1b-10

Klasa IB z wychowawczynią przygotowała wspaniały Dzień Babci i Dziadka. Dzieci zaprosiły Dziadków z obojga stron, a nawet Pradziadków.
Do tego dnia przygotowywały się już od września, ponieważ przedstawienie teatralne oparto o taniec klasyczny – balet do Jeziora Łabędzi Czajkowskiego, taniec ludowy – Kujawiak, taniec towarzyski – walczyk, walc angielski, rock and roll, oraz taniec nowoczesny do Walkirii Wagnera. Dzieci dzielnie ćwiczyły figury taneczne na dodatkowych zajęciach. Całą choreografię oraz scenariusz na podstawie bajki” Królewna Gburka” opracowała Małgorzata Kempińska. Tańczyła cała klasa IB i każdy z nich miał swoją rolę .
Dzień Dziadków składał się z dwóch części. Pierwsza, typowa piosenki tematyczne, które śpiewali: Nikola Lutoborska, Lenka Jasnoch, Tymek Kotowski śpiewający piosenkę „ Z Babcią tańczę Rock and rolla”, a koledzy fikali nogami taniec rock and rollowy . Natomiast potem Ninka i Maja opowiadały jak to dziadkowie byli mali i że tak samo dokazywali jak oni. Dziadek w szkole stał w kącie, babcia bawiła się lalkami…..
Druga część to przedstawienie teatralne pt „ Królewna Gburka”, która nie chciała uczyć się dobrych manier. Jednak, gdy się zakochała, postanowiła z pomocą wróżek zmienić się, aby książę zechciał ją poślubić. Główną rolę nieznośnej królewny grała Agata Olczak i królewicza- Kacper Gerth. Wszystko dobrze się skończyło, odbyło się wesele na które zaproszono Dziadków i na koniec wszyscy tańczyli : dzieci, Babcie i Dziadkowie.
Podczas występu artystycznego Dziadkowie zostali ugoszczeni przez rodziców dzieci- kawą i ciastem oraz otrzymali upominki przygotowane przy pomocy wychowawczyni i rodziców, którzy zorganizowali warsztaty rękodzieła i pomogli dzieciom wykonać przepiękne prace i laurki.
Mali artyści dostali też słodkie upominki od Dziadków i gromkie brawa.
Zdjęcia i filmy z imprezy można obejrzeć w galerii.