pwn-01

29 kwietnia odbyła się XXI edycja konkursu „Przyroda Wokół Nas”, którego organizatorem jest Tucholski Park Krajobrazowy i Nadleśnictwo Tuchola. Do I etapu w formie testu pisemnego przystąpiło 156 reprezentantów 56 klas ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu województw: kujawsko-pomorskiego i pomorskiego. Hasło przewodnie tegorocznego konkursu brzmiało „Środowisko – człowiek – przyszłość” i jak co roku uczestnicy musieli wykazać się znajomością walorów przyrodniczych i turystycznych Tucholskiego Parku Krajobrazowego i Nadleśnictwa Tuchola. Do I etapu klasy mogły zdobyć dodatkową punktację i przygotować ulotkę. Do finału zakwalifikowały się 4 zespoły z każdej grupy wiekowej z najwyższą ilością punktów. Wśród nich w grupie młodszej znalazły się trzy zespoły z naszej szkoły (4a, 4a koło Przyrodnicze i 1d), w  grupie starszej jeden (6a).

pwn-03 pwn-02
16 czerwca reprezentanci klas finałowych spotkali się na Strzelnicy Myśliwskiej w Plaskoszu, gdzie wykazywali się wiedzą przyrodniczą i regionalną oraz utrwalali nawyki proekologiczne. Uczniowie odpowiadali na wylosowane pytania, identyfikowali drzewa, krzewy, rośliny zielne, rozpoznawali odgłosy zwierząt oraz orientowali się w terenie Tucholskiego Parku Krajobrazowego przy pomocy mapy. Kibicujący koledzy i koleżanki mogli również sprawdzić się w wiedzy przyrodniczej i zdobyć gadżety organizatorów.

pwn-04

W kategorii klas I-IV po raz trzeci wygrali uczniowie naszej szkoły – obecnie klasy 4a (Malwina Serafinowicz, Wawrzyniec Chylewski i Oskar Kruczkowski), II miejsce: Koło Przyrodnicze klas IV (Aleksandra Zimorska, Bartłomiej Piotrowski i Remigiusz Winiarski), a III miejsce zajęła najmłodsza grupa z 1D (Agata Palkowska, Marta Janowska i Axel Twardowski) pokonując kolegów z kl. IV z Legbąda. Grupy do konkursu przygotowała Pani Lidia Góral.

pwn-06
W kategorii klas V-VI Szkoły Podstawowej i Gimnazjów wyróznienie otrzymała grupa z kl. 6A (Kinga Klafetka, Oliwia Wisniewska, Paulina Pipowska) przygotowani przez Panią Dyrektor Ewę Kłosowską.
Zwycięskie klasy otrzymały nagrody, a reprezentanci klas książki przyrodnicze. Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkali się przy wspólnym ognisku.
Gratulujemy zwycięzcom!