ant_00

Grupa Teatralna „Trójka” – reprezentująca naszą szkołę – zajęła I miejsce podczas III Międzywojewódzkiego Przeglądu Inscenizacji Teatralnych „Antonówka”, który odbył się dnia 13.05.2016 r. w KINOTEATRZE ADRIA w Bydgoszczy.
Nasi artyści wygrali również dwie poprzednie edycje tego konkursu, zatem to już trzeci z rzędu ich sukces.
Ostatni przegląd został podzielony na dwa etapy. Najpierw jury oceniało nadesłane fragmenty spektaklu. Do konkursu łącznie zgłosiło się 27 zespołów teatralnych, z czego do II etapu (finału) zakwalifikowało się 12.
Nad całością czuwały (jak co roku) Panie – Lidia Góral i Sylwia Kożuch, które dodatkowo otrzymały nagrodę za reżyserię. Tym razem przygotowały w formie kabaretowej przedstawienie pt. „Dziwna choroba”. Dotyczyło ono zasad zdrowego odżywiania i walki z otyłością. Forma i zakres tematyczny były narzucone przez organizatora przeglądu, czyli Agencję Rynku Rolnego – Oddział Terenowy w Bydgoszczy.
Trzon ekipy stanowią uczniowie z klasy IVa, którzy już trzeci raz występowali w „Antonówce”: Malwina Serafinowicz, Lena Orłowska, Aleksandra Zimorska, Weronika Tyda, Maja Markiewicz, Miłosz Serowiecki, Wawrzyniec Chylewski i Kacper Kądziela-Niemczewski. Dwa występy w przeglądzie ma za sobą Kinga Klafetka z VIa, a w tym roku po raz pierwszy do zespołu dołączyli: Marta Janowska i Igor Dończyk (oboje z Id) oraz Oliwia Wegner reprezentująca Vb.
Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

ant_01