Miesięczne Archiwa: Kwiecień 2015

swieto__01W środę 29 kwietnia odbyły się w naszej szkole apele poświęcone Świętu Narodowemu Trzeciego Maja. Uczniowie z klasy 6a przygotowani przez Panią Mirosławę Drzycimską i Pana Andrzeja Giersza przedstawili okraszony pięknymi piosenkami program artystyczny przybliżający dzieciom związane z historią naszego kraju wydarzenia oraz istotę zbliżających się świąt państwowych.
Zdjęcia z apeli można obejrzeć w galerii.

SDC18708

22.04 obchodziliśmy w szkole Dzień Ziemi. Przedstawiciel Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego – Pan Piotr Grzywacz oraz uczniowie Technikum Leśnego w Tucholi przygotowali ciekawe spotkanie. Uczniowie wysłuchali koncertu sygnałów myśliwskich na rogach zabytkowych, a następnie wzięli udział w warsztatach z zakresu lasu, sokolnictwa i sygnałów myśliwskich. Scenografię oraz gazetkę tematyczną przygotowała klasa IC.

Fot: M. Kowalska

Wycieczka_Krakow_4W dniach 15 – 17 kwietnia klasy VB i VIB wzięły udział w trzydniowej wycieczce.
Dzieci zwiedziły Kopalnię Soli „Wieliczka”, Zamek Królewski na Wawelu, zeszły do Smoczej Jamy, obejrzały ołtarz dłuta Wita Stwosza w Kościele Mariackim, wysłuchały Hejnału Mariackiego, zakupiły mnóstwo pamiątek w Sukiennicach, spacerowały ulicami Starego Miasta, a w Ojcowie odwiedziły ruiny zamku z czasów Kazimierza Wielkiego oraz nowoczesne Muzeum Ojcowskiego Parku Narodowego.
Pogoda i humor dopisały, wycieczka była bardzo udana.

Wycieczka_Krakow_3Wycieczka_Krakow_2 Wycieczka_Krakow_1

Fot: Ola Łyczywek

W szkole co roku czcimy pamięć naszego patrona Mikołaja Kopernika organizując rozmaite konkursy dla wszystkich klas.
W tym roku w konkursie plastycznym Mikołaj Kopernik – patron naszej szkoły zwyciężyli:
w zerówkach:
Konrad Spitzka – I miejsce
Wiktoria Berendt – II miejsce
Amelia Szonszor – III miejsce
Hubert Nielek, Maja Kwasigroch – wyróżnienia
w klasach I:
Agata Majnert – I miejsce
Weronika Suwalska, Kornelia Gumińska – II miejsce
Daria Siry, Nina Kłosowska – III miejsce
Natalia Lipińska, Zofia Modzińska, Kuba Sontowski, Klaudia Nowak, Julia Janowic – wyróżnienia
w klasach II:
Nadia Cimcioch – I miejsce
Konrad Gumiński, Szymon Rywacki – II miejsce
Karolina Pozorska – III miejsce
Aleksandra Kulczyk, Patrycja Szreiber, Alicja Bełdzikowska, Klaudia Altmann – wyróżnienia.

W konkursie plastycznym Kosmos dla klas IV zwyciężyli:
Patrycja Adrych – I miejsce
Natalia Wiśniewska – II miejsce
Julia Nielek – III miejsce
Weronika Łepek, Zbigniew Łepek, Nikola Polaszek – wyróżnienia

W konkursie na najładniejszą gazetkę poświęconą Mikołajowi Kopernikowi wygrała klasa VA, klasa VB zajęła II miejsce, a klasa Vc – III.

W konkursie wiedzy o Mikołaju Koperniku zwyciężyły:
Dominika Szczepańska – I miejsce
Paulina Kozłowska – II miejsce
Romana Gabrych – III miejsce

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom!

teatralkiDzieci z klasy 2c tworzące zespół aktorski „Teatrałki” wystąpiły dziś dla całej szkoły z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru z przedstawieniem pt. Nie całkiem śpiąca królewna w reżyserii wychowawczyni – Pani Hanny Rink.
Bardzo dziękujemy za wspaniały występ.