W ramach współpracy z The Polish Saturday School in Aylesbury ogłoszono kolejny konkurs, którego organizatorem była p. Beata Szmelter i nasza szkoła. Prace uczniów SP3 zostały wysłane do szkoły w Aylesbury w Anglii. Jest to miasto, które leży ok.60 km na północny zachód od Londynu. Jury było niecodzienne, ponieważ składało się z uczniów angielskiej szkoły. Celem konkursu było rozpowszechnianie i zachęcanie do poszukiwania wiedzy na temat historii i kultury Wielkiej Brytanii oraz kształtowanie postawy otwartości i tolerancji wobec innych kultur. Zadaniem uczniów było wykonanie dowolną techniką artystyczną portretu królowej angielskiej Elżbiety II.
Nagrodzeni uczniowie:
Kategoria kl 4-6
I miejsce – Miłosz Bartosik
II miejsce – Izabela Mews
III miejsce – Mirsell Cemka – Nikolov
Kategoria kl. 7-8
I miejsce – Patrycja Szymańska
II miejsce – Alicja Brzezińska
III miejsce – Miłosz Knitter
Gratulujemy i czekamy na kolejne informacje z tej ciekawej współpracy.