„Młodzi Konstruktorzy” już na stałe zagościli w murach naszej szkoły. W minioną środę (09.01) odbyła się II edycja konkursu, którego tematem był „Dziecięcy świat – Baśniowe budowle”.

W tym roku organizator konkursu Pan Karol Dąbrowski, zaprosił do uczestnictwa uczniów z miejskich „zerówek” utworzonych przy szkołach. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Wystartowało w nim piętnaścioro sześciolatków ze wszystkich tucholskich szkół podstawowych.
Jury w składzie: Karol Dąbrowski, Krzysztof Karnowski i Piotr Paterski (Tygodnik Tucholski), miało trudną zadanie do wykonania, ponieważ prace były bardzo atrakcyjne, a opowieści dzieci łączyły świat baśniowy ze światem fantazji dziecięcej.
Doceniono wszystkich uczestników!
Każdy otrzymał nagrodę, a najlepszymi okazali się:
I miejsce – Wiktor Resmer – Szkoła Podstawowa nr 1 w Tucholi
II miejsce – Szymon Matusik – Próchenko – Szkoła Podstawowa nr 3 w Tucholi
III miejsce – Tomasz Ulanowski – Szkoła Podstawowa nr 1 w Tucholi
Zdjęcia z konkursu można obejrzeć w galerii.
Zapraszamy również na łamy Tygodnika Tucholskiego, który objął patronat medialny nad akcją.