Bez kategorii

Z powodu pogarszającej się sytuacji epidemiologicznej i konieczności ograniczenia szerzenia się transmisji SARS-CoV-2 informuję, że w naszej szkole klasy IV-VIII przechodzą na zdalne nauczanie w dniach od 19.10.2020 r. do 30.10.2020 r. Wpływ na podjęcie takiej decyzji miała informacja otrzymana dzisiaj rano z SANEPIDU.

W czasie zdalnego nauczania lekcje będą odbywały się zgodnie z planem (i w miarę możliwości online), a prace wysyłane poprzez zakładkę ZADANIE DOMOWE w dzienniku elektronicznym. Każdorazowo uczniowie zobowiązani są do potwierdzenia odebranej wiadomości. Będzie to podstawą zaliczenia obecności na danych zajęciach.

W oddziałach przedszkolnych i klasach I-III obowiązuje nauczanie stacjonarne.

Dziękuję za zrozumienie i życzę zdrowia – Sylwia Kożuch

Wybory Rady Samorządu Uczniowskiego
Wybory Rady Samorządu Uczniowskiego

W środę 14. października odbyły się wybory Rady Samorządu Uczniowskiego. Szkolna Komisja Wyborcza w składzie: Hubert Borowa, Alicja Bełdzikowska, Patryk Jarosiewicz, Oliwia Kaszczyszyn, Amelia Pik, Martyna Wegner, miała ręce pełne pracy! Wydano prawie 200 kart do głosowania.

Zwycięzcami demokratycznych wyborów zostali:
Przewodniczący RSU – Dawid Klajbor (60 głosów)
Z-ca przewodniczącego RSU – Natalia Fortuńska (55 głosów)
Członek RSU – Antoni Bukowski (44 głosy)
Członek RSU – Oliwia Grzegorek (43 głosy)
Członek RSU – Igor Dończyk (40 głosów)

10 października obchodzimy Światowy Dzień Drzewa. Święto to wymyślił Julius Sterling Morton – amerykański miłośnik przyrody. 
Mali zerówkowicze z grupy B wraz z panią Iwonką i Moniką postanowili również uczcić ten dzień. Dzieci wykonały przepiękne prace plastyczne przedstawiające jesienną brzozę. Podczas zajęć dowiedziały się dlaczego warto dbać o przyrodę i szanować drzewa.

W piątek 9. października odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego „Mój ulubiony bohater książkowy”. Małych artystów przywitała Pani Marlena Radowska – szkolny koordynator konkursu.

Z ogromną przyjemnością ogłaszamy wyniki POWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO pt.: „Mój ulubiony bohater książkowy”. Komisja konkursowa, w skład której weszli: pan Andrzej Giersz, pani Agnieszka Tyde oraz pani Renata Pacek, dokonała oceny zgłoszonych prac do konkursu. Wybór był bardzo trudny. Komisja brała pod uwagę: zgodność z tematyką konkursu, ciekawy pomysł, oryginalność, samodzielność wykonania, walory artystyczne oraz estetykę wykonania.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I kategoria wiekowa (dzieci trzyletnie, czteroletnie)
I miejsce: Igor Żmich
II miejsce: Jan Dzikowski
III miejsce: Mykhailo Piesik

Wyróżnienia:
Lena Michalska
Alex Dreher
Weronika Prądzinska

II kategoria wiekowa (dzieci pięcioletnie, sześcioletnie)
I miejsce: Filip Olszowy
II miejsce: Zofia Semrau
III miejsce: Julia Dzaszkowska

Wyróżnienia:
Wiktoria Ciecierska
Lena Kościelniak
Natasza Kiedrowska

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a autorom nagodzonych prac z całego serca gratulujemy.

Wręczenie nagród odbędzie się w piątek, 9.10.2020r. w holu Szkoły Podstawowej nr 3
w Tucholi. Ze względu na panującą pandemię, osoby nagrodzone w I kategorii wiekowej prosimy o przybycie o godz. 16.00, w drugiej kategorii wiekowej o godz. 16.30. Dziecko przychodzi z jednym Rodzicem lub Opiekunem w maseczkach.

Serdecznie dziękuję
Koordynator konkursu:
Marlena Radowska

Wybory do Minisamorządu Uczniowskiego

1.10.2020 r. odbyły się w naszej szkole wybory do Minisamorządu Uczniowskiego. Każdy uczeń z klas I-III, nauczyciele oraz pracownicy szkoły mogli zagłosować na swojego kandydata. Dzieciom towarzyszyło wiele emocji oraz wrażeń. Komisja Uczniowska, w skład której weszły: Agata Olczak oraz Nikola Lutoborska podliczyły głosy. Przewodniczącą samorządu została Maja Tomczyk, zastępcą Zuzanna Altmann oraz członkiem Julia Szczęsna. Gratulujemy:)
Organizatorami wyborów były opiekunki Minisamorządu pani Marlena Radowska oraz pani Daria Mikusek.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to dzień symboliczny. Ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie naszej szkoły od tygodnia rozwiązywali zadania, tworzyli prace plastyczne, a dzisiaj nastąpiło podsumowanie tych działań. Na każdym piętrze można było sprawdzić swoją znajomość mnożenia i nie brakowało chętnych. Nauka poprzez zabawę przynosi znakomite rezultaty. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym.

Ogólnopolski Dzień Tornistra

Ogólnopolski Dzień Tornistra to nic innego jak kolejny powód by zadbać o swoje zdrowie. Panie zapraszały przychodzących do szkoły uczniów do ważenia tornistrów. Kciuk w górę oznaczał, że ciężar mieści się w normie. Niektórzy muszą „odchudzić” ich zawartość. Jednak wszyscy cieszyli się, że znowu mogą chodzić do szkoły.

Dzisiaj w grupie przedszkolnej „Biedronki” odbyły się zajęcia kulinarne. Dzieci wykonały owocowe szaszłyki. Sprawiło im to wiele radości i satysfakcji. Po skończonej pracy dzieci ze smakiem zjadły owocowe przysmaki.
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

W poniedziałek, z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka, dzieci przyszły do szkoły przebrane za postaci z bajek. Było mnóstwo świetnej zabawy, m. in. zajęcia ruchowe przy muzyce z chustą animacyjną. Przedszkolaków odwiedził również niezwykły gość – Pani Jesień.