KPP_2017

XVIII Gminny Konkurs Poezji i Prozy, Piosenki i Pieśni Patriotycznej odbył się w naszej szkole w dniach 24 i 25 marca. W piątek przesłuchano wokalistów solowych oraz zespoły wokalne, a w sobotę uczestnicy konkursu recytowali wiersze i prozę. Jury w składzie: ks. Wiesław Herold, Radosław Megger i Dariusz Krygowski, nagrodziło następujących wykonawców w kategorii piosenki i pieśni:
Szkoły podstawowe:
Klasy I-III:

I miejsce
Emilia Larek ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Tucholi
II miejsce
Julia Łęgowik ze  Szkoła Podstawowej nr 5 w Tucholi,
III miejsce
Emilia Szramka ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Tucholi
Klasy IV – VI:
I miejsce
zespół wokalno-instrumentalny ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Tucholi w składzie: Jakub Berendt, Kacper Drzycimski, Przemysława Gabrych, Kinga Kutnik, Piotr Kutnik, Łukasz Łosiński, Lena Orłowska, Kaja Orłowska,
II miejsce
Urszula Moraczewska ze  Szkoły Podstawowej nr 5 w Tucholi,
III miejsce zdobyły dwa zespoły:
zespół ze Szkoły Podstawowej w Kiełpinie w składzie: Anna Czarnowska, Anna Januszewska, Julia Januszewska,
zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Tucholi w składzie: Antonina Karnowska, Weronika Piwońska, Karolina Pozorska, Laura Steffer, Alicja Szymańska, Nadia Cimcioch, Żaklina Pasza, Amelia Pik, Natalia Rembisz, Dominika Skaja, Nikola Stachowicz, Patrycja Szreiber, Martyna Wegner, Alicja Bełdzikowska, Izabela Glander, Marta Lewandowska, Julia Misterska, Zuzanna Olszowa, Weronika Pilarczyk.
Wyróżnienie otrzymał Klaudiusz Drążek ze Szkoły Podstawowej w Legbądzie.
Gimnazja:
I miejsce – zespół wokalny z Gimnazjum Powiatowego w Tucholi w składzie: Julia Zielińska, Julia Warmke, Barbara Karnowska, Wiktor Sala, Mateusz Borzyszkowski,
II miejsce – Julia Lepak z Gimnazjum nr 2 w Stobnie,
III miejsce – Martyna Zemke z Gimnazjum Powiatowego w Tucholi.
W sobotę jury w składzie: Katarzyna Umińska, Justyna Drewek i ks.Wiesław Herold, po wysłuchaniu recytacji, podało następujące wyniki:
Szkoły podstawowe – klasy IV– VI
I miejsce:
Julia Wiśniewska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Tucholi,
Agnieszka Wąśniewska ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Tucholi,
II miejsce Robert Jeschke ze Szkoły Podstawowej w Stobnie,
III miejsce – Mateusz Drelich ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Tucholi.
Gimnazja
I miejsce Amelia Szrajber z Gimnazjum nr 1 Tucholi
II miejsce Kinga Klafetka z Gimnazjum Powiatowego.

Zdjęcia z konkursu można obejrzeć w galerii.