci bohaterowie popołudnia zasiedli na scenie. A przed nimi rodzice, opiekunowie nie mniej wzruszeni. Uroczystość poprowadził samorząd uczniowski, a ślubowanie przyjęła wicedyrektor Sylwia Kożuch. Pierwszaki zaprezentowały się w programie artystycznym, recytując i śpiewając. Dyrektor Lidia Góral skierowała do dzieci i rodziców wiele ciepłych słów oraz obdarowała pierwszaki piernikowymi serduszkami. Były podziękowania i niezwykły prezent od klasy I dla szkoły – dwa piękne świerki, które zostaną jutro posadzone przed szkołą. Nie zabrakło profesjonalnej sesji zdjęciowej, a po części oficjalnej wszyscy zostali zaproszeni na kawę, herbatę i ciasteczka do świetlicy szkolnej. Tam również czekała na dzieci niespodzianka od wychowawczyni – smaczny tort. Pełni wrażeń wrócimy rano do szkoły.
Tekst: I. Biesek. Zapraszamy do galerii, w której można obejrzeć zdjęcia z uroczystości autorstwa Pana J. Kani.

4 października odbył się Bieg Kasztelański w Raciążu, w którym mielimy medalistów, 7 października w Plaskoszu uczestniczyliśmy w sztafetowych biegach przełajowych na szczeblu powiatowym. Każdy z 10 uczestników sztafety przebiegł dystans 1000 m. W kolejności biegali: Winiarski Remigiusz, Zabłocki Adrian, Szreiber Wiktor, Kolczyk Kacper, Badtke Kacper, Żuraw Tomasz, Domeracki Remigiusz, Wiśniewski Bartosz,Szmajda Wiktor, Rosek Błażej. Chłopcy zajęli II miejsce.
Dziewczęta rywalizowały na dystansie 10×800 m. Zajęły III miejsce. (tak jak chłopcy rocznik 2005 – 2006)
Biegały w składzie: Skaja Oliwia, Kutnik Kinga, Has Kinga, Gazińska Olga, Pasza Żaklina, Steffer Laura, Szreiber Patrycja, Rzepka Marta, Wegner Martyna, Piwońska Weronika.
Ostatnią imprezą był turniej powiatowy piłki nożnej w Cekcynie w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (rocznik 2005 -2006) rozegrany 9 października. Chłopcy zajęli III miejsce na 8 drużyn.
Naszą szkołę reprezentowali: Badtke Kacper, Borowa Hubert, Kolczyk Kacper, Lorczak Oliwier, Łukaszewicz Adrian, Rosek Błażej, Straszewski-Scheffs Patryk, Szreiber Wiktor, Winiarski Remigiusz, Żuraw Tomasz.
Wszystkim gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
Zdjęcia Pan Grzegorz Holc

W poniedziałek świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji Dyrekcja Szkoły wraz z członkami Samorządu Uczniowskiego przygotowały uroczyste apele. Nauczyciele i pracownicy szkoły otrzymali Nagrody Dyrektora, przeprowadzono bardzo zabawny turniej wiedzy i umiejętności, w którym uczniowie rywalizowali z przedstawicielami grona pedagogicznego. Niektórym nauczycielom przyznano tytuł „Anioła Szkoły” za wyróżniającą postawę w relacjach z uczniami. Imprezę ozdobiły występy dziewcząt z klasy VA. Zdjęcia z apeli można obejrzeć w szkolnej galerii.

Wszyscy nauczyciele i pracownicy szkoły dziękują za mnóstwo życzeń kwiatów i upominków!

W czwartek 4 października, podczas dyskoteki dla klas VII-VIII, wybraliśmy Mistera Szkoły 2019. Został nim Błażej Rosek z klasy VIIIA. Gratulujemy!

W sobotę 28 września na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tucholi odbył się XXXVII Bieg Borowiaka. Nasza szkoła miała liczną reprezentację, a podczas przerwy wystąpił Zespół Pieśni i Tańca „Młodzi Borowiacy”, zdobywając gromkie brawa. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w zawodach i zapraszamy do oglądania zdjęć autorstwa Pani Iwony Biesek.