„Jesteśmy dumni, że staliśmy się już uczniami” – tak zakończyli swoje piękne święto uczniowie klasy pierwszej. Późnym popołudniem odbyło się uroczyste pasowanie. Piękni, galowo ubrani, uśmiechnięci, przejęci bohaterowie popołudnia zasiedli na scenie. A przed nimi rodzice, opiekunowie nie mniej wzruszeni. Uroczystość poprowadził samorząd uczniowski, a ślubowanie przyjęła wicedyrektor Sylwia Kożuch. Pierwszaki zaprezentowały się w programie artystycznym, recytując i śpiewając. Dyrektor Lidia Góral skierowała do dzieci i rodziców wiele ciepłych słów oraz obdarowała pierwszaki piernikowymi serduszkami. Były podziękowania i niezwykły prezent od klasy I dla szkoły – dwa piękne świerki, które zostaną jutro posadzone przed szkołą. Nie zabrakło profesjonalnej sesji zdjęciowej, a po części oficjalnej wszyscy zostali zaproszeni na kawę, herbatę i ciasteczka do świetlicy szkolnej. Tam również czekała na dzieci niespodzianka od wychowawczyni – smaczny tort. Pełni wrażeń wrócimy rano do szkoły.
Tekst: I. Biesek. Zapraszamy do galerii, w której można obejrzeć zdjęcia z uroczystości autorstwa Pana J. Kani.