Bez kategorii

Dzisiaj mamy walentynki. Przyszliśmy do szkoły ubrani na czerwono, a samorząd uczniowski zorganizował walentynkową pocztę. W pięknie ozdobionym holu szkoły można skorzystać z okolicznościowej fotobudki i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie oraz obejrzeć piękne prace plastyczne autorstwa Malwiny Serafinowicz. Wczoraj klasy IV-VIII bawiły się świetnie podczas karnawałowo-walentynkowej dyskoteki.

W piątek 24 stycznia w Tucholskim Ośrodku Kultury odbył się koncert „Tobie Tucholo”. Wśród wielu wykonawców, na scenie wystapili także nasi „Młodzi Borowiacy” oraz szkolny zespół wokalny. Zapraszamy na stronę TOK-u, gdzie można obejrzeć piękne zdjęcia z imprezy.

Życzymy udanego
i bezpiecznego
wypoczynku
w czasie ferii zimowych!

Pierwszy semestr bieżącego roku szkolnego młodsi uczniowie pożegnali balem karnawałowym. Wspaniałą zabawę poprowadził Pan Tomasz Kotowski. Zdjęcia można obejrzeć w galerii oraz na szkolnym Facebooku.

W piatek 24 stycznia, dokładnie o godzinie 11.24, zaśpiewaliśmy piosenkę Jesteś o naszym pięknym mieście, a sale lekcyjne przyozdobiliśmy okolicznościowymi gazetkami i plakatami. Można je obejrzeć na szkolnym Facebooku.

20 stycznia w Szkole Podstawowej nr 2 im. dra Kazimierza Karasiewicza w Tucholi odbył się konkurs wiedzy o historii regionu dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych „Powrót Tucholi do ojczyzny”. Naszą szkołę reprezentowali: Malwina Serafinowicz, Hubert Nowacki, Oskar Błażejewski oraz Jan Wiśniewski. W kategorii klas starszych I miejsce zajął Hubert, a wyróżnienie zdobyła Malwina. W kategorii klas młodszych wyróżnienie otrzymał Oskar. Gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim uczestnikom.

Nasza drużyna zdobyła III miejsce w Powiatowych Mistrzostwach Piłki Siatkowej Dziewcząt w Ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Zespół Kolorowe Nutki prowadzony przez Panią Aleksandrę Weilandt oraz grupa wokalna z naszej szkoły przygotowana przez Pana Andrzeja Giersza zdobyły I miejsca w XX Powiatowym Konkursie Poezji i Prozy Patriotycznej oraz Pieśni i Piosenki Patriotycznej „Pro Patriae” w kategorii wokalnej dla uczniów klas IIV-VIII szkół podstawowych. Gratulujemy!