DM_2018-108

Matematyka jest drzwiami i kluczem do nauki
Roger Bacon

Matematyka jest interesującym przedmiotem. Wielu uczniów lubi ten przedmiot, ale nie wszyscy. Aby jeszcze bardziej uświadomić uczniom, jak niezbędna jest wiedza matematyczna i jak bardzo towarzyszy nam na co dzień, pomyślałam o takim dniu w naszej szkole. Nie na darmo mówi się, że matematyka jest królową wszystkich nauk.
Zadania, które wykonali uczniowie:
Dzieci z klas młodszych z wychowawcami przygotowały:
– okrzyki matematyczne – klasy I
– wiersze matematyczne – klasy II
– reklamy matematyki – klasy III.
Uczniowie z klas starszych z wychowawcami przygotowali:
– piosenkę matematyczną – klasy IV
– tabliczkę mnożenia na wesoło – klasy V
– prezentacje wybranych matematyków – klasy VI
– projekty odzieży z elementami matematycznymi – klasy VII.
Przeprowadzono także dyktando matematyczne dla klas IV.
Realizację większości zadań i prezentacji uczniowie przedstawili na scenie w holu naszej szkoły. Byli znakomicie przygotowani! BAWILIŚMY SIĘ ŚWIETNIE!
Wszyscy uczniowie z klas I-VII otrzymali różne matematyczne upominki: ołówki z tabliczką mnożenia, przybory do geometrii, domina matematyczne itp.
Matematyka w naszej szkole czuła się naprawdę jak królowa. Dziękuję bardzo nauczycielom i uczniom za ten dzień!

Donata Świerczyńska

Zdjęcia z imprezy można oglądać w galerii.