Miesięczne Archiwa: marzec 2017

pm-16

W dniu 31 marca dzieci z grupy 0B spotkały się z ratownikiem medycznym Panem Remigiuszem Lemke, który wprowadził je w tematykę udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zaprezentował najważniejsze czynności towarzyszące udzielaniu pomocy poszkodowanym. Zdjęcia ze spotkania można obejrzeć w galerii.

ZAPRASZAM DZIECI SZEŚCIOLETNIE
DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO
W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3 IM. M. KOPERNIKA W TUCHOLI
UL. POCZTOWA 10.
W ROKU SZKOLNYM 2017/18 PLANUJEMY ODDZIAŁ 5-GODZINNY
ORAZ ODDZIAŁ O WYDŁUŻONYM CZASIE ZAJĘĆ
W GODZINACH OD 6.30 DO 16.00
NA ZASADACH TAKICH JAK W PRZEDSZKOLU.
Wnioski można odebrać w sekretariacie szkoły.
ZAPRASZAM RODZICÓW
NA SPOTKANIE INFORMACYJNE
W PONIEDZIAŁEK 3 KWIETNIA 2017r. O GODZINIE 16.00
PRZEWIDUJEMY SPOTKANIE Z DYREKCJĄ I OBEJRZENIE SAL ZAJĘĆ.

Ewa Kłosowska – dyrektor szkoły

KPP_2017

XVIII Gminny Konkurs Poezji i Prozy, Piosenki i Pieśni Patriotycznej odbył się w naszej szkole w dniach 24 i 25 marca. W piątek przesłuchano wokalistów solowych oraz zespoły wokalne, a w sobotę uczestnicy konkursu recytowali wiersze i prozę. Jury w składzie: ks. Wiesław Herold, Radosław Megger i Dariusz Krygowski, nagrodziło następujących wykonawców w kategorii piosenki i pieśni:
Szkoły podstawowe:
Klasy I-III:

I miejsce
Emilia Larek ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Tucholi
Julia Łęgowik ze  Szkoła Podstawowej nr 5 w Tucholi,
Emilia Szramka ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Tucholi
Klasy IV – VI:
I miejsce
zespół wokalno-instrumentalny ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Tucholi w składzie: Jakub Berendt, Kacper Drzycimski, Przemysława Gabrych, Kinga Kutnik, Piotr Kutnik, Łukasz Łosiński, Lena Orłowska, Kaja Orłowska,
Urszula Moraczewska ze  Szkoły Podstawowej nr 5 w Tucholi,
III miejsce zdobyły dwa zespoły:
zespół ze Szkoły Podstawowej w Kiełpinie w składzie: Anna Czarnowska, Anna Januszewska, Julia Januszewska,
zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Tucholi w składzie: Antonina Karnowska, Weronika Piwońska, Karolina Pozorska, Laura Steffer, Alicja Szymańska, Nadia Cimcioch, Żaklina Pasza, Amelia Pik, Natalia Rembisz, Dominika Skaja, Nikola Stachowicz, Patrycja Szreiber, Martyna Wegner, Alicja Bełdzikowska, Izabela Glander, Marta Lewandowska, Julia Misterska, Zuzanna Olszowa, Weronika Pilarczyk.
Wyróżnienie otrzymał Klaudiusz Drążek ze Szkoły Podstawowej w Legbądzie.
Gimnazja:
I miejsce – zespół wokalny z Gimnazjum Powiatowego w Tucholi w składzie: Julia Zielińska, Julia Warmke, Barbara Karnowska, Wiktor Sala, Mateusz Borzyszkowski,
II miejsce – Julia Lepak z Gimnazjum nr 2 w Stobnie,
III miejsce – Martyna Zemke z Gimnazjum Powiatowego w Tucholi.
W sobotę jury w składzie: Katarzyna Umińska, Justyna Drewek i ks.Wiesław Herold, po wysłuchaniu recytacji, podało następujące wyniki:
Szkoły podstawowe – klasy IV– VI
I miejsce:
Julia Wiśniewska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Tucholi,
Agnieszka Wąśniewska ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Tucholi,
II miejsce Robert Jeschke ze Szkoły Podstawowej w Stobnie,
III miejsce – Mateusz Drelich ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Tucholi.
Gimnazja
I miejsce Amelia Szrajber z Gimnazjum nr 1 Tucholi
II miejsce Kinga Klafetka z Gimnazjum Powiatowego.

Zdjęcia z konkursu można obejrzeć w galerii.

br_00

W dniach 17 i 20 marca w Tucholskim Ośrodku Kultury odbyły się powiatowe eliminacje Turnieju Recytatorskiego „O pióro Jana Brzechwy”. Uczniowie z naszej szkoły zdobyli czołowe miejsca i wyróżnienia.
W kategorii klas I: Laura Reczka zajęła I miejsce, Malwina Gwizdała III miejsce, a Igor Fałczyński otrzymał wyróżnienie.
W kategorii klas II: Marta Janowska zdobyła II miejsce, a Patrycja Krakowiak miejsce III.
Michalina Korytowska otrzymała wyróżnienie w kategorii klas III.
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Fot: I.Zielinska

anzsz

Koło Miłośników Zwierząt „Anioły ze szkoły” zorganizowało akcję pomocy dla schroniska w Chojnicach. Na zajęciach plastycznych uczniowie wraz z Panią Beatą Gostomską wykonali piękne kartki z okazji walentynek. Ich sprzedaż przyniosła dochód w wysokości 240 zł. Pieniądze zostały przekazane w całości na potrzeby psów i kotów ze schroniska.

stypendysci_2017

We wtorek 7 marca najzdolniejsi uczniowie z naszej gminy otrzymali z rąk burmistrza Tadeusza Kowalskiego stypendia. Wśród nich było pięcioro uczniów z „Trójki”:

Alicja Szymańska z 4a
Lena Orłowska z 5a
Olimpia Tromska z 5b
Malwina Serafinowicz z 5a
i Wawrzyniec Chylewski z 5a

Wszystkim stypendystom gratulujemy!

DK2017

Z okazji Dnia Kobiet w naszej szkole odbyły się występy dzieci. Uczniowie z klas 4b i 6b zaprezentowali przezabawną parodię „Familiady” w reżyserii Pań Sylwii Kożuch i Danuty Wiśniewskiej. Dzieci z grupy tanecznej prowadzonej przez Panią Małgorzatę Kempińską dały porywający pokaz tańca towarzyskiego. Zdjęcia z występów można obejrzeć w galerii.

flamenco-13

24 lutego wystąpił w nasze szkole Flamenco Kwartet z Łodzi z programem Cygańska księżniczka, który umożliwił dzieciom przyswojenie w przystępny sposób wiedzy o Hiszpanii i jej muzycznej kulturze. Uczniowie mogli również wziąć udział w występie akompaniując artystom na instrumentach perkusyjnych oraz spróbować swoich sił w tańcu. Zdjęcia z występu można obejrzeć w galerii.