Miesięczne Archiwa: czerwiec 2017

Anioly_2017-0119 czerwca grupa „Anioły ze szkoły” odwiedziła schronisko w Chojnicach. Pracownik oprowadził dziewczęta wraz z dwiema nauczycielkami po cały „Przytulisku”.  Obejrzały zwierzęta i chociaż na chwilę udało się poprawić im humor. Dziewczynki zabrały również pieski na spacer. Celem wycieczki było przekazanie zebranych przez uczniów darów, którymi były m. in. karmy, obroże, smycze, zabawki dla zwierząt oraz ciepłe posłania. Wszystkim darczyńcom „Anioły ze szkoły” dziękują w imieniu sympatycznych zwierzaków.

TMM00

Zbliżają się wakacje. Wielu z nas, planując zasłużony wypoczynek, zapomina o najbliższej okolicy, która również potrafi być fascynująca i ma naprawdę dużo do zaoferowania. Tuchola – Moje Miasto to tematyka prac plastycznych wykonanych przez uczniów, którzy zechcieli przedstawić ulubione miejsca w naszej okolicy, zachęcając jednocześnie do ich odwiedzania. Poniżej można obejrzeć efekty ich twórczości.

Czytam

1 czerwca 347 uczniów z naszej szkoły podjęło próbę pobicia rekordu czytania w jednym momencie, przyłączając się do akcji „Jak nie czytam, jak czytam”.  Zaproponowana przez redakcję czasopisma Biblioteka w Szkole inicjatywa ma na celu promowanie czytelnictwa. W ubiegłym roku wzięło w niej udział 432 608 osób z całej Polski.

DD

Dzień Dziecka uczniowie naszej szkoły spędzili na boisku sportowym, gdzie wspólnie się bawili, brali udział w konkursach sprawnościowych oraz spożywali pyszne potrawy przygotowane przez rodziców na grillu. Wszyscy razem tańczyli zachęcani do zabawy przez Panią Iwonę Łyczywek i Pana Karola Dąbrowskiego – głównych organizatorów imprezy. Dla dzieci z klas młodszych dodatkową atrakcją był dmuchany zamek. Każda klasa założyła stroje w innym kolorze. Były one oceniane przez jury, w skład którego weszli przedstawiciele Rady Rodziców. Za najlepiej ubraną klasę uznano 2d. Pomimo chłodnej i pochmurnej pogody zabawa była przednia. Zdjęcia z imprezy można obejrzeć w galerii.