Miesięczne Archiwa: czerwiec 2019

Podczas wakacji szkoła będzie czynna w godzinach: 8.00 – 14.00.

W środę 18 czerwca odbyła się uroczystość pożegnania absolwentów naszej szkoły. Prowadziła ją nowo wybrana przewodnicząca samorządu uczniwskiego – Oliwia Skaja. Panie Dyrektorki zaskoczyły wszystkich, ponieważ, zamiast typowego pożegnalnego przemówienia, postanowiły odczytać wspomnienia spisane przez ósmoklasistów. Była to chwila jednocześnie wesoła i wzruszająca, gdyż pokazała, jak silna jest więź między uczniami, a szkołą i nauczycielami. Wręczono mnóstwo nagród i stypendiów, przekazano szkolny sztandar młodszym uczniom, a po rozdaniu świadectw i prezentacji tableau głos zabrał Przewodniczący Rady Rodziców Pan Jarosław Grugel, dając absolwentom kilka cennych wskazówek. O oprawę muzyczną zadbali szkolny zespół wokalny Pana Andrzeja Giersza i Lena Orłowska, która wspaniale zaśpiewała solo. Dziękujemy Wam – Nasi Kochani Absolwenci, za wspaniałe osiem lat w „Trójce” i życzymy sukcesów w nowych szkołach!

Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom, Darczyńcom i Dzieciom
za ogromne zaangażowanie
w przygotowanie i przeprowadzenie
naszego Festynu Rodzinnego!
Dzięki Wam Rada Rodziców zebrała prawie 8 tysięcy złotych!
Nasze marzenie – plac zabaw – jest coraz bliżej spełnienia!

W poniedziałek 10 czerwca nasi uczniowie wybierali swoich przedstawicieli do samorządu uczniowskiego. Nad prawidłowym przebiegiem głosowania czuwali uczniowie z klas ósmych oraz Pani Mirosława Drzycimska. W roku szkolnym 2019-2020 w składzie samorządu zasiądą:
Oliwia Skaja
Dawid Klajbor
Kacper Kądziela-Niemczewski
Natalia Fortuńska
Karolina Pozorska

W związku z falą upałów lekcje w szkole do dnia 18.06.2019 r. zostają skrócone i odbywać się będą w godzinach:

1. 8.00 – 8.30
  2. 8.40 – 9.10
  3. 9.20 – 9.50
  4. 10.00 – 10.30
  5. 10.40 – 11.10
    (przerwa obiadowa)
  6. 11.30 – 12.00
    (przerwa obiadowa)
  7. 12.20 – 12.50
  8. 13.00 – 13.30
    Świetlica i oddziały przedszkolne funkcjonują bez zmian. O ewentualnych zmianach będziemy informować na bieżąco.

W sobotę 8 czerwca odbył się w naszej szkole festyn rodzinny. Uczniowie z pomocą wychowawców i rodziców przygotowali mnóstwo atrakcji dla gości w każdym wieku. Najmłodsi mogli wykazać się twórczą inwencją malując przepiękne ilustracje na folii oraz ozdabiając płytę szkolnego boiska rysunkami. Starsi korzystali z przejażdżki tandemem, rzucali woreczkami z wodą, odwiedzali stoiska kosmetyczne i archeologiczne. Każda klasa wykonała na scenie krótki program artystyczny, więc przez cały czas mogliśmy bawić się przy dźwiękach radosnych piosenek. Wielką popularnością cieszyła się loteria fantowa, w której nagrodą główną była wieża stereo. W programie festynu znalazło się również miejsce dla zaproszonych gości. Bracia Tomasz i Łukasz Włochowie zaprezentowali sztuki walki, a grupa Straight Outta Bar z Cekcyna zachwyciła widownię niesamowitym pokazem gimnastycznym. Dzięki naszym przyjaciołom z Państwowej Straży Pożarnej oraz Policji można było poznać sprzęt strażacki, spróbować swoich sił w strzelaniu strumieniem wody i oznakować rowery. Głodni i spragnieni goście kosztowali specjałów ze szkolnej stołówki i stoisk z ciastem oraz chlebem ze smalcem. Na łasuchów czekały lody i wata cukrowa. Pogoda dopisała, cała impreza bardzo nam się udała, a dochód z niej zasili konto Rady Rodziców. Zapraszamy do galerii, w której można obejrzeć zdjęcia.

6 czerwca uczniowie klas IV przystąpili do egzaminu na kartę rowerową. Ich umiejętności w zakresie poruszania się na rowerze oraz znajomość przepisów ruchu drogowego sprawdzała Pani Beata Kurlandt z pomocą wychowawców. Było sporo emocji, dzieci pomyślnie zaliczyły test oraz tor przeszkód. Gratulujemy!

W czwartek 30 maja odbył się w naszej szkole XIX Gminny Festiwal Piosenki Przyrodniczej Żyj z przyrodą w zgodzie. Występujących uczniów oceniało jury w składzie: Pani Hanna Szramka, Pani Dorota Borzyszkowska i Pan January Porębski. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników wyłoniono laureatów:

W kategorii pierwszej – klasy I-III:
Izabela Mews (SP3 Tuchola) – I miejsce
Amelia Lorek, Marcelina Ortmann, Zofia Przybyszewska, Agata Spica, Amelia Spica, Lena Stosik (SP2 Tuchola) – II miejsce
Oliwia Siemieńska, Nadia Sułkowska (SP5 Tuchola) – III miejsce
W kategorii drugiej – klasy IV-VI:
Milena Dudziak, Kornelia Gumińska, Nikola Lutoborska, Amelia Mews, Agata Olczak (SP3 Tuchola) – I miejsce
Patrycja Krakowiak (SP3 Tuchola) – II miejsce
Jagoda Trzebuniak (SP Legbąd) – III miejsce
W kategorii II – klasy VII-VIII:
Julia Liegmann (SP1 Tuchola) i Lena Orłowska (SP3 Tuchola) – II miejsce

Pozdrowienia ze słonecznej Marianówki w Kotlinie Kłodzkiej przesyłają klasy: 3a, 3b i 5a z Paniami: Ireną Gostańską, Moniką Pozorską i Iwoną Zielinską.

We wtorek 4 czerwca do szkoły zawitała mobilna wystawa Zwolnij tutaj, stworzona przez toruńskich artystów z okazji Święta Województwa 2019. Uczniowie mogli podziwiać 10 niezwykłych prac artystycznych znajdujących się na mobilnych bilbordach. Stworzono również nowy – zadaniem uczniów było zapisanie skojarzeń z wyrazem WOLNOŚĆ.

Fot: S. Góral