bwa-24

W czwartek 8 grudnia 2016 roku uczniowie klasy 4b, wyjechali na edukacyjną wycieczkę do Galerii Miejskiej BWA w Bydgoszczy. Po dotarciu na miejsce dzieci obejrzały dwie wystawy fotograficzne: Zatrzymany czas pana Jerzego Riegla, znakomitego fotografa bydgoskiego oraz Unseen amerykańskiej aktorki Jessiki Lange. Przede wszystkim jednak mogły zrealizować swoje pasje artystyczne, uczestnicząc w warsztatach z projektowania, realizowanych w ramach programu „Dziecko na warsztatach”. Celem zajęć było znalezienie odpowiedzi na pytania: Skąd biorą się przedmioty? Kto decyduje o tworzeniu nowych przedmiotów, ich wyglądzie i materiałach, z których są zrobione? Czym zajmuje się projektant? Dzieciom jednak najbardziej spodobała się część praktyczna warsztatów,w czasie której sami wcielili się w rolę designerów i zaprojektowali lampy. Wszystkie grupy wykazały się dużą pomysłowością a efekty ich pracy można obejrzeć na zdjęciach w galerii.

Tekst i fot. D. Wiśniewska