Miesięczne Archiwa: Marzec 2015

jajko_04Szkoła wzięła udział w akcji Malujemy Wielkanocne Jajko zorganizowanej przez Centrum Handlowe Brama Pomorza.
Te jaja zostały pięknie ozdobione przez uczniów z klas 3B, 4c i 5a oraz ich wychowawczynie: Panią Dorotę Szulc, Panią Beatę Kurlandt oraz Panią Danutę Wiśniewską.

jajko_01 jajko_02 jajko_03

dk_2015_00Z okazji Dnia Kobiet odbyły się w naszej szkole występy. Zespół Ekonutki pięknie śpiewał piosenki przy akompaniamencie w wykonaniu Pana A. Giersza. Chłopcy z klasy 1B zaprezentowali układ taneczny inspirowany muzyką z filmu Vabank. Duet z klasy 3a – Lena Orłowska i Miłosz Serowiecki zaśpiewał piosenkę, a dzieci z klas 5a i 5b przedstawiły humorystyczne scenki. Występy zakończył popis taneczny w wykonaniu dziewcząt z klasy 6b. Całość poprowadził Mateusz Skowron z 6a. Zdjęcia można obejrzeć w galerii.

pk-1Dzieci z naszej szkoły wzięły udział w konkursach zorganizowanych przez Szkołę Podstawową im. M. Kopernika w Nowych Świerczynach.
Stanisław Dawid z klasy IIa i Anna Gliszczyńska z Vc zdobyli I miejsca w konkursie plastycznym  Kopernikowa planeta marzeń w swoich kategoriach wiekowych, Kinga Klafetka z VA i Bartosz Klafetka z VIA zajęli II miejsca, a Bartosz Pieczka i Sebastian Suchomski z IB miejsca trzecie. Natalia Hoppe i Juliusz Jaworski z klasy VIa uzyskali II miejsca w konkursie literackim Pamiętnik Kopernika.
Serdecznie gratulujemy!