Miesięczne Archiwa: styczeń 2019

List Głównego Inspektora Sanitarnego i Komendanta Głównego Policji do rodziców

„Młodzi Konstruktorzy” już na stałe zagościli w murach naszej szkoły. W minioną środę (09.01) odbyła się II edycja konkursu, którego tematem był „Dziecięcy świat – Baśniowe budowle”.

W tym roku organizator konkursu Pan Karol Dąbrowski, zaprosił do uczestnictwa uczniów z miejskich „zerówek” utworzonych przy szkołach. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Wystartowało w nim piętnaścioro sześciolatków ze wszystkich tucholskich szkół podstawowych.
Jury w składzie: Karol Dąbrowski, Krzysztof Karnowski i Piotr Paterski (Tygodnik Tucholski), miało trudną zadanie do wykonania, ponieważ prace były bardzo atrakcyjne, a opowieści dzieci łączyły świat baśniowy ze światem fantazji dziecięcej.
Doceniono wszystkich uczestników!
Każdy otrzymał nagrodę, a najlepszymi okazali się:
I miejsce – Wiktor Resmer – Szkoła Podstawowa nr 1 w Tucholi
II miejsce – Szymon Matusik – Próchenko – Szkoła Podstawowa nr 3 w Tucholi
III miejsce – Tomasz Ulanowski – Szkoła Podstawowa nr 1 w Tucholi
Zdjęcia z konkursu można obejrzeć w galerii.
Zapraszamy również na łamy Tygodnika Tucholskiego, który objął patronat medialny nad akcją.

Uczniowie z naszej szkoły po raz kolejny mieli okazję odwiedzić tucholski Dom Dziennego Pobytu. Tym razem okazją do wspólnego świętowania był dzień babci i dziadka. Uczniowie pięknymi wierszykami i śpiewem umilili czas domownikom. Dzieci przyniosły ze sobą drobne upominki, ręcznie robione kwiatki i kartki z życzeniami. Gospodarze nie pozostali dłużni, w ramach podziękowania wykonali dla gości kolorowe łapacze snów. Miła, domowa atmosfera oraz uśmiech na twarzach domowników dają nam motywację do kolejnych działań i odwiedzin, mamy nadzieję – już niedługo.

Fot: S.Góral

prz

Dziękujemy Wam Kochani Rodzice i Uczniowie naszej szkoły!

Dary do przytuliska „Psi Azyl” w Bysławiu dotarły już na miejsce. Koce, karma, miski, to rzeczy, których nasze zwierzęta potrzebowały. Można oczywiście nadal je wspomagać.
Na parterze naszej szkoły stoi pojemnik, do którego można wkładać rzeczy dla przytuliska.
Psiaki dziękują też wolontariuszom – uczniom i uczennicom, którzy odwiedzają schronisko i opiekują się zwierzakami w swoim wolnym czasie.

Dziękujemy!