W ostatnim tygodniu października myśli wszystkich zwracają się ku wieczności, Dzieje się tak we wszystkich kulturach, choć każda wyraża to w inny sposób. W nawiązaniu do kultury krajów anglojęzycznych, 30 października w naszej szkole obchodziliśmy Halloween, a nasi uczniowie znaleźli się przez chwilę w klimacie zwyczajów anglosaskich. Celem obchodów było wspieranie i rozwijanie uzdolnień oraz zainteresowań uczniów. Była to również doskonała okazja do integracji uczniów i rozwijania umiejętności pracy w grupie. W szkole pojawiły się różne zjawy, stwory i czarownice. Z okazji tego święta uczniowie wraz z wychowawcami wykonali dekoracje drzwi sal lekcyjnych. W tym tygodniu nauczyciele języka angielskiego zorganizowali halloweenowe lekcje. Uczniowie projektowali kostiumy oraz pisali pomysłowe zaproszenia na imprezę halloweenową w języku angielskim, a wieczorem odbyło się Halloween Party cieszące się ogromnym zainteresowaniem. Podczas imprezy wybrano najciekawszy strój halloweenowy. Zwycięzcami konkursu zostali: Magdalena Śpica z klasy IV, Oliwia Grzegorek z klasy V i Patryk Suchomski z klasy VI. Głównymi koordynatorami projektu były Panie B. Szmelter i M. Paś. Oprawę muzyczną podczas Halloween Party zapewnił Pan K. Dąbrowski. Uczniowie zgodnie uznali, że imprezę należy powtórzyć w przyszłym roku.

Zdjęcia ze szkolnego Halloween można obejrzeć w galerii.