Wczoraj w Kiełpinie odbyła się XVIII edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego „Z ekologią za pan brat”. Naszą szkołę godnie reprezentowali Marta Janowska i Marcel Ossowski z kl. IV, Amelia Mews z kl. V, Jagna Jaworska, Emilia Kłosowska i Maja Knap z kl. II. Wyróżnienia otrzymali: przygotowany przez Panią Sandrę Góral Marcel Ossowski w kategorii klas IV-VIII i Maja Knap przygotowana przez Panią Aleksandrę Weilandt w kategorii klas I-III. Gratulujemy!

W poniedziałek 20 maja szkolna biblioteka zorganizowała Konkurs Pięknego Czytania dla uczniów klas trzecich. Uczestników oceniały Panie Elżbieta Zielińska i Małgorzata Kempińska, które zdecydowały o nagrodzeniu następujących uczniów: Kingi Ortmann (I miejsce), Igora Fałczyńskiego (II miejsce) oraz Amelii Gorczyńskiej i Amelii Nastarowicz (III miejsce). Dla wszystkich uczestników i widzów wystąpiły Nikola Lutoborska i Antonina Karnowska, śpiewając i grając na gitarze.

W piątek w szkolnej świetlicy odbyło się spotkanie z Panią kosmetyczką Małgorzatą Trybulską. Uczennice ze starszych klas poznały sposoby pielęgnacji skóry oraz tajniki tworzenia dyskretnego makijażu.

Prosimy o codzienne oddawanie głosów na naszą szkołę do dnia 20.06.2019 r.
Dzięki nim możemy otrzymać wspaniały plac zabaw, który będzie ogólnodostępny dla wszystkich.
Z góry dziękujemy za zaangażowanie.

plakat_n

NWN_10

W środę 8 maja w Tucholskim Ośrodku Kultury odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „Nigdy Więcej Wojny”. Uczniowie z naszej szkoły, którzy wzięli w nim udział pojadą na wycieczkę do Gdańska. Gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły.

W poniedziałek 29 kwietnia w Urzędzie Miejskim w Tucholi podsumowano tegoroczną edycję konkursu plastycznego „Obrona Cywilna Wokół Nas”, który tym razem przebiegł pod hasłem „Działanie służb ratowniczych w sytuacjach kryzysowych”.  Alicja Szymańska zdobyła pierwsze miejsce, a Laura Steffer drugie. Gratulujemy!

giełda mam

Zapraszamy do wymiany odzieży i zabawek dla dzieci. Min. 5 zł za stolik – wpłaty na Radę Rodziców SP3. Będzie możliwość wjazdu samochodem na teren szkoły. Wcześniejsze zapisy nie są konieczne.

Informujemy, że lista dzieci przyjętych do oddziału 3-latków znajduje się w gablocie przy wejściu do szkoły.

kiermasz

W czwartek 4 kwietnia zorganizowaliśmy kiermasz wielkanocny. Każda klasa przygotowała stoisko, na którym sprzedawano rozmaite wielkanocne ozdoby oraz pyszne wypieki. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców i dzieci wszystko się udało, a uzyskane pieniądze zasilą konto Rady Rodziców. Zdjęcia z kiermaszu można obejrzeć w galerii.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom, Darczyńcom i Dzieciom
za wkład pracy i szczere zaangażowanie w organizację i przebieg
naszego kiermaszu!

2 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Przygotowaniem do tak ważnego dnia był trwający 6 tygodni projekt pt. Integracja z osobami niepełnosprawnymi, mający na celu uświadomienie uczniom, czym jest niepełnosprawność i na czym polega integracja z osobami niepełnosprawnymi.

Elementami projektu były między innymi ankiety sprawdzające poziom świadomości uczniów oraz lekcje wychowawcze związane z niepełnosprawnością, których celem było zaznajomienie uczniów z problemem osób niepełnosprawnych oraz zbudowanie akceptacji i zrozumienia.

Uczniowie jak zwykle nie zawiedli, każda z klas przygotowała piękne plakaty na temat niepełnosprawności, integracji oraz znanych osób niepełnosprawnych, które stworzyły galerie na holu szkoły. Pojawiły się również prace indywidualne, gdzie na szczególne wyróżnienie zasługuje wystawa Jakuba Suchomskiego – jednego z uczniów naszej szkoły. Na podsumowanie projektu zrobione zostało wspólne zdjęcie dronem, na którym wszyscy,  zgodnie z ideą akcji, ubrani byli na niebiesko oraz trzymali niebieskie baloniki.


Projekt został przeprowadzony przez Panie: Monikę Paś, Sandrę Góral oraz Danutę Wiśniewską w porozumieniu z Fundacją „Jim”.