Miesięczne Archiwa: grudzień 2018

18 grudnia „Borowiaczki” z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klasy 3 a zaprosili swoich najbliższych na Jasełka oraz wspólną Wigilię. Przez scenę przewinęło się mnóstwo postaci w pięknych strojach przygotowanych przez rodziców; dzieci z przejęciem recytowały, tańczyły oraz śpiewaly kolędy i pastorałki. Zgromadzonym gościom udzielił się świąteczny nastrój, uśmiechy z buzi nie znikały, a przejęte mamy wypowiadały cichutko teksty ze swoimi pociechami. Po szybkiej sesji fotograficznej, bliscy małych aktorów zostali zaproszeni do sal na wigilijny poczęstunek. Na stołach pachniało piernikami, babeczkami i innymi słodkościami. Dzieci zaprezentowały taniec zimowy i zaśpiewały piosenkę o Mikołaju, a wówczas pojawił się ten najbardziej oczekiwany gość – Mikołaj z prezentami . Maluchy oraz ich Panie otrzymali piękne upominki.
Dziękujemy dzieciom za to jak pilnie ćwiczyły, rodzicom za pomoc w organizacji uroczystości i życzymy WESOŁYCH ŚWIĄT , pani Małgosia, Iwona i Monika.
Więcej zdjęć można obejrzeć w galerii.

Kreatywności w Naszej szkole nie brakuje! Klasa 4C zabrała się za przygotowanie świątecznych ciasteczek. Późnym popołudniem 17.12,  na „cukierniczych warsztatach”, uczniowie wraz z wychowawcą – Panem Karolem Dąbrowskim  zajęli się wypiekami.
Przepis był tajny i trudny do zapamiętania, więc jedyną szansą na skosztowanie pysznych ciasteczek jest wizyta w „Trójce”!

Uczniowie klasy IIIa i IIIb wraz ze swoimi wychowawczyniami – Panią Moniką Pozorską i Panią Iwoną Zielińską starannie przygotowują się do wyjątkowych dni związanych ze Świętami Bożego Narodzenia i Nowego Roku.
Oto co mówią dzieci:
IIIa i IIIb uczy się w tej samej sali lekcyjnej nr 13. Chcemy razem ją udekorować, aby świąteczny nastrój był tu każdego dnia.  W ubiegłym tygodniu zostaliśmy wszyscy zaproszeni do Muzeum Borów Tucholskich. Tam pod kierunkiem sympatycznych Pań wykonaliśmy piękne stroiki gwiazdkowe. Słuchaliśmy również opowieści o tradycjach świątecznych i śpiewaliśmy kolędy. Własnoręcznie wykonane stroiki przynieśliśmy do klasy. Jest teraz pięknie udekorowana. Wkrótce spędzimy tu naszą klasową, wspólną Wigilię. Będziemy śpiewać kolędy oraz złożymy sobie i naszym Paniom Wychowawczyniom świąteczne i noworoczne życzenia.
Najważniejsze jest jednak to, że bardzo się lubimy.

Monika Pozorska, Iwona Zielinska
oraz uczniowie IIIa i IIIb

sw_00

Nasi uczniowie bardzo lubią podejmować dodatkowe działania. Tym razem odwiedzili Dom Pobytu Dziennego „Senior+” w ramach akcji „Razem na Święta. Własnoręczne robienie stroików, zdobienie pierników oraz wspólne kolędowanie umiliły czas „domownikom” i pozwoliły im poczuć magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie naszej szkoły spisali się na medal. Nie zabrakło wzruszeń i słów podziękowania, które stały się motywacją do kolejnego spotkania, mającego odbyć się wkrótce.
Spotkanie zostało zorganizowane przez Panie: Monikę Paś i Sandrę Góral, które z całego serca dziękują za zaangażowanie Agacie Palkowkiej i Patrycji Krakowiak z klasy 4d, Emilii Larek, Amelii Suszyńskiej, Pawłowi Kołodziejskiemu i Maksymilianowi Urbańskiemu z klasy 4c, Nikoli Lutoborskiej, Agacie Olczak, Martynie Paś, Franciszkowi Buczkowskiemu i Antoniemu Bukowskiemu z klasy 5b oraz Nadii Cimcioch, Natalii Fortuńskiej, Żaklinie Paszy i Patrycji Szreiber z klasy 6b. Zdjęcia z wizyty można obejrzeć w galerii.

#RazemNaŚwięta

pr12

W czwartek 13 grudnia grupa „Misie” z oddziału przedszkolnego wzięła udział w świątecznych warsztatach. Dzieci z pomocą rodziców wykonały świeczniki ze słoiczków oraz mikołaje z małych pieńków. Powstały piękne prace, w których stworzenie uczestnicy włożyli swoje serce. Mamy nadzieję, że przyozdobią one domy naszych przedszkolaków, tworząc niepowtarzalny, świąteczny nastrój. Fotorelację ze spotkania można obejrzeć w galerii.

mkp

Uczniowie naszej szkoły odnieśli sukcesy w Międzypowiatowym Konkursie Plastycznym Leśnik w pracy. Leśnictwo a zrównoważony rozwój”. W poszczególnych kategoriach laureatami konkursu z naszej szkoły zostali: Patrycja Szymańska Vc – I miejsce, Mateusz Marcińczyk Vb – II miejsce, Patryk Nowakowski IVb – wyróżnienie, Alicja Szymańska VIa – I miejsce, Malwina Serafinowicz VIIa – wyróżnienie. Gratulujemy!

7 grudnia w Tucholskim Ośrodku Kultury, podczas imprezy Czarodziejski Kramik św. Mikołaja, wystąpili: Szkolny Zespół Wokalno-Instrumentalny oraz Zespół Pieśni i Tańca „Młodzi Borowiacy”.

Dziewczęta z klasy VIIa wzięły udział w mikołajkowym konkursie Pomaluj świąteczny domek.

mik

rns

Kontynuujemy zbiórkę plastikowych nakrętek dla Martynki Augustyńskiej w ramach akcji „Razem na Święta”. Dzieci z naszego oddziału przedszkolnego również aktywnie w niej uczestniczą. Dziękujemy!

#RazemNaŚwięta

Bartosz Smigel z klasy VIb wziął udział w Mikołajowym Turnieju Karate SHOTOKAN w Małym Rudniku, gdzie zajął II miejsca w kategoriach KUMITE i KATA. GRATULUJEMY!