Miesięczne Archiwa: grudzień 2016

jas_2016-13

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia w dniach 19 i 20 grudnia odbyły się w naszej szkole świąteczne występy. Na scenie zaprezentowały się przygotowane przez Panią Beatę Cimcioch dzieci z klasy 2B. Uczniowie z klas 1A i 2C wystąpiły w wyreżyserowanym przez Panie Małgorzatę Kowalską i Monikę Pozorską przedstawieniu. Absolwentki naszej szkoły, Barbara Karnowska i Julia Zielińska, zaśpiewały opracowane przez Pana Andrzeja Giersza świąteczne piosenki oraz kolędy, a występy zakończyły przygotowane przez Panie Iwonę Biesek i Dorotę Szulc dzieci z Zespołu Pieśni i Tańca „Młodzi Borowiacy”. Zdjęcia można obejrzeć w szkolnej galerii.

Fot: I.Biesek

W tegorocznej edycji Turnieju Szkół Podstawowych „Borowiacki Miś” nasi reprezentanci zajęli III miejsce. Gratulujemy!

Fot: I.Biesek

Dzieci z Zespołu Pieśni i Tańca „Młodzi Borowiacy” po raz kolejny wystąpiły w Tucholskim Ośrodku Kultury podczas imprezy Czarodziejski Kramik Św. Mikołaja w dniu 9 grudnia.

Prosimy rodziców o sprawdzenie zawartości plecaków swoich dzieci.
Co powinien zawierać plecak ucznia:
1. Starannie obłożone książki i zeszyty według planu na dany dzień.
Uwaga! Niektóre dzieci noszą książki z całego tygodnia.
2. Nie należy kupować zeszytów 80- i 100- kartkowych. Mają być zeszyty cienkie w klasach I – III, natomiast w IV – VI maksymalnie do 32 kartek, wyjątkowo 60- kartkowe, z miękkimi okładkami.
3. Dzienniczek ucznia.
4. Mały zwykły piórnik zawierający:
– jeden długopis piszący niebiesko lub czarno (maksymalnie dwa),
– może być 1 kolorowy cienkopis do podkreślania,
– ołówek,
– gumka,
– temperówka,
– liniał, a w starszych klasach na matematykę, w miarę potrzeby, ekierka i kątomierz,
– klej,
– nożyczki,
– kredki: 12 kolorów w klasach I – III,
maksymalnie 6 kolorów w klasach IV – VI.
5. Niezbyt duży chlebak.
6. Mała butelka z piciem (jeżeli dziecko nie pije herbaty w szkole).
7. W klasach starszych, jeżeli trzeba, materiały na technikę lub plastykę.
8. Strój na wf.
9. Inne przybory i materiały wskazane przez nauczyciela w określonym dniu.
10. Uwaga! Nie wolno nosić dwóch piórników, więcej niż 12 kredek, nie wolno przynosić pisaków.
11. Przy zakupie nowego plecaka proszę zwrócić uwagę, żeby był lekki. Niektóre ważą nawet 1,5 kg.

NP

12 grudnia 2016 roku odbyło się w naszej szkole wręczenie nagród laureatom etapu powiatowego konkursu plastycznego Nie pal przy mnie, proszę, przeprowadzonego przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Tucholi w ramach akcji Rzuć Palenie Razem z Nami. Zwycięzców konkursu przywitała nasza Pani Wicedyrektor Donata Świerczyńska, a nagrody książkowe wręczyła Pani Grażyna Wolska, która bardzo ciekawie opowiedziała o swojej pracy.

Nagrodzeni w konkursie:
I miejsce – Julia Łęgowik – Szkoła Podstawowa nr 5 w Tucholi
II miejsce – Patrycja Borucka – Szkoła Podstawowa nr 3 w Tucholi
III miejsce – Adrianna Kołodziej – Szkoła Podstawowa w Pruszczu
Wyróżnienia:
Agata Majnert – Szkoła Podstawowa nr 3 w Tucholi
Przemysław Westphal – Szkoła Podstawowa w Kiełpinie
Michał Gwizdała – Szkoła Podstawowa nr 3 w Tucholi
Wiktoria Dunajska – Szkoła Podstawowa w Pruszczu
Marcel Lenz – Szkoła Podstawowa w Legbądzie
Monika Murawska – Szkoła Podstawowa w Legbądzie
Agata Spychalska – Szkoła Podstawowa w Śliwicach
Hubert Konieczka – Szkoła Podstawowa w Śliwicach

MP_2016

W sobotę 10 grudnia 2016 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VIII Festiwalu Kulturalno–Artystycznym dla dzieci z klas I – III pod tytułem „Mały Poliglota”, organizowanym przez Szkołę Podstawową w Raciążu. Dziewczynki, przygotowane przez panią Beatę Szmelter i panią Danutę Wiśniewską zaprezentowały piosenki lub wiersze w języku angielskim i wróciły do domu z nagrodami i dyplomami: Julia Wołowiec – wyróżnienie w kategorii piosenka klasa 2, Zofia Modzińska – wyróżnienie w kategorii piosenka klasa 3, Laura Reczka – III miejsce w kategorii wiersz klasa 1, Marta Janowska – I miejsce w kategorii wiersz klasa 2 oraz Michalina Korytowska – I miejsce w kategorii wiersz klasa 3. GRATULUJEMY!

Tekst i fot. D. Wiśniewska

bwa-24

W czwartek 8 grudnia 2016 roku uczniowie klasy 4b, wyjechali na edukacyjną wycieczkę do Galerii Miejskiej BWA w Bydgoszczy. Po dotarciu na miejsce dzieci obejrzały dwie wystawy fotograficzne: Zatrzymany czas pana Jerzego Riegla, znakomitego fotografa bydgoskiego oraz Unseen amerykańskiej aktorki Jessiki Lange. Przede wszystkim jednak mogły zrealizować swoje pasje artystyczne, uczestnicząc w warsztatach z projektowania, realizowanych w ramach programu „Dziecko na warsztatach”. Celem zajęć było znalezienie odpowiedzi na pytania: Skąd biorą się przedmioty? Kto decyduje o tworzeniu nowych przedmiotów, ich wyglądzie i materiałach, z których są zrobione? Czym zajmuje się projektant? Dzieciom jednak najbardziej spodobała się część praktyczna warsztatów,w czasie której sami wcielili się w rolę designerów i zaprojektowali lampy. Wszystkie grupy wykazały się dużą pomysłowością a efekty ich pracy można obejrzeć na zdjęciach w galerii.

Tekst i fot. D. Wiśniewska

ksn-02

Dnia 29 listopada 2016 roku w TOK odbył się XII Przegląd Teatrzyków Dziecięcych Zabawa w teatr organizowany przez Szkołę Podstawową nr 1 w Tucholi oraz Tucholski Ośrodek Kultury. W tym roku Teatr Tańca „Isadora” z naszej szkoły pod kierunkiem Małgorzaty Kempińskiej przedstawił za pomocą tańca poprzedzonego wokalnym prologiem znaną baśń H. CH. Andersena Królowa śniegu. Jak co roku w spektaklu zagrała cała klasa 3b , każdy uczeń miał swoja rolę, mimo że w baśni literackiej występuje tylko kilka osób.
Do szkoły wrócili z wyróżnieniem i pucharem Dyrektora Tucholskiego Ośrodka Kultury , a nasi główni aktorzy Gerda – Nikola Lutoborska i Kaj – Dominik Lesikowski otrzymali nagrody za najlepsze kreacje aktorskie. GRATULUJEMY!

Zdjęcia z występu można obejrzeć w galerii.