Miesięczne Archiwa: luty 2016

kpz_00

Klub sympatyków zwierząt „Anioły ze szkoły” zorganizował akcję zbiórki karmy i innych rzeczy  przydatnych w schronisku dla zwierząt. 25 lutego część uczniów z tego klubu wraz z opiekunami pojechała do Chojnic. Pracownica schroniska oprowadziła nas i opowiedziała jak funkcjonuje przytulisko. Poznaliśmy historie niektórych zwierząt i każdy z nas chciałby zabrać do domu przynajmniej jednego kota lub psa. Zdjęcia z wizyty w schronisku można obejrzeć w galerii.

ZACHĘCAMY: NIE KUPUJCIE PSÓW Z HODOWLI. W PRZYTULISKU CZEKAJA NA WAS MAŁE I DUŻE, MŁODE I STARE, KRÓTKOWŁOSE I Z DŁUGA SIERŚCIĄ.

kppp_01

Eliminacje szkolne do XVII Szkolnego Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej odbyły się 16 lutego.

W kategorii klas IV – VI do eliminacji gminnych zakwalifikowany został zespół wokalno-instrumentalny w składzie: Jakub Berendt z Va, Kacper Drzycimski z Vc, Przemysława Gabrych z IVb, Aleksandra Jabłońska z Vc, Kinga Kutnik z IVb, Piotr Kutnik z Va, Łukasz Łosiński z Vc, Lena Orłowska z IVa, Kaja Orłowska z Vc, Alicja Rink z Va.

W kategorii klas I – III zwyciężył zespół z klasy IIIc w składzie: Marta Lewandowska, Julia Misterska, Janina Witkowska.

Drugie miejsca zajęły równocześnie:

zespół z klasy IIIa w składzie: Antonina Karnowska – solistka, Klaudia Altmann, Oliwia Berezicka, Stanisław Dawid, Szymon Gordon, Zuzanna Lomnic, Marcelina Piekarska, Weronika Piwońska, Bartosz Połom, Karolina Pozorska, Krzysztof Rink, Julia Schulz, Laura Steffer, Martyna Stybaniewicz, Wiktor Szmajda, Alicja Szymańska,

Emilia Szramka z klasy Id

oraz zespół z III b w składzie: Żaklina Pasza, Amelia Pik, Natalia Rembisz, Dominika Skaja, Patrycja Szreiber.

Wszystkie dzieci zakwalifikowano do eliminacji gminnych.

laureaci15 lutego odbyły się w naszej szkole eliminacje do XVII Szkolnego Konkursu Poezji i Prozy Patriotycznej.  Oto ich wyniki:

I miejsce – Kinga Klafetka z klasy VIa
II miejsce – Milena Czapiewska z klasy Vc
III miejsce – Zofia Chrobot z klasy Vc
Wyróżnienia otrzymali: Julia Garbowska z kl. Vb, Julia Kołomyjska z kl. VIb, Malwina Serafinowicz z kl. IVa, Miłosz Serowiecki z kl. IVa, Karolina Szyngwelska z kl. VIb, Oliwia Wegner z kl. Vb.

zawody_00

W czwartek 14 stycznia 2016 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Legbądzie odbyły się XVIII Mistrzostwa Powiatu Tucholskiego w mini piłce siatkowej dziewcząt. Organizatorem zawodów przy współpracy z Powiatem Tucholskim była Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Legbądzie. Otwarcia zawodów dokonał Pan Tadeusz Kowalski Burmistrz Tucholi.
W turnieju wzięły udział reprezentacje: Szkoły Podstawowej nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Tucholi, Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. płk. Józefa Wryczy w Tucholi, Szkoły Podstawowej w Cekcynie oraz gospodarz turnieju. Mecze rozegrano systemem każdy z każdym według tabeli Bergera, zgodnie z regulaminem Kujawsko – Pomorskiego Szkolnego Związku Sportowego
w Bydgoszczy. Sekretarzem i sędzią pomocniczym byli uczniowie z klasy VI: Szymon Knakowski
i Nikodem Knakowski. Organizatorzy i sędziowie nie pobrali opłat z racji organizacji turnieju.
Mistrzem Powiatu zostały reprezentantki z tucholskiej trójki, na drugim miejscu uplasowały się uczennice z Legbąda, dziewczęta z tucholskiej jedynki zajęły III miejsce, a zeszłoroczne mistrzynie powiatu tucholskiego zajęły miejsce IV. Kontuzji doznała Julia Kłosowska ze SP nr 3 – życzymy szybkiego powrotu do zdrowia. Zawody zakończyły się wspólnym obiadem. Drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i medale, które wręczyli: Członek Zarządu Powiatu Tucholskiego Pan Jerzy Kowalik wraz z Dyrekcję Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Legbądzie Panią Barbarę Drewczyńską. Opiekę na uczestnikami sprawowali: Tomasz Borkowski, Andrzej Tyda, Janina Wegner, Karolina Redlarska.

Informacja organizatora

Naszą szkołę reprezentowały: Julie Kłosowskie, Anna Zalewska, Wiktoria Pielesiak, Paulina Pipowska, Agnieszka Hanczewska, Oliwia i Agata Lenartowicz, Wiktoria Kosz, Oliwia Wiśniewska, Aleksandra Jabłońska. SERDECZNIE GRATULUJEMY!