Miesięczne Archiwa: czerwiec 2016

Uczniowie klas pierwszych, drugich, trzecich, czwartych i piątych otrzymają 1 lub 2 września darmowe podręczniki i ćwiczenia.
Rodzice/opiekunowie sami kupują podręczniki i ćwiczenia do religii.
Wszystkie podręczniki i ćwiczenia do klas VI i oddziałów przedszkolnych kupują rodzice/opiekunowie.

Szczegółowe wykazy podręczników i ćwiczeń do kupienia zostaną wywieszone od 30.06.2016 r. Będzie można również otrzymać w sekretariacie kopie.

pwn-01

29 kwietnia odbyła się XXI edycja konkursu „Przyroda Wokół Nas”, którego organizatorem jest Tucholski Park Krajobrazowy i Nadleśnictwo Tuchola. Do I etapu w formie testu pisemnego przystąpiło 156 reprezentantów 56 klas ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu województw: kujawsko-pomorskiego i pomorskiego. Hasło przewodnie tegorocznego konkursu brzmiało „Środowisko – człowiek – przyszłość” i jak co roku uczestnicy musieli wykazać się znajomością walorów przyrodniczych i turystycznych Tucholskiego Parku Krajobrazowego i Nadleśnictwa Tuchola. Do I etapu klasy mogły zdobyć dodatkową punktację i przygotować ulotkę. Do finału zakwalifikowały się 4 zespoły z każdej grupy wiekowej z najwyższą ilością punktów. Wśród nich w grupie młodszej znalazły się trzy zespoły z naszej szkoły (4a, 4a koło Przyrodnicze i 1d), w  grupie starszej jeden (6a).

pwn-03 pwn-02
16 czerwca reprezentanci klas finałowych spotkali się na Strzelnicy Myśliwskiej w Plaskoszu, gdzie wykazywali się wiedzą przyrodniczą i regionalną oraz utrwalali nawyki proekologiczne. Uczniowie odpowiadali na wylosowane pytania, identyfikowali drzewa, krzewy, rośliny zielne, rozpoznawali odgłosy zwierząt oraz orientowali się w terenie Tucholskiego Parku Krajobrazowego przy pomocy mapy. Kibicujący koledzy i koleżanki mogli również sprawdzić się w wiedzy przyrodniczej i zdobyć gadżety organizatorów.

pwn-04

W kategorii klas I-IV po raz trzeci wygrali uczniowie naszej szkoły – obecnie klasy 4a (Malwina Serafinowicz, Wawrzyniec Chylewski i Oskar Kruczkowski), II miejsce: Koło Przyrodnicze klas IV (Aleksandra Zimorska, Bartłomiej Piotrowski i Remigiusz Winiarski), a III miejsce zajęła najmłodsza grupa z 1D (Agata Palkowska, Marta Janowska i Axel Twardowski) pokonując kolegów z kl. IV z Legbąda. Grupy do konkursu przygotowała Pani Lidia Góral.

pwn-06
W kategorii klas V-VI Szkoły Podstawowej i Gimnazjów wyróznienie otrzymała grupa z kl. 6A (Kinga Klafetka, Oliwia Wisniewska, Paulina Pipowska) przygotowani przez Panią Dyrektor Ewę Kłosowską.
Zwycięskie klasy otrzymały nagrody, a reprezentanci klas książki przyrodnicze. Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkali się przy wspólnym ognisku.
Gratulujemy zwycięzcom!

mpr-01

W ubiegły piątek 3.06. uczniowie oddziału przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej nr 3, wzięli udział w przygotowanym przez wychowawcę Pana Karola Dąbrowskiego pikniku. Forma zajęć poza murami szkoły miała w głównej mierze zintegrować rodziny oraz zachęcić do aktywnego spędzania wolnego czasu. Była też połączeniem szczególnych dni, jakimi były Dzień Matki oraz Dzień Dziecka. Wychowawcy zależało na integrowaniu grupy poprzez różnorodną aktywność z jej strony.
Uczniowie wraz z rodzicami udali się do Fojutowa, w którym rozgrywała się cała zabawa! Program wycieczki przewidywał wejście na basen, gry i zabawy na placu zabaw, wspólne ognisko, darmową loterię dla dzieci oraz konkurencje dla rodziców.
Cieszy fakt, że w Tucholi spotkać można ludzi dobrej woli, którym serdecznie dziękujemy za wsparcie i przekazane podarunki.
Dzieci jak i rodzice bawili się świetnie. Otrzymali ciekawe nagrody oraz pamiątkowe medale. Zdjęcia z pikniku można obejrzeć w galerii.

w_ch_03

Regionalny Komitet Organizacyjny Międzynarodowego Konkursu KANGUR MATEMATYCZNY zorganizował w dniu 24 maja 2016 r. uroczyste zakończenie XXV edycji tego niezwykle ważnego konkursu.
Uroczystość odbyła się w sali koncertowej Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Uczniowie, którzy najlepiej poradzili sobie z zadaniami, odebrali nagrody i wyróżnienia. Laureatów było 16, a zdobywców pierwszej nagrody – 100.  W Międzynarodowym Konkursie Matematycznym udział wzięło prawie 7 mln uczniów z 52 krajów. W regionie zadania rozwiązywało blisko 25 tys. osób,w pięciu kategoriach wiekowych: żaczek, beniamin, kadet, junior i student. Uczniowie na wypełnienie testu mieli 75 minut.
Konkurs wywodzi się z Australii. Został tam zainaugurowany w latach 80.W Europie stał się popularny kilka lat później. To największy tego rodzaju konkurs adresowany do wszystkich typów szkół. Na ogólną liczbę 25.000 uczestników od klasy II szkoły podstawowej do ostatniej klasy liceum i technikum w regionie bydgoskim 16 uczniów to laureaci.

w_ch_01

Wśród nich jest uczeń z naszej szkoły, z klasy IVa – Wawrzyniec Chylewski – na zdjęciu piąty od lewej. Z prawej strony stoi dyrektor KPCEN pani Mariola Cyganek oraz Kujawsko – Pomorski Kurator Oświaty, pan Marek Gralik
Matematyki w klasie czwartej uczy Wawrzyńca pani Donata Świerczyńska,a w klasach I – III uczyła go pani Lidia Góral. Na uroczystość była również zaproszona koordynatorka konkursu w naszej szkole, pani Beata Kurlandt oraz dyrektor szkoły, pani Ewa Kłosowska.

w_ch

Ponadto na liście wyróżnionych uczniów z naszej szkoły są:
Michał Zakrzewski kl. II
Lena Jasnoch kl. II