dzien_hiszpanskiW ramach poszerzania wiedzy o krajach Unii Europejskiej w „Trójce” od kilku lat organizowane są DNI wybranych krajów. Tym razem był to Dzień Hiszpański. Organizatorzy zdecydowali, że impreza odbędzie się w Dniu Edukacji Narodowej, a więc 14 października.
Bardzo ciekawy i radosny program Dnia przygotowali uczniowie z klasy VIa i Va, Vb i Vc pod kierunkiem Pań: Beaty Szmelter i Mirosławy Drzycimskiej (autorek scenariusza) oraz  Danuty Wiśniewskiej i Barbary Witkowskiej. Uczestnikami byli wszyscy uczniowie z klas czwartych, piątych i szóstych wraz  z wychowawcami.
Salę gimnastyczna udekorowano balonami i innymi materiałami w barwach hiszpańskiej flagi. Nie zabrakło też kolorowych plansz nawiązujących treścią do życia w tym kraju.
Młodzi wykonawcom udało się przybliżyć nie tylko geografię i historię tego  pięknego kraju, ale także jego kulturę i tradycje. Jedna z dziewcząt uczyła wszystkich hiszpańskich słówek i zwrotów.
Piłka nożna to w Hiszpanii sprawa niezwykle ważna. Na początku imprezy pojawiła się więc drużyna z Real Madryt, a także znane postacie z literatury, filmu, sztuki i historii: Zorro, Picasso i Kolumb.
Wspólnie zaśpiewano hymn Unii Europejskiej.
Nie zabrakło licznych piosenek i tańców hiszpańskich, współczesnych i tradycyjnych, takich jak Flamenco.
Dzieci przedstawiły też dowcipne scenki  z podróży po Hiszpanii, po Europie i zachęciły wszystkich uczestników do śpiewania znanej starej piosenki Karin Stanek pod tytułem „Autostop”.
W pewnej chwili znaleźliśmy się w Pampelunie, bo jedną z atrakcji była wojna na pomidorki.
Imprezę zakończył poczęstunek – specjały hiszpańskiej kuchni.
Wszyscy uczestnicy bawili się doskonale, a nauczycielom w dniu ich święta podobał się program – nietypowy prezent.
Zdjęcia można obejrzeć w galerii.