zawody_00

W czwartek 14 stycznia 2016 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Legbądzie odbyły się XVIII Mistrzostwa Powiatu Tucholskiego w mini piłce siatkowej dziewcząt. Organizatorem zawodów przy współpracy z Powiatem Tucholskim była Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Legbądzie. Otwarcia zawodów dokonał Pan Tadeusz Kowalski Burmistrz Tucholi.
W turnieju wzięły udział reprezentacje: Szkoły Podstawowej nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Tucholi, Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. płk. Józefa Wryczy w Tucholi, Szkoły Podstawowej w Cekcynie oraz gospodarz turnieju. Mecze rozegrano systemem każdy z każdym według tabeli Bergera, zgodnie z regulaminem Kujawsko – Pomorskiego Szkolnego Związku Sportowego
w Bydgoszczy. Sekretarzem i sędzią pomocniczym byli uczniowie z klasy VI: Szymon Knakowski
i Nikodem Knakowski. Organizatorzy i sędziowie nie pobrali opłat z racji organizacji turnieju.
Mistrzem Powiatu zostały reprezentantki z tucholskiej trójki, na drugim miejscu uplasowały się uczennice z Legbąda, dziewczęta z tucholskiej jedynki zajęły III miejsce, a zeszłoroczne mistrzynie powiatu tucholskiego zajęły miejsce IV. Kontuzji doznała Julia Kłosowska ze SP nr 3 – życzymy szybkiego powrotu do zdrowia. Zawody zakończyły się wspólnym obiadem. Drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i medale, które wręczyli: Członek Zarządu Powiatu Tucholskiego Pan Jerzy Kowalik wraz z Dyrekcję Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Legbądzie Panią Barbarę Drewczyńską. Opiekę na uczestnikami sprawowali: Tomasz Borkowski, Andrzej Tyda, Janina Wegner, Karolina Redlarska.

Informacja organizatora

Naszą szkołę reprezentowały: Julie Kłosowskie, Anna Zalewska, Wiktoria Pielesiak, Paulina Pipowska, Agnieszka Hanczewska, Oliwia i Agata Lenartowicz, Wiktoria Kosz, Oliwia Wiśniewska, Aleksandra Jabłońska. SERDECZNIE GRATULUJEMY!