Rozmiar tekstu

  • A  A  A  

Kontakt

ul. Pocztowa 10
89-500 Tuchola
tel. 52 3342176
mail: sp3t@wp.pl

Bez kategorii

     Międzynarodowy Dzień Kropki, który obchodziliśmy 14.09 w piątek, rozpoczął tydzień kreatywności w naszej szkole. Wszyscy uczniowie i nauczyciele założyli ubiór w kropki, a oprócz tego przykleili sobie w ten dzień piegi. Każdy uczeń otrzymał kropkę, na której zapisał swój talent. Kropka z talentem powędrowała na szkolną gazetkę. Ten niewielki znak interpunkcyjny stał się pretekstem do dobrej zabawy, a także pobudzenia naszej wyobraźni.

     Dla każdego przedziału wiekowego czekały odpowiednie zadania. I tak klasy 0-3 przygotowywały krótką rymowankę o kropce, a klasy 4-8 wiersz z wykorzystaniu własnych talentów i kreatywności.

     Ponadto uczniowie mogli sprawdzić się w działaniach plastycznych, wykonując pracę na temat „Potworne kropki” oraz muzycznych wykonując utwory „Biedronka i muchomor” dla klas 0-3 i „Biedroneczki są w kropeczki” dla klas 4-8.
Nie zabrakło także konkursów, gdzie Ona odgrywała tytułową rolę: „Poszukiwacze kropek” oraz „Kropkowane tytuły”.

     Obchody Dnia Kropki przebiegły w atmosferze ogromnego zaangażowania i zapału. A gdy będziemy stawiać ową kropkę na końcu każdego zdania, spojrzymy na nią już nieco inaczej.
Niech żyje wyobraźnia! Koniec i kropka!

Alicja Budnik

W poniedziałek uroczyście powitaliśmy nowy rok szkolny 2018/2019. Zebranych uczniów, nauczycieli i rodziców przywitał Pan Burmistrz Tadeusz Kowalski, który przedstawił nowego dyrektora szkoły – Panią Lidię Góral. Nową Panią Dyrektor w imieniu rodziców powitała Pani Ewelina Lebioda, a w imieniu nauczycieli i pracowników szkoły Pan Karol Dąbrowski. Pani Góral podczas przemówienia powiedziała, że bardzo cieszy się z możliwości kierowania naszą szkołą, zwróciła uwagę na jej nowy wygląd i dokonane podczas wakacji prace remontowe oraz przedstawiła nową Panią Wicedyrektor – Sylwię Kożuch. Wszyscy uczniowie otrzymali życzenia w sukcesów nauce w nowym roku szkolnym.

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019
w Szkole Podstawowej nr 3 im. M. Kopernika w Tucholi
odbędzie się w poniedziałek 3 września 2018 r.
o godz. 9.00 na boisku szkolnym.

W razie niepogody spotkania odbędą się w klasach zgodnie z planem wywieszonym na drzwiach wejściowych i w korytarzu szkoły.

W środę 13 czerwca uczniowie z klas IV-VII wzięli udział w pokazie historycznym, podczas którego mogli przybliżyć sobie historię walk o niepodległość naszej ojczyzny – sytuację Polaków pod zaborami, rolę i legendę marszałka Józefa Piłsudskiego i legionów. Zobaczyli stroje z epoki powstań narodowych oraz uzbrojenie polskich powstańców (Fot: A. Budnik, A.Giersz).

MB_2018-17W dniu 26 maja na scenie Tucholskiego Ośrodka Kultury odbył się koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Młodzi Borowiacy”. Był on okazją do świętowania 20-lecia pracy artystycznej zespołu oraz spotkania osób związanych z Młodymi Borowiakami i ich historią. Zdjęcia z występu można obejrzeć w galerii.

AVE00W czwartek 26 kwietnia w naszej szkole odbył się koncert założonego przez Panią Wicedyrektor Donatę Świerczyńską Tucholskiego Chóru Gospel „AVE”. Licznie zgromadzeni uczniowie i pracownicy mieli okazję wysłuchać pięknie wykonanych pieśni. Chórem dyrygował Pan Radosław Meger.

Fot: K.Dąbrowski

O_P_J_B-09

W dniach 6 i 9 kwietnia w Tucholskim Ośrodku Kultury odbył się Turniej Recytatorski „O Pióro Jana Brzechwy”. Duża grupa uczniów z naszej szkoły zdobyła czołowe miejsca i wyróżnienia:
Klasy I:
Emilia Kłosowska 1b – II miejsce
Pola Dąbrowska 1b – wyróżnienie
Klasy II:
Laura Reczka – 2b – I miejsce
Igor Fałczyński – 2a – II miejsce
Michalina Dudziak – 2b – wyróżnienie
Klasy III:
Maja Wnękowicz – 3a – wyróżnienie
Marcel Ossowski – 3d – III miejsce
Agata Schenk – 3d – wyróżnienie
Serdecznie gratulujemy!

Fot: I.Zielinska

 

rek-2018-15

W dniach 26 – 28 marca w naszej szkole odbyły się rekolekcje wielkopostne. Zajęcia dla uczniów i młodzieży prowadził Ksiądz Dariusz Drozdowski, który w środę odprawił odrobinę nietypową, bo mającą miejsce w sali gimnastycznej, Mszę Św. Podczas wspólnego śpiewania pieśni uczniom akompaniował zespół gitarowy prowadzony przez Panią Katarzynę Gac, a podczas Mszy wystąpił również zespół „Nasze Nutki” działający przy parafii pw. św. Bartłomieja.

Fot: Mateusz Wielgosz (7a)

DM_2018-108

Matematyka jest drzwiami i kluczem do nauki
Roger Bacon

Matematyka jest interesującym przedmiotem. Wielu uczniów lubi ten przedmiot, ale nie wszyscy. Aby jeszcze bardziej uświadomić uczniom, jak niezbędna jest wiedza matematyczna i jak bardzo towarzyszy nam na co dzień, pomyślałam o takim dniu w naszej szkole. Nie na darmo mówi się, że matematyka jest królową wszystkich nauk.
Zadania, które wykonali uczniowie:
Dzieci z klas młodszych z wychowawcami przygotowały:
- okrzyki matematyczne – klasy I
- wiersze matematyczne – klasy II
- reklamy matematyki – klasy III.
Uczniowie z klas starszych z wychowawcami przygotowali:
- piosenkę matematyczną – klasy IV
- tabliczkę mnożenia na wesoło – klasy V
- prezentacje wybranych matematyków – klasy VI
- projekty odzieży z elementami matematycznymi – klasy VII.
Przeprowadzono także dyktando matematyczne dla klas IV.
Realizację większości zadań i prezentacji uczniowie przedstawili na scenie w holu naszej szkoły. Byli znakomicie przygotowani! BAWILIŚMY SIĘ ŚWIETNIE!
Wszyscy uczniowie z klas I-VII otrzymali różne matematyczne upominki: ołówki z tabliczką mnożenia, przybory do geometrii, domina matematyczne itp.
Matematyka w naszej szkole czuła się naprawdę jak królowa. Dziękuję bardzo nauczycielom i uczniom za ten dzień!

Donata Świerczyńska

Zdjęcia z imprezy można oglądać w galerii.

WWBT

W dniu 21 marca w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Legbądzie odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom XV Gminnego Konkursu Plastycznego Wiosna w Borach Tucholskich – Przyroda po nawałnicy. Sześcioro uczniów z naszej szkoły zostało nagrodzonych. Julia Nielek z 7b zdobyła I miejsce, a Dominika Mikulska z 6a, Karolina Pozorska i Martyna Stybaniewicz z 5a, Oliwia Wegner z 7b i Mateusz Drelich z 7a otrzymali wyróżnienia. Serdecznie gratulujemy!

WWBT2