W piętek 16 maja odbyła się lekcja otwarta dla Rodziców klasy 3B z kultury fizycznej – części tanecznej. Uczniowie pod kierunkiem wychowawczyni Małgorzaty Kempińskiej przygotowali 15 układów tanecznych. Zaczęli lekcję tańcem integracyjnym, następnie zaprezentowali tańce charakterystyczne dla różnych narodowości, np. zorba, flamenco, tango, chacha, rumba, samba, salsa, walc angielski, walc wiedeński. Tańczyli do skocznej muzyki country, a także do swinga oraz zaprezentowali taniec nowoczesny. Uczniowie potrafią zatańczyć układ do poloneza, krakowiaka, polki, kujawiaka.


Mnogość tych tańców to trzyletnia praca uczniów, która zintegrowała klasę. Zdobyte umiejętności wykorzystywali na swoich musicalach, tworząc co roku nowe spektakle 1 – Królewna Gburka, 2 – Śpiąca Królewna, 3 – Królowa Śniegu. Utworzony przez nich teatr tańca ISADORA – cieszył się dużą popularnością, zdobywał liczne nagrody i zaskarbił sobie publiczność tucholską i bydgoską, występując w Osiu oraz w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy. Na kanale Youtube wychowawczyni można obejrzeć filmy z występami dzieci.
Lekcja otwarta była już ostatnią lekcją taneczną w tym gronie i podsumowaniem zdobytych umiejętności przez wszystkich uczniów tej klasy. Teraz czeka ich nowy etap edukacyjny w klasach starszych.

Tekst i fot: M.Kempińska