w_ch_03

Regionalny Komitet Organizacyjny Międzynarodowego Konkursu KANGUR MATEMATYCZNY zorganizował w dniu 24 maja 2016 r. uroczyste zakończenie XXV edycji tego niezwykle ważnego konkursu.
Uroczystość odbyła się w sali koncertowej Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Uczniowie, którzy najlepiej poradzili sobie z zadaniami, odebrali nagrody i wyróżnienia. Laureatów było 16, a zdobywców pierwszej nagrody – 100.  W Międzynarodowym Konkursie Matematycznym udział wzięło prawie 7 mln uczniów z 52 krajów. W regionie zadania rozwiązywało blisko 25 tys. osób,w pięciu kategoriach wiekowych: żaczek, beniamin, kadet, junior i student. Uczniowie na wypełnienie testu mieli 75 minut.
Konkurs wywodzi się z Australii. Został tam zainaugurowany w latach 80.W Europie stał się popularny kilka lat później. To największy tego rodzaju konkurs adresowany do wszystkich typów szkół. Na ogólną liczbę 25.000 uczestników od klasy II szkoły podstawowej do ostatniej klasy liceum i technikum w regionie bydgoskim 16 uczniów to laureaci.

w_ch_01

Wśród nich jest uczeń z naszej szkoły, z klasy IVa – Wawrzyniec Chylewski – na zdjęciu piąty od lewej. Z prawej strony stoi dyrektor KPCEN pani Mariola Cyganek oraz Kujawsko – Pomorski Kurator Oświaty, pan Marek Gralik
Matematyki w klasie czwartej uczy Wawrzyńca pani Donata Świerczyńska,a w klasach I – III uczyła go pani Lidia Góral. Na uroczystość była również zaproszona koordynatorka konkursu w naszej szkole, pani Beata Kurlandt oraz dyrektor szkoły, pani Ewa Kłosowska.

w_ch

Ponadto na liście wyróżnionych uczniów z naszej szkoły są:
Michał Zakrzewski kl. II
Lena Jasnoch kl. II
Remigiusz Winiarski kl.IVa
Bartosz Brzószczyk kl.IVb
Oskar Kruczkowski kl.IVa
Kamil Mężydło kl. VIa