Miesięczne Archiwa: grudzień 2017

W tegorocznej edycji turnieju reprezentanci naszej szkoły zdobyli główną nagrodę! Gratulujemy!

Szczegółowe informacje dotyczące turnieju oraz galerię zdjęć można znaleźć na stronie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tucholi.

30 listopada w SP nr 3 w Tucholi odbyło się uroczyste spotkanie laureatów Powiatowych Konkursów Plastycznych pn. „Nie pal przy mnie, proszę” oraz „Trzymaj formę”, ogłoszonych przez Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Tucholi. Pierwszy temat przeznaczony był dla uczniów klas I – III, natomiast drugi dla klas IV- VII i gimnazjum. Celem konkursów jest wykształcenie u dzieci umiejętności radzenia sobie w sytuacjach , gdy inni przy nich palą oraz propagowanie zdrowego stylu życia poprzez kreatywność plastyczną. Jury oceniało prace pod względem zgodności z tematem, czytelnością przekazu i walorami edukacyjnymi, pomysłowością i estetyką.
Na konkurs wpłynęło bardzo dużo prac, a te które uzyskały uznanie zostały wyeksponowane na wystawie pokonkursowej w holu szkoły. Na uroczystości wręczenia nagród pojawili się oprócz laureatów , opiekunowie i rodzice. Słowo wprowadzenia należało do  Grażyny Wolskiej, zajmującej się w PPIS zagadnieniami edukacyjnymi, której towarzyszyła wicedyrektor SP nr 3  Donata Świerczyńska, współorganizator konkursu. Uczestnicy otrzymali dyplomy, nagrody rzeczowe oraz zdrowe jabłka. Całość uroczystości podsumowali uczniowie klasy III c, którzy z wychowawczynią Iwoną Biesek, przygotowali scenki na temat szkodliwości palenia.
Oto laureaci konkursów:
” Nie pal przy mnie, proszę”
I miejsce – Maja Malczewska SP nr 3  Tuchola
II miejsce – Dagmara Wiśniewska SP  Raciąż
                – Anna Stachowicz SP nr 5  Tuchola
III miejsce – Julia Walas SP  Kiełpin
                 – Paweł Kołodziejski SP nr 3  Tuchola
Wyróżnieni: Wiktoria Dunajska SP Pruszcz,  Nadia Różek SP Śliwiczki, Amelia Falkowska SP Kiełpin,
Kinga Augustyńska SP nr 3 Tuchola, Amelia Kasprzak SP Raciąż, Igor Figiel SP nr 5 Tuchola, Agata Gąsiorowska SP Pruszcz
„Trzymaj formę”
I miejsce – Wiktoria Chabowska SP Lińsk
               – Mateusz Drelich SP nr 3 Tuchola
II miejsce – Kacper Wiśniewski SP Śliwiczki
                – Tomasz Talaśka SP Kiełpin
III miejsce – Weronika Janik SP Bysław
                 – Aylin Gwizdała SP Śliwice
Wyróżnieni: Martyna Szymańska SP Bysław, Dominika Drzycimska Gimnazjum Bysław, Justyna Zielińska Gimnazjum Śliwice.
Tekst i zdjęcia: Iwona Biesek