Miesięczne Archiwa: kwiecień 2016

kp_l_2016_04

22 kwietnia 2016 r. w Legbądzie odbyło się uroczyste podsumowanie
XIII Gminnego Konkursu Plastycznego WIOSNA W BORACH TUCHOLSKICH
„Ptaki i inne wiosenne zwierzaki”.

Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa w Legbądzie, a współorganizatorem Nadleśnictwo Woziwoda. Sześć osób z naszej szkoły zaproszono na uroczystość wręczenia nagród i dyplomów.

OTO LISTA NAGRODZONYCH
Kategoria klas 0-I
II miejsce – Agata Palkowska z klasy Id
Kategoria klas II – III
I miejsce – Karolina Pozorska z klasy IIIa
II miejsce – Alicja Szymańska z klasy IIIa
Wyróżnienie – Patrycja Szymańska z klasy IIc
Kategoria klas IV- VI
II miejsce– Aleksandra Łyczywek z klasy VIb
Wyróżnienie – Aleksandra Jabłońska z klasy Vc

Fot: I. Zielinska

rr02

Uczniowie nasze szkoły brali udział w VII Konkursie Biblijnym pt. „Święty Paweł Apostoł w Dziejach Apostolskich” pod patronatem kuratorów oświaty woj. pomorskiego i kujawsko-pomorskiego, a organizowanym przez Wydział Teologiczny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i Dzieło Biblijne Diecezji Pelplińskiej. W konkursie, na etapie szkolnym, wzięło udział 1307 uczniów z 60 szkół podstawowych z terenu Diecezji Pelplińskiej. Naszą szkołę reprezentowali: Piotr Kutnik, Wawrzyniec Chylewski i Aleksandra Łyczywek, która zdobyła III miejsce.  Nina Kłosowska z klasy 2c przygotowała pracę plastyczną i zdobyła wyróżnienie w części plastycznej konkursu.

Serdecznie gratulujemy!

rr03 rr01

te020 te002

W dniach 18 – 22 kwietnia trwał tydzień ekologiczny w naszej szkole. Każda klasa wykonała plakaty pod hasłem Środowisko – Człowiek – Przyszłość, a dzieci z 2D przygotowały ekologiczne przestawienie. Uczniowie klas 4 i 5 mieli okazję spotkać się z Panem Karolem Lipkowskim – ornitologiem z Tucholskiego Parku Krajobrazowego. Obejrzeli ciekawą prezentację ze zdjęciami ptaków, słuchali ich śpiewu, a Pan Karol interesująco o wszystkim opowiadał.

kl

ep-00

Dzieci z klasy 2b poszły wraz z wychowawczynią do biblioteki dziecięcej, by spotkać się z Panią Elizą Piotrowską. Jest ona autorką książek dla dzieci, które sama pięknie ilustruje, zajmuje się również tłumaczeniem języka włoskiego oraz krytyką sztuki. Pani Eliza bardzo ciekawie opowiadała o swojej twórczości, a dzieci miały okazję wykonać portrety bohaterów z jej książek. Powstały bardzo ciekawe prace.

Fot: R.Pacek

W galerii można obejrzeć zdjęcia ze spotkania dyrektora szkoły z laureatami i finalistami konkursów kuratoryjnych, które odbyło się 30 marca br.

19 lutego Teatr Tańca „Isadora”, na zaproszenie Pana Dyrektora TOK, uczestniczył w Przeglądzie Wydarzeń Kulturalnych prezentując przedstawienie „Śpiąca królewna” i został nagrodzony unikatowym Medalem „Festiwal Małych Form Teatralnych” oraz wyjazdem do Opery Nova w Bydgoszczy na przedstawienie baletowe.

6 marca – już po raz trzeci – Teatr Tańca „Isadora” wystąpił na scenie TOK, tym razem dla Klubu Seniora z okazji zbliżającego się Święta Kobiet. Dzieci z 2b pod kierunkiem Małgorzaty Kempińskiej zatańczyły tango oraz pokazały swoje przedstawienie pt. „Śpiąca królewna” umilając seniorom ten dzień, ucząc się jednocześnie szacunku dla starszych mieszkańców Tucholi. Na koniec dzieci otrzymały słodycze i wielkie brawa.

10 marca 2016 roku cała klasa 2b brała udział w imprezie „Zamieszanie, czyli Mali Artyści na Wielkiej Scenie” w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy. Swój dorobek artystyczny uczniowie zaprezentowali w dwóch półgodzinnych częściach. Pierwsza część – taneczna, w której Roztańczone Nutki zatańczyły swing, schim-schama, tango, walc angielski, walc wiedeński, rock and roll, balet i zakończyły swój występ w kapeluszach kowbojskich tańcząc skocznie do muzyki country. Po krótkiej przerwie i zmianie scenografii, cała klasa 2b przedstawiła baśń „Śpiąca królewna”, na którą czekała pękająca w szwach najmłodsza widownia. Artyści z 2b spotkali się z gromkimi brawami i gratulacjami, zaskakując organizatorów swoimi szerokimi umiejętnościami. Otrzymali „Kominiarczyka” oraz indywidualne nagrody i zostali zaproszeni na obiad do restauracji, a także zwiedzali Pałac Młodzieży – salę taneczną, teatralną, plastyczną, fotograficzną i rozmawiali o zajęciach tam prowadzonych. W drodze powrotnej do domu rodzice zrobili dzieciom niespodziankę, fundując im lody w podziękowaniu za ogromny wysiłek artystyczny oraz sukcesy.

11 marca klasa 2b przywiozła 2 statuetki Laureata z Osia zdobyte podczas Dni Kultury i Sztuki.
Występy bardzo spodobały się jury i publiczności, dlatego dzieci z 2b swoim występem otworzyły galę laureatów, na której prezentowały się tylko najlepsze zespoły teatralne i taneczne z kilku powiatów.

Zdjęcia z występów można obejrzeć w galerii.

zerowka_pizza_01

W dniu 04.04.2016 r., dzieci z grupy O B, udały się do jednego z tucholskich lokali na „warsztaty wymarzonej pizzy”. Mieli okazję poznać zasady panujące w kuchni oraz pracę pizzerii. Przygotowywały swoją ulubioną pizzę.
Wszystko to dzięki uprzejmości Państwa Chełmowskich z Chojnic.
Dziękujemy za mile spędzony czas i bezpłatne SMACZNE warsztaty!
Zdjęcia z wizyty w pizzerii można obejrzeć w galerii.