Fpp_2017_0

Przygotowywany i prowadzony przez Panią Wicedyrektor Donatę Świerczyńską Festiwal Piosenki Przyrodniczej osiągnął w tym roku pełnoletność. W sobotę 21 października odbyła się jego osiemnasta edycja. Śpiewające dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych oceniało jury w składzie: Panie Hanna Szramka i Dorota Borzeszkowska oraz Pan Piotr Czarnecki. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników wyłoniono następujących zwycięzców:

W kategorii przedszkoli i klas I:
Alicja Kłosowska-Szocińska i Izabela Mews ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Tucholi – I miejsce,
Zespół w składzie Magdalena Jaszkowska, Weronika Dąbrowska, Nikola Różanska, Samanta Straszewska, Wiktoria Urbańska i Zuzanna Jankowska ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Tucholi – II miejsce,
Zespół w składzie: Maja Skaja, Wiktoria Smagorzewska, Nadia Brucka, Joanna Glazer, Mirsell Cemka-Nikolov, Ameila Radke, Weronika Skaja i Magdalena Suwalska ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Tucholi – III miejsce.
W kategorii klas II i III:
Jagoda Trzebuniak ze Szkoły Podstawowej w Legbądzie – I miejsce
Julia Łęgowik ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Tucholi – II miejsce
Zespół w składzie: Zofia Idzikowska, Zuzanna Rembisz, Amelia Kiżewska, Liliana Drewczynska, Oliwia Piątkowska, ALeksandra Weltrowska i Zuzanna Szufrajda ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Tucholi – III miejsce.
W kategorii klas IV i V
Aleksandra i Zuzanna Kądziela – wyróznienie.
W kategorii klas VI i VII
ex aequo
Klaudiusz Drążek ze Szkoły Podstawowej w Legbądzie
i Zespół ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Tucholi w składzie: Kaja i Lena Orłowskie, Kacper Dzycimski, Milena Czapiewska, Ewelina Witkowska, Przemysława Gabrych, Kinga Kutnik i Łukasz Łosiński – I miejsce.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i zapraszamy do oglądania zdjęć z imprezy.