15 listopada 2019 roku po raz drugi obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Tolerancji – NIEBIESKI DZIEŃ
Jest to święto szacunku, akceptacji i uznania różnorodności
i bogactwa kultur na świecie.
Tolerancja to postawa społeczna i osobista odznaczająca się poszanowaniem poglądów, zachowań i cech innych ludzi,
a także ich samych.
Międzynarodowy Dzień Tolerancji to okazja, aby zachęcić uczniów do zastanowienia się nad własną postawą w odniesieniu do ludzi, z którymi współżyjemy.
” Inny nie znaczy gorszy. Wszyscy są sobie równi”.
Każda klasa otrzymała zadania do wykonania:

• 15 listopada dzieci i młodzież przyszli do szkoły ubrani na niebiesko. Niebieski to kolor solidarności z osobami chorymi na cukrzycę.
    – We wszystkich klasach odbyły się lekcje wychowawcze ,
    a w klasach I – III zajęcia na temat tolerancji.
  • W klasach I – III oraz oddziałach przedszkolnych dzieci wycięły niebieskie rączki – pomocne dłonie , które z wychowawcami zawiesiły na drzewach w holu szkoły.
  • Uczniowie klas IV – VIII pod kierunkiem nauczycieli przygotowali niebieskie kwiaty , na których wypisane były hasła związane z tolerancją. Kwiaty zostały zawieszone
    w holu oraz przy wejściu do szkoły.