Miesięczne Archiwa: październik 2020

Uczniowie klas VII naszej szkoły – piłkarze Tucholanki ARKO Tuchola zajęli z drużyną I miejsce w I lidze wojewódzkiej, czyli są najlepsi w całym województwie kujawsko-pomorskim. Jest to największy sukces w historii młodzieżowej piłki nożnej w Tucholi. Zawodnicy z naszej szkoły to: Jędrzej Jaworski, Juliusz Donarski, Antoni Bukowski i Juliusz Górra.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!

Dzień Dyni
Dzień Dyni

W kalendarium imprez przedszkolnej grupy OB można znaleźć nietypowe święta. Jednym z nich jest Dzień Dyni zorganizowany 28 października . Tego dnia wszyscy zerówkowicze wraz z paniami Iwonką i Moniką przyszli ubrani na pomarańczowo. Dzieci wykonały przepiękne dyniowe prace plastyczne z kolorowego papieru. Nie zabrakło również warzywnych przysmaków: dyniowego dżemu, prażonych pestek , a nawet dyni w occie. Mamy nadzieję, że dyniowe święto przybliżyło dzieciom walory spożywcze i odżywcze tego warzywa. 

Dzień Dyni
Dzień Dyni
Pasowanie na ucznia

W środę, 21 października odbyła się ważna uroczystość -Pasowanie na ucznia. Dzieci przygotowywały się do niej od początku roku szkolnego. Uczyły się dzielnie wierszy, piosenek i wytrwale ćwiczyły podczas prób. Tego dnia panowała świąteczna atmosfera. Uczniowie ubrani w stroje galowe, dekoracja sceny -wszystko po to, aby mimo obecnej sytuacji epidemiologicznej ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście. Najważniejszym momentem było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała Pani Wicedyrektor Sylwia Kożuch. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona Uczniów Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Tucholi.

Zapraszamy na szkolnego Facebooka, gdzie można obejrzeć zdjęcia z uroczystości.

Z powodu pogarszającej się sytuacji epidemiologicznej i konieczności ograniczenia szerzenia się transmisji SARS-CoV-2 informuję, że w naszej szkole klasy IV-VIII przechodzą na zdalne nauczanie w dniach od 19.10.2020 r. do 30.10.2020 r. Wpływ na podjęcie takiej decyzji miała informacja otrzymana dzisiaj rano z SANEPIDU.

W czasie zdalnego nauczania lekcje będą odbywały się zgodnie z planem (i w miarę możliwości online), a prace wysyłane poprzez zakładkę ZADANIE DOMOWE w dzienniku elektronicznym. Każdorazowo uczniowie zobowiązani są do potwierdzenia odebranej wiadomości. Będzie to podstawą zaliczenia obecności na danych zajęciach.

W oddziałach przedszkolnych i klasach I-III obowiązuje nauczanie stacjonarne.

Dziękuję za zrozumienie i życzę zdrowia – Sylwia Kożuch

Wybory Rady Samorządu Uczniowskiego
Wybory Rady Samorządu Uczniowskiego

W środę 14. października odbyły się wybory Rady Samorządu Uczniowskiego. Szkolna Komisja Wyborcza w składzie: Hubert Borowa, Alicja Bełdzikowska, Patryk Jarosiewicz, Oliwia Kaszczyszyn, Amelia Pik, Martyna Wegner, miała ręce pełne pracy! Wydano prawie 200 kart do głosowania.

Zwycięzcami demokratycznych wyborów zostali:
Przewodniczący RSU – Dawid Klajbor (60 głosów)
Z-ca przewodniczącego RSU – Natalia Fortuńska (55 głosów)
Członek RSU – Antoni Bukowski (44 głosy)
Członek RSU – Oliwia Grzegorek (43 głosy)
Członek RSU – Igor Dończyk (40 głosów)

10 października obchodzimy Światowy Dzień Drzewa. Święto to wymyślił Julius Sterling Morton – amerykański miłośnik przyrody. 
Mali zerówkowicze z grupy B wraz z panią Iwonką i Moniką postanowili również uczcić ten dzień. Dzieci wykonały przepiękne prace plastyczne przedstawiające jesienną brzozę. Podczas zajęć dowiedziały się dlaczego warto dbać o przyrodę i szanować drzewa.

W piątek 9. października odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego „Mój ulubiony bohater książkowy”. Małych artystów przywitała Pani Marlena Radowska – szkolny koordynator konkursu.

Z ogromną przyjemnością ogłaszamy wyniki POWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO pt.: „Mój ulubiony bohater książkowy”. Komisja konkursowa, w skład której weszli: pan Andrzej Giersz, pani Agnieszka Tyde oraz pani Renata Pacek, dokonała oceny zgłoszonych prac do konkursu. Wybór był bardzo trudny. Komisja brała pod uwagę: zgodność z tematyką konkursu, ciekawy pomysł, oryginalność, samodzielność wykonania, walory artystyczne oraz estetykę wykonania.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I kategoria wiekowa (dzieci trzyletnie, czteroletnie)
I miejsce: Igor Żmich
II miejsce: Jan Dzikowski
III miejsce: Mykhailo Piesik

Wyróżnienia:
Lena Michalska
Alex Dreher
Weronika Prądzinska

II kategoria wiekowa (dzieci pięcioletnie, sześcioletnie)
I miejsce: Filip Olszowy
II miejsce: Zofia Semrau
III miejsce: Julia Dzaszkowska

Wyróżnienia:
Wiktoria Ciecierska
Lena Kościelniak
Natasza Kiedrowska

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a autorom nagodzonych prac z całego serca gratulujemy.

Wręczenie nagród odbędzie się w piątek, 9.10.2020r. w holu Szkoły Podstawowej nr 3
w Tucholi. Ze względu na panującą pandemię, osoby nagrodzone w I kategorii wiekowej prosimy o przybycie o godz. 16.00, w drugiej kategorii wiekowej o godz. 16.30. Dziecko przychodzi z jednym Rodzicem lub Opiekunem w maseczkach.

Serdecznie dziękuję
Koordynator konkursu:
Marlena Radowska

Wybory do Minisamorządu Uczniowskiego

1.10.2020 r. odbyły się w naszej szkole wybory do Minisamorządu Uczniowskiego. Każdy uczeń z klas I-III, nauczyciele oraz pracownicy szkoły mogli zagłosować na swojego kandydata. Dzieciom towarzyszyło wiele emocji oraz wrażeń. Komisja Uczniowska, w skład której weszły: Agata Olczak oraz Nikola Lutoborska podliczyły głosy. Przewodniczącą samorządu została Maja Tomczyk, zastępcą Zuzanna Altmann oraz członkiem Julia Szczęsna. Gratulujemy:)
Organizatorami wyborów były opiekunki Minisamorządu pani Marlena Radowska oraz pani Daria Mikusek.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to dzień symboliczny. Ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie naszej szkoły od tygodnia rozwiązywali zadania, tworzyli prace plastyczne, a dzisiaj nastąpiło podsumowanie tych działań. Na każdym piętrze można było sprawdzić swoją znajomość mnożenia i nie brakowało chętnych. Nauka poprzez zabawę przynosi znakomite rezultaty. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym.