Rozmiar tekstu

  • A  A  A  

Kontakt

ul. Pocztowa 10
89-500 Tuchola
tel. 52 3342176
kom. 730820834
mail: sp3t@wp.pl

List Głównego Inspektora Sanitarnego i Komendanta Głównego Policji do rodziców

„Młodzi Konstruktorzy” już na stałe zagościli w murach naszej szkoły. W minioną środę (09.01) odbyła się II edycja konkursu, którego tematem był „Dziecięcy świat – Baśniowe budowle”.

W tym roku organizator konkursu Pan Karol Dąbrowski, zaprosił do uczestnictwa uczniów z miejskich „zerówek” utworzonych przy szkołach. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Wystartowało w nim piętnaścioro sześciolatków ze wszystkich tucholskich szkół podstawowych.
Jury w składzie: Karol Dąbrowski, Krzysztof Karnowski i Piotr Paterski (Tygodnik Tucholski), miało trudną zadanie do wykonania, ponieważ prace były bardzo atrakcyjne, a opowieści dzieci łączyły świat baśniowy ze światem fantazji dziecięcej.
Doceniono wszystkich uczestników!
Każdy otrzymał nagrodę, a najlepszymi okazali się:
I miejsce – Wiktor Resmer – Szkoła Podstawowa nr 1 w Tucholi
II miejsce – Szymon Matusik – Próchenko – Szkoła Podstawowa nr 3 w Tucholi
III miejsce – Tomasz Ulanowski – Szkoła Podstawowa nr 1 w Tucholi
Zdjęcia z konkursu można obejrzeć w galerii.
Zapraszamy również na łamy Tygodnika Tucholskiego, który objął patronat medialny nad akcją.

Uczniowie z naszej szkoły po raz kolejny mieli okazję odwiedzić tucholski Dom Dziennego Pobytu. Tym razem okazją do wspólnego świętowania był dzień babci i dziadka. Uczniowie pięknymi wierszykami i śpiewem umilili czas domownikom. Dzieci przyniosły ze sobą drobne upominki, ręcznie robione kwiatki i kartki z życzeniami. Gospodarze nie pozostali dłużni, w ramach podziękowania wykonali dla gości kolorowe łapacze snów. Miła, domowa atmosfera oraz uśmiech na twarzach domowników dają nam motywację do kolejnych działań i odwiedzin, mamy nadzieję – już niedługo.

Fot: S.Góral

prz

Dziękujemy Wam Kochani Rodzice i Uczniowie naszej szkoły!

Dary do przytuliska „Psi Azyl” w Bysławiu dotarły już na miejsce. Koce, karma, miski, to rzeczy, których nasze zwierzęta potrzebowały. Można oczywiście nadal je wspomagać.
Na parterze naszej szkoły stoi pojemnik, do którego można wkładać rzeczy dla przytuliska.
Psiaki dziękują też wolontariuszom – uczniom i uczennicom, którzy odwiedzają schronisko i opiekują się zwierzakami w swoim wolnym czasie.

Dziękujemy!

 

swieta1swieta

Płynące z serca życzenia pokoju, miłości i radości
z okazji Świąt Bożego Narodzenia
oraz nadchodzącego Nowego Roku
składają uczniowie i pracownicy szkoły.

swieta1

18 grudnia „Borowiaczki” z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klasy 3 a zaprosili swoich najbliższych na Jasełka oraz wspólną Wigilię. Przez scenę przewinęło się mnóstwo postaci w pięknych strojach przygotowanych przez rodziców; dzieci z przejęciem recytowały, tańczyły oraz śpiewaly kolędy i pastorałki. Zgromadzonym gościom udzielił się świąteczny nastrój, uśmiechy z buzi nie znikały, a przejęte mamy wypowiadały cichutko teksty ze swoimi pociechami. Po szybkiej sesji fotograficznej, bliscy małych aktorów zostali zaproszeni do sal na wigilijny poczęstunek. Na stołach pachniało piernikami, babeczkami i innymi słodkościami. Dzieci zaprezentowały taniec zimowy i zaśpiewały piosenkę o Mikołaju, a wówczas pojawił się ten najbardziej oczekiwany gość – Mikołaj z prezentami . Maluchy oraz ich Panie otrzymali piękne upominki.
Dziękujemy dzieciom za to jak pilnie ćwiczyły, rodzicom za pomoc w organizacji uroczystości i życzymy WESOŁYCH ŚWIĄT , pani Małgosia, Iwona i Monika.
Więcej zdjęć można obejrzeć w galerii.

Kreatywności w Naszej szkole nie brakuje! Klasa 4C zabrała się za przygotowanie świątecznych ciasteczek. Późnym popołudniem 17.12,  na „cukierniczych warsztatach”, uczniowie wraz z wychowawcą – Panem Karolem Dąbrowskim  zajęli się wypiekami.
Przepis był tajny i trudny do zapamiętania, więc jedyną szansą na skosztowanie pysznych ciasteczek jest wizyta w „Trójce”!

Uczniowie klasy IIIa i IIIb wraz ze swoimi wychowawczyniami – Panią Moniką Pozorską i Panią Iwoną Zielińską starannie przygotowują się do wyjątkowych dni związanych ze Świętami Bożego Narodzenia i Nowego Roku.
Oto co mówią dzieci:
IIIa i IIIb uczy się w tej samej sali lekcyjnej nr 13. Chcemy razem ją udekorować, aby świąteczny nastrój był tu każdego dnia.  W ubiegłym tygodniu zostaliśmy wszyscy zaproszeni do Muzeum Borów Tucholskich. Tam pod kierunkiem sympatycznych Pań wykonaliśmy piękne stroiki gwiazdkowe. Słuchaliśmy również opowieści o tradycjach świątecznych i śpiewaliśmy kolędy. Własnoręcznie wykonane stroiki przynieśliśmy do klasy. Jest teraz pięknie udekorowana. Wkrótce spędzimy tu naszą klasową, wspólną Wigilię. Będziemy śpiewać kolędy oraz złożymy sobie i naszym Paniom Wychowawczyniom świąteczne i noworoczne życzenia.
Najważniejsze jest jednak to, że bardzo się lubimy.

Monika Pozorska, Iwona Zielinska
oraz uczniowie IIIa i IIIb

sw_00

Nasi uczniowie bardzo lubią podejmować dodatkowe działania. Tym razem odwiedzili Dom Pobytu Dziennego „Senior-Wigor” w ramach akcji „Razem na Święta. Własnoręczne robienie stroików, zdobienie pierników oraz wspólne kolędowanie umiliły czas „domownikom” i pozwoliły im poczuć magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie naszej szkoły spisali się na medal. Nie zabrakło wzruszeń i słów podziękowania, które stały się motywacją do kolejnego spotkania, mającego odbyć się wkrótce.
Spotkanie zostało zorganizowane przez Panie: Monikę Paś i Sandrę Góral, które z całego serca dziękują za zaangażowanie Agacie Palkowkiej i Patrycji Krakowiak z klasy 4d, Emilii Larek, Amelii Suszyńskiej, Pawłowi Kołodziejskiemu i Maksymilianowi Urbańskiemu z klasy 4c, Nikoli Lutoborskiej, Agacie Olczak, Martynie Paś, Franciszkowi Buczkowskiemu i Antoniemu Bukowskiemu z klasy 5b oraz Nadii Cimcioch, Natalii Fortuńskiej, Żaklinie Paszy i Patrycji Szreiber z klasy 6b. Zdjęcia z wizyty można obejrzeć w galerii.

#RazemNaŚwięta

pr12

 W czwartek 13 grudnia grupa „Misie” z oddziału przedszkolnego wzięła udział w świątecznych warsztatach. Dzieci z pomocą rodziców wykonały świeczniki ze słoiczków oraz mikołaje z małych pieńków. Powstały piękne prace, w których stworzenie uczestnicy włożyli swoje serce. Mamy nadzieję, że przyozdobią one domy naszych przedszkolaków, tworząc niepowtarzalny, świąteczny nastrój. Fotorelację ze spotkania można obejrzeć w galerii.