Miesięczne Archiwa: Październik 2015

Stypendystki_2015

W dniu 20 października 2015 roku sześć uczennic z naszej szkoły otrzymało dyplomy „Stypendium Burmistrza Tucholi” za Wysokie wyniki w nauce, wzorowe zachowanie, działalność społeczną oraz osiągnięcia sportowe:

Anna Gliszczyńska – VIA
Milena Czapiewska – VC
Agata Lenartowicz – VB
Aleksandra Łyczywek – VIB
Zofia Chrobot – VC
Kinga Klafetka – VIA

Serdecznie gratulujemy!

pasowanie_00_2015

W sobotę, 10 października odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia dzieci z klas I. W szkolnej galerii można obejrzeć zdjęcia oraz przygotowany przez Wytwórnię „FilmEkipa” film z pierwszej części uroczystości – pasowania klas Ia, Ib i Ic.

zywa_lekcja_historii_00

W dniu 06. października 2015 r. uczniowie z klas IV-VI wzięli udział w przygotowanej przez Teatr Historyczny żywej lekcji historii. W tym roku przenieśli się w czasy starożytne, gdzie poznali stroje z dawnej Grecji i Rzymu, uzbrojenie i opancerzenie legionistów, a na końcu obejrzeli mrożącą krew w żyłach walkę gladiatorów.  Zdjęcia są dostępne w galerii.