Miesięczne Archiwa: Maj 2015

fka_mp_r_2015W sobotę, 23 maja, dzieci z klas I – III ze szkół powiatu tucholskiego wzięły udział w VII Festiwalu Kulturalno-Artystycznym Mały Poliglota, organizowanym przez Szkołę Podstawową w Raciążu. Dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki w języku angielskim, niemieckim lub francuskim. Uczniowie naszej szkoły tryumfowali w kilku kategoriach: Lena Orłowska – I miejsce w kategorii piosenka klasy 3, Remigiusz Winiarski – I miejsce w kategorii wiersz klasy 3, Karolina Pozorska – II miejsce w kategorii wiersz klasy 2, Michalina Korytowska – III miejsce w kategorii wiersz klasy 1.  Gratulujemy!

szkola_z_00W trakcie obchodów Dnia Ziemi odbył się już po raz trzeci konkurs na zbiórkę  elektroodpadów. Koordynatorem akcji w naszej szkole była pani Arleta Lewandowska. Uczniowie i nauczyciele wszystkich klas od zerówki do szóstej klasy z entuzjazmem przystąpili do akcji. Wszyscy przynosili zużyte i niepotrzebne sprzęty elektryczne. Uzbierało się ich aż 837. Nasza szkoła po raz trzeci zwyciężyła i uzyskała zaszczytny tytuł SZKOŁA Z ENERGIĄ.

konkurs_pieknego_czytania_0220 maja odbył się zorganizowany przez szkolną bibliotekę Konkurs Pięknego Czytania dla uczniów klas III. Przygotowaną przez Panią Renatę Szydłowską imprezę poprowadziły Kinga Klafetka i Paulina Pipowska z 5a.

konkurs_pieknego_czytania_06 konkurs_pieknego_czytania_03

Umiejętności uczestników konkursu oceniały Panie Elżbieta Zielińska i Barbara Gierszewska, a w przerwie członkowie koła bibliotecznego wystąpili z humorystycznym przedstawieniem.

konkurs_pieknego_czytania_05 konkurs_pieknego_czytania_04

W konkursie zwyciężył Warzyniec Chylewski, drugie miejsce zajęli Igor Meger i Remigiusz Winiarski, a trzecie Miłosz Serowiecki i Hubert Nowacki. Gratulujemy!

dz_02W sobotę 16 maja odbył się XIII Dzień Ziemi w Tucholi organizowany przez Tucholski Park Krajobrazowy. Nasza szkoła dwa razy zdobyła I miejsce: w konkursie Szkoła z energią – zbiórka z elektroodpadów oraz Wiatrochód – pojazd przyszłości.

dz_05 dz_04

dyplom_dz dz_03

Tradycyjnie mieliśmy przygotowane stoisko, na którym można było kupić specjalność szkolnej kuchni – pyszne krokiety.
dz_01

gniew_01W dniach 11 – 12 maja klasy 4a i 5a pojechały na wycieczkę do Gniewu i Malborka. Dzieci zwiedziły warsztaty dawnych rzemieślników, wzięły udział w lekcji żywej historii, podczas której poznały dzieje i broń husarii, obejrzały trochę straszne widowisko Wakacje z Duchami, spacerowały po gniewskim zamku przy blasku lampionów, a drugiego dnia wycieczki były w Malborku, gdzie z towarzyszeniem przewodnika oglądały komnaty zamku krzyżackiego. W drodze powrotnej uczniowie obejrzeli gotycką katedrę w Kwidzynie.

gniew_02

nr01Uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami i nauczycielami wezmą udział w V wyprawie organizowanej przez Burmistrza Tucholi Na rowerze i na pieszo borowiackie szlaki cieszą.
Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków zdrowego stylu życia.

nr02nr03