Drugi dzień konkursu w tucholskiej „Trójce” to pole do popisu dla wokalistów i zespołów. Tu wszystkich podzielono na trzy kategorie: klasy I – III (soliści), IV – VIII (soliści), zespół. Jury stanowili: ks. Wiesław Herold, Elżbieta Zielińska i Marcin Kiedrowski. Spotkanie prowadziło dwoje uczniów szkoły będącej gospodarzem – Amelia Pik i Dawid Klajbor.
Zanim wszyscy zaczęli się prezentować na scenie, odśpiewano hymn państwowy; usłyszano kilka słów, jak można być w dzisiejszych czasach prawdziwym Polakiem.
Jeśli chodzi o sam wyraz artystyczny, można było wśród wszystkich występujących znaleźć talenty i je oklaskiwać. Niektórzy śpiewali bez towarzyszenia instrumentów, śpiew innych był urozmaicony brzmieniem gitary i nie tylko. Na pewno występy stały na wysokim poziomie, co potwierdziło jury w późniejszych wystąpieniach, podczas dekoracji. Wszystkich wspierał duet dorosłych – Andrzej Giersz (klawisze) i Maciej Mews (gitara basowa). Do etapu powiatowego przechodzą uczniowie, którzy zajęli w swoich kategoriach pierwsze lokaty. Niżej podajemy wyniki.

Kategoria I – III
1. Izabela Mews – SP 3 Tuchola
2. Laura Reczka – SP 3 Tuchola
wyróżnienie – Emilia Glaner – SP Legbąd

Kategoria IV – VIII
1. Lena Balcerowska – SP 5 Tuchola
2. Zofia Idzikowska – SP 5 Tuchola, Kamil Kosowski – SP 5 Tuchola (ex aequo)
3. Patrycja Krakowiak – SP 3 Tuchola

Zespół
1. Zespół Wokalno – Instrumentalny z Klas IV – VIII – SP 3 Tuchola

(jk)