Rozmiar tekstu

  • A  A  A  

Kontakt

ul. Pocztowa 10
89-500 Tuchola
tel. 52 3342176
kom. 730820834
mail: sp3t@wp.pl

Uczniowie z klas V – VIII udali się w piątek 12 października do Tucholskiego Ośrodka Kultury, gdzie wzięli udział w zajęciach z profilaktyki uzależnień. Obejrzeli film o skutkach stosowania alkoholu i narkotyków, a prowadzący zajęcia opowiadali o własnych, niekiedy bardzo drastycznych doświadczeniach z uzależnieniem od substancji psychoaktywnych i długiej drodze wychodzenia z nałogu. Całość okraszona została muzyką rap, Pan Mirosław „Kolah” Kolczyk wykonał kilka utworów, których autobiograficzna treść inspiruje młodych ludzi do szukania dobrej, jasnej drogi przez życie, z dala od „pól minowych” tworzonych przez narkotyki.

DZ_Z_01_09DZ_Z_01_07Miniony piątek w „Trójce” minął pod hasłem „Pieczonego Ziemniaka”. Cała szkoła zaangażowała się w realizację przygotowanych założeń, które przedstawili im opiekunowie samorządu uczniowskiego szkoły.
Klasy 0 – 3 wraz z wychowawczyniami przygotowywały: pieczątki, jeże, obrazy, kolorowanki. A w tle zawsze był ziemniak!
Klasy 4 – 7 wykazywały się kulinarnie, albowiem każda z nich przygotowywała smaczne potrawy. Były nimi sałatki: ziemniaczane, warzywne czy też smaczne puree.
Ponadto klasy czwarte rywalizowały ze sobą na sportowo. Toczyli ziemniaka, skakali w workach po ziemniakach, sadzili ziemniaki i wiele innych. Wygrali wszyscy, ponieważ założeniem była dobra zabawa!
Przy okazji takiego święta nie mogło zabraknąć chwil przy ognisku, uczniowie klas 7 i 8 upiekli ziemniaki oraz kiełbaski, a wszystko to przy przygotowanym palenisku z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.
Ostatnią atrakcją minionego dnia stało się spotkanie klas 5 – 8 w Domu Kultury, na „Antyminie – profilaktyce z pasją”.

Karol Dąbrowski

Zdjęcia z „Dnia Ziemniaka” można obejrzeć w galerii.

We wtorek 9 października odbyły się apele, podczas których Pani Dyrektor Lidia Góral przedstawiła zwycięzcę konkursu na projekt logo szkoły. Komisja konkursowa uznała, że najciekawszą pracę stworzyła Lena Orłowska z VIIa, która otrzymała w nagrodę bon upominkowy do sklepu KS SPORT, a przygotowane przez nią logo ozdobi oficjalne szkolne dokumenty. Wyróżniony został również projekt wykonany przez Anielę Gordon z Va.

Apel był również okazją do przybliżenia społeczności szkolnej naszych utalentowanych sportowców,  z powodzeniem reprezentujących „Trójkę” podczas rozmaitych jesiennych zawodów sportowych. Pani Dyrektor podziękowała wszystkim, którzy wzięli w nich udział i podkreśliła, że ma on ogromne znaczenie, gdyż jest okazją do sławienia imienia szkoły.  Poznaliśmy osoby, które w tym roku otrzymają Stypendium Burmistrza. Są nimi Malwina Serafinowicz i Wawrzyniec Chylewski z VIIA. Podczas apelu zebranym zaprezentował się też Mister Szkoły, którym został Kacper Sikorski z klasy VIIIA.

W dniach 8-11 października odwiedził nas Pan Wojciech Galiński, który przeprowadził szereg zajęć profilaktycznych dla uczniów z klas V – VIII. Opowiadał o czynach karalnych, jakie mogą popełnić młodzi ludzie, ich konsekwencjach, i zagrożeniach związanych z demoralizacją osób nieletnich.

pas_2018_10

W środę 10 października odbyła się uroczystość pasowania na uczniów dla dzieci z klasy I. Zdjęcia z uroczystości można obejrzeć w galerii.

Jesienią w naszym regionie odbywa się szereg imprez sportowych, w których udział biorą również uczniowie z naszej
szkoły, odnosząc duże sukcesy.

sport_01

W dniu 29.09.2018 r, podczas Biegu Borowiaka Kacper Malczewski z klasy 2B zajął I mejsce w kategorii chłopców z
rocznika 2010, Nikodem Grabowski zdobył III miejsce w kategorii chłopców z rocznika 2009, Jagoda Kania – III miejsce w kategorii dziewcząt z rocznika 2008, Weronika Piwońska – III miejsce w kategorii dziewcząt z rocznika 2006, a Jakub Rosek z VIIA uzyskał III miejsce w kategorii chłopców z rocznika 2005.

W dniu 05 października 2018 r. uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w „Biegu Kasztelańskim”, który odbył w
Raciążu na Boisku „Leśnym”. Medale w swoich kategoriach wiekowych zdobyli:

I miejsce – Kacper Malczewski z klasy IIB
III miejsce – Nikodem Grabowski z klasy IVA
III miejsce – Jagoda Kania z klasy VA
III miejsce – Kamil Malczewski z klasy VC
II miejsce – Weronika Piwońska z klasy VIA
III miejsce – Oliwia Skaja z klasy VIIA
I miejsce – Błażej Rosek z klasy VIIA
II miejsce – Adrian Zabłocki z klasy VIIA
III miejsce – Remigiusz Winiarski z klasy VIIA

Wysokie miejsca poza podium zajęli:

Cyprian Łapka z klasy IVD
Adrian Guz z klasy VC
Agata Pipowska z klasy IVC
Kacper Badtke z klasy VIIB
Kacper Kolczyk z klasy VIIB
Oliwier Zawadzki z klasy VIIB
Oskar Kruczkowski z klasy VIIA
Mikołaj Brzeziński z klasy VIIIC

 

W Zawodach Powiatowych w Sztafetowych Biegach Przełajowych zorganizowanych w dniu 08.10.2018 r. na stadionie OSiR-u wTucholi nasi uczniowie również zajęli wysokie pozycje:
- w kategorii wiekowej roczników 2006 i młodszych – IV miejsce:
1. Cyprian Łapka – IVD
2. Mateusz Czajka – IVD
3. Nikdem Siedlecki – IVD
4. Nikodem Grabowski – IVA
5. Kamil Malczewski – VC
6. Adrian Guz – VC
7. Jędrzej Jaworski – VA
8. Juliusz Górra – VA
9. Stanisław Dawid – VIA
10. Hubert Borowa – VIC

- w kategorii wiekowej 2003-2005 – II miejsce:
1. Błażej Rosek – VIIA
2. Adrian Zabłocki – VIIA
3. Remigiusz Winiarski – VIIA
4. Oskar Kruczkowski – VIIA
5. Kacper Badtke – VIIB
6. Kacper Kolczyk – VIIB
7. Oliwier Zawadzki – VIIB
8. Dominik Janowicz – VIIIB
9. Jakub Łukaszewicz – VIIIB
10. Zbigniew Łepek – VIIIB
11, Mikołaj Brzeziński – VIIIC
Dziękujemy i gratulujemy wszystkim sportowcom!

Zespół Pieśni i Tańca „Młodzi Borowiacy” wystąpił w niedzielę 7 października podczas pikniku myśliwskiego zorganizowanego  z okazji Hubertusa, czyli święta myśliwych.

W dniu 29 września na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się XXXVI Bieg Borowiaka. Nasza szkoła zajęła II miejsce w klasyfikacji ogólnej! Dziękujemy wszystkim, którzy godnie reprezentowali „Trójkę”!

Wyniki można objerzeć na stronie OSiR-u.

27 września w naszej szkole odbyła się dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka. Impreza była skierowana do klas siódmych i ósmych, które świetnie się bawiły przy grającej cały czas muzyce.
Sporą część wydarzenia zajęły wybory na Mistera Trójki, w których udział wzięło 20 kandydatów. Konkurs składał się z dwóch etapów: przedstawienia się, odpowiedzenia na zadane pytanie oraz ze śmiesznej w tym wypadku konkurencji. Dziewczyny natomiast wcieliły się w jury. Chłopcy prezentowali wysoki poziom, a więc wybór nie należał do najprostszych. Koniec końców na podium stanęli: z tytułem Mistera Trójki Kacper Sikorski (8a); Wicemistera Trójki – Błażej Rosek (7a), Mistera Publiczności – Zbyszek Łepek (8b)
Dyrekcja wyróżniła także Kacpra Badtke (7b), który zdobył tytuł Słodziaka Dyskoteki. Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom! Podziękowania należą się również wychowawcom – panu Karolowi Dąbrowskiemu oraz przewodniczącej szkoły Kai Orłowskiej pomagającej przy organizacji. Dziękujemy za wspólną zabawę!

     Międzynarodowy Dzień Kropki, który obchodziliśmy 14.09 w piątek, rozpoczął tydzień kreatywności w naszej szkole. Wszyscy uczniowie i nauczyciele założyli ubiór w kropki, a oprócz tego przykleili sobie w ten dzień piegi. Każdy uczeń otrzymał kropkę, na której zapisał swój talent. Kropka z talentem powędrowała na szkolną gazetkę. Ten niewielki znak interpunkcyjny stał się pretekstem do dobrej zabawy, a także pobudzenia naszej wyobraźni.

     Dla każdego przedziału wiekowego czekały odpowiednie zadania. I tak klasy 0-3 przygotowywały krótką rymowankę o kropce, a klasy 4-8 wiersz z wykorzystaniu własnych talentów i kreatywności.

     Ponadto uczniowie mogli sprawdzić się w działaniach plastycznych, wykonując pracę na temat „Potworne kropki” oraz muzycznych wykonując utwory „Biedronka i muchomor” dla klas 0-3 i „Biedroneczki są w kropeczki” dla klas 4-8.
Nie zabrakło także konkursów, gdzie Ona odgrywała tytułową rolę: „Poszukiwacze kropek” oraz „Kropkowane tytuły”.

     Obchody Dnia Kropki przebiegły w atmosferze ogromnego zaangażowania i zapału. A gdy będziemy stawiać ową kropkę na końcu każdego zdania, spojrzymy na nią już nieco inaczej.
Niech żyje wyobraźnia! Koniec i kropka!

Alicja Budnik