Uczniowie klasy IIIa i IIIb wraz ze swoimi wychowawczyniami – Panią Moniką Pozorską i Panią Iwoną Zielińską starannie przygotowują się do wyjątkowych dni związanych ze Świętami Bożego Narodzenia i Nowego Roku.
Oto co mówią dzieci:
IIIa i IIIb uczy się w tej samej sali lekcyjnej nr 13. Chcemy razem ją udekorować, aby świąteczny nastrój był tu każdego dnia.  W ubiegłym tygodniu zostaliśmy wszyscy zaproszeni do Muzeum Borów Tucholskich. Tam pod kierunkiem sympatycznych Pań wykonaliśmy piękne stroiki gwiazdkowe. Słuchaliśmy również opowieści o tradycjach świątecznych i śpiewaliśmy kolędy. Własnoręcznie wykonane stroiki przynieśliśmy do klasy. Jest teraz pięknie udekorowana. Wkrótce spędzimy tu naszą klasową, wspólną Wigilię. Będziemy śpiewać kolędy oraz złożymy sobie i naszym Paniom Wychowawczyniom świąteczne i noworoczne życzenia.
Najważniejsze jest jednak to, że bardzo się lubimy.

Monika Pozorska, Iwona Zielinska
oraz uczniowie IIIa i IIIb