Miesięczne Archiwa: Październik 2017

Stypendium_2017

Fot: A.P.Drelich

W czwartek 19 października najlepsi uczniowie z naszej gminy wybrali się do Urzędu Miejskiego, by z rąk Pana Burmistrza Tadeusza Kowalskiego odebrać stypendia za wysokie wyniki w nauce oraz osiągnięcia sportowe. Wśród nagrodzonych znalazło się pięcioro uczniów z naszej szkoły: Aleksandra Jabłońska, Agata Lenartowicz, Malwina Serafinowicz, Wawrzyniec Chylewski i Mateusz Drelich.
Nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Owidz-2017-25

W dniu 10 października uczniowie klas czwartych pojechali na zorganizowaną przez Panią Mirosławę Drzycimską wycieczkę do Grodziska Owidz. Tam zwiedzili rekonstrukcję wczesnośredniowiecznego grodu, wzięli udział w zajęciach garncarskich, podczas których samodzielnie lepili z gliny naczynia oraz w warsztatach miecza i tarczy, na których mogli namalować wymyślone przez siebie herby. W Owidzu odbył się również turniej sprawności rycerskiej ,podczas którego uczniowie strzelali z łuku, przeciągali linę i walczyli na kije. Zdjęcia z wycieczki można obejrzeć w galerii.

zlh-2017-05

Naszą szkołę po raz kolejny odwiedził Teatr Historyczny. Uczniowie z klas IV-VII poznali historię średniowiecznego oręża polskiego oraz dawne obyczaje rycerskie. Wybrani szczęśliwcy mogli przymierzyć zbroję rycerza lub wziąć udział w konkursie strzelania z kuszy. Zdjęcia można obejrzeć w galerii.

Począwszy od dnia 2 października uczniowie naszej szkoły odwiedzają Komendę Powiatową Policji w Tucholi. Dzięki uprzejmości i gościnności Panów: asp. szt. Romana Lipińskiego i sierż. szt. Bartosza Wiese mają okazję zwiedzać budynek komendy, poznać przeznaczenie poszczególnych pomieszczeń, obejrzeć należące do policji sprzęt i pojazdy oraz dowiedzieć się wiele o trudnej i odpowiedzialnej pracy policjantów.